header image
Home arrow گروه‌هاي مطالعاتي
گروه‌هاي مطالعاتي

برنامه گروه‌های مطالعاتی ترکیبی از آموزش و پژوهش است. اعضای این گروه‌ها ضمن ارتقای سطح دانش و مهارت های عملی، در طرح ها و برنامه‌های تحقیقاتی موسسه نیز شرکت دارند. برگزاری کنفرانس های دوره‌ای، برنامه‌های آموزشی و خودآموزی، دوره‌های مطالعاتی و طرح های تحقیقاتی از مهمترین سرفصل های کار این گروه‌ها محسوب می گردد. علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر یا عضویت در هر یک از گروه‌ها با موسسه تماس حاصل نمایند. حضور علاقمندان در جلسات تنها با ثبت نام در گروه‌هایی که دارای ظرفیت باشند امکانپذیر است.
 
 عضويت در گروه‌هاي مطالعاتي
 
فهرست گروه‌هاي مطالعاتي فرزان به شرح زير مي‌باشد:


 • خدمات فرزان: نگارش و انتشار مقاله در مجلات معتبر بین المللی – هدیه ویژه نوروزی به میزان 20 درصد

  موسسه فرزان به منظور پشتیبانی از پژوهشگران جهت انتشار نتایج پژوهش های خود و ارتقای جایگاه پژوهشگران ایرانی در عرصه های بین المللی و داخلی، خدمات پژوهشی ارائه می نماید. این موسسه تا کنون صدها مقاله تا حداکثر IF در حد 24 در مجلات معتبر بین المللی منتشر نموده است.


  موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان در سال 1383 نخستین مرکز تخصصی نگارش علمی در ایران را پایه‌گذاری نمود. این گروه طی 9 سال فعالیت مستمر در این زمینه و ارائه خدمات به دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و پژوهشگران و هیات علمی از 42 دانشگاه علوم پزشکی کشور، قرین توفیقات چشمگیری بوده است  از جمله آنکه صدها مقاله در مجلات معتبر بین المللی با IF حداکثر 24 منتشر نموده است. در حال حاضر بیش از 100 مقاله نیز در حال نگارش یا پیگیری چاپ است.
   تبدیل پایان نامه ها و گزارش های تحقیقاتی به مقالات پژوهشی جهت چاپ در مجلات معتبر بین المللی، ترجمه و ویرایش مقالات فارسی توسط متخصصان مسلط به زبان انگلیسی جهت چاپ در مجلات معتبر بین المللی، انتخاب مجله و ارسال مقاله برای مجله هدف با توجه به IF و 10 معیار مهم دیگر و پیگیری آن تا مرحله چاپ از جمله مهمترین خدمات پژوهشی موسسه می باشد.

   گروه نگارش علمی پیشرفت مقالات را از مرحله تنظیم تا چاپ آن رصد می نماید و پس از ارسال مقاله به مجله (submit) نیز از طریق تماس مستمر با مجله، ضمن انجام اصلاحات مورد نظر سردبیر، روند چاپ مقاله را پیگیری می كند.

  این موسسه بصورت رایگان مقالات و مطالعات پژوهشی را از نظر ملاحظات متدولوژیک، آمار، نگارش علمی، زبان، وجود plagiarism در آن و ... ارزیابی نموده و نتایج آن را در اختیار پژوهشگران ارجمند قرار می دهد.

  موسسه فرزان در حال توسعه خدمات به پژوهشگران ایرانی در خارج كشور است و از گروه فرهیختگان ایرانی مقیم خارج از كشور دعوت به همكاری می نماید.

  از دیگر دستاوردهای گروه نگارش علمی (SWT) تالیف کتاب مبانی نگارش علمی است. اعضای گروه در تالیف این کتاب ضمن بهره‌مندی از بهترین و جدیدترین منابع، تجربیات خود را در طول مدت فعالیت به رشته تحریر درآورده‌اند. همچنین جهت تالیف بعضی فصول از برترین کارشناسان در موضوع آن فصل دعوت شده است تا بر کیفیت و ارزش محتوای کتاب افزوده گردد. استقبال چشمگیر دانشگاهها و پژوهشگران کشورمان از این اثر، منجر به اتمام چاپ اول و  دوم کتاب مبانی نگارش علمی در مدت کوتاهی شد.

   

   
  موسسه فرزان افتخار دارد كه به عنوان نخستین مرکز نگارش علمی ایرانی پشتیبان پژوهشگران كشورمان در انتشار نتایج تحقیقات خود باشد.امید است به فضل الهی گامی هر چند کوچک در راستای اعتلای دانش پرشکی در ایران و احیای جایگاه تمدن ایرانی و اسلامی در عرصه انتشارات پژوهشی برداشته باشیم و حاصل آن مورد استفاده پژوهشگران کشورمان قرار گیرد.

  مرکز تخصصی نگارش علمی فرزان هم اکنون به پژوهشگران کشور در زمینه های ویرایش و نگارش مقالات پژوهشی، ترجمه متون پژوهشی، پیگیری چاپ مقالات در مجلات و متدولوژی و ملاحظات آنالیز آماری در مطالعات ارائه خدمت و مشاوره می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر بویژه اطلاع و استفاده از هدیه ویژه نوروزی موسسه به اعضای هیات علمی به میزان 20 درصد می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. 


 • روش شناسی پژوهش Research Methodology


   گروه مطالعاتی روش شناسی تحقیق(Research Methodology (RMT از شهریور ماه 1386 کار خود را آغاز کرده است. هدف این گروه پرورش مهارتهای حل مشکل و تربیت پژوهشگر در گروهی از نخبگان جوان می باشد. هم اکنون 2 گروه با اسامی RMT1 و RMT2 در حال فعالیت هستند. RMT1 در برگیرنده 20 نفر از پژوهشگران جوان ازشهریور ماه و در پی آن گروه مشابهی با عنوان RMT2 در مهر ماه 1386 کار خود را آغاز کرده اند. اعضای این گروهها در طرحهای تحقیقاتی موسسه فرزان شرکت خواهند داشت.
  برنامه کاری این گروهها همانند دیگر گروه های مطالعاتی متشکل از جلسات کنفرانس، برنامه مطالعاتی، آزمون علمی ، و نهایتا برنامه ها و طرحهای پژوهشی است.


 • نگارش علمی Scientific Writing


  گروه نگارش علمی (SWT) مجموعه ای متشکل از پژوهشگران جوان و کارشناسان ماهر در حوزه های مختلف نگارش علمی و مسلط به زبان انگلیسی است. این گروه در تیر ماه 1383 فعالیت خود را آغاز نمود و نخستین مقاله خارجی گروه در خرداد ماه 1384 پذیرفته شد. از آن تاریخ ضمن نگارش دهها مقاله و انتشار آنها در مجلات معتبر خارجی و ارائه مشاوره به پژوهشگران جهت انتشار نتایج تحقیقات خود ، اقداماتی همچون ایجاد گروه اینترنتی، برگزاری کنفرانس های آموزشی و جلسات نقد مقاله و تدوین کتاب نگارش علمی را به مرحله اجرا در آورده است.
  این گروه هم اکنون بیش از 50 عضو دارد و مقالاتی را در مجلات بین المللی با IFهایی در حد 0.2 تا 20 در سراسر دنیا به چاپ رسانده است و محققین زیادی متشکل از اساتید، دستیاران و دانشجویان و پژوهشگرانی از مراکز تحقیقاتی و دانشگاه های مختلف سراسر ایران از خدمات این گروه بهره مند شده اند.
  کتاب مبانی نگارش علمی در 300 صحه به عنوان یکی از دستاوردهای ارزشمند توسط اعضای این گروه تالیف و منتشر شده است.
  برنامه های این گروه در راستای چشم انداز آینده موسسه فرزان جهت ایجاد یک مرکز نگارش علمی بنا شده و دامنه فعالیت های آن به سرعت در حال توسعه است. علاقمندان می توانند جهت عضویت با موسسه تماس بگیرند.
  برنامه کاری گروه متشکل از جلسات کنفرانس، نقد مقاله،  برنامه مطالعاتی، آزمون علمی ، و نهایتا برنامه ها و طرحهای پژوهشی است. کار گروه از آبان ماه آغاز می گردد.  لازم به ذکر است فعالیت گروه های 1، 2 و 3 (SWT1,2,3) با موفقیت خاتمه یافته است.


خبرنامه

دیگر شماره ها

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی