header image
Home arrow خبرنامه الکترونیک فرزان arrow خبرنامه شماره 68 فرزان- مرداد 1391 arrow خبر فرزان: تداوم سیر صعودی فراسا: 3744 ثبت نام و 2484 فارغ التحصیل در سامانه فراسا تنها در 2 ماه
خبر فرزان: تداوم سیر صعودی فراسا: 3744 ثبت نام و 2484 فارغ التحصیل در سامانه فراسا تنها در 2 ماه

تنها در طول 2 ماه تیر و مرداد 91،  3744 نفر در دوره های آموزشی مهارت های پژوهشی فراسا ثبت نام نموده اند و  2484 نفر با گذراندن موفق آزمون پایان دوره ها فارغ التحصیل شده اند.
طبق گزارش های موجود در سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا، تعداد کاربران ثبت نام شده از مرز 15000 نفر فراتر رفته است. میزان افراد ثبت نام شده و فارغ التحصیل از سال 1388 تا کنون، به صورت مداوم در حال افزایش بوده است.
دوره هایی که بیشترین فارغ التحصیل را در مراکز مختلف داشته به ترتیب، دوره های نگارش علمی، روش تحقیق، آمار زیستی و مهارت های پایه  (مدیریت زمان، مهارت های یادگیری  و مدیریت استرس ) می باشد.
گفتنی است اخیرا با همکاری بخش آموزش الکترونیک و بخش فناوری اطلاعات موسسه، فاز 2 و3 توسعه فراسا مورد بهره برداری قرار گرفته است که طی آن، امکانات گزارش گیری سامانه به نحو چشمگیری ارتقا یافته است.
سامانه آموزش الکترونیک فراسا در بر گیرنده 56 دوره آموزش مهارت های پژوهشی در حوزه پزشکی است که هم اکنون در 530 مرکز مورد استفاده قرار دارد.
سامانه فراسای پژوهش، با توجه به گستردگی استفاده و کیفیت بالای دوره ها، نقش مهمی در ارتقای مهارت های پژوهشی در پژوهشگران کشورمان ایفا می نماید.  از سوی دیگر، با صرفه جویی چشمگیر در هزینه های برگزاری دوره های حضوری، نقش مهمی در کاهش هزینه های مراکز آموزشی و پژوهشی کشورمان در حوزه ظرفیت سازی و تربیت پژوهشگر داشته است.
سامانه فراسا از کلیه علاقمندان جهت شرکت در دوره های آموزشی دعوت می نماید. همچنین مراکز می توانند با شارژ سالانه، امکان بهره مندی رایگان پرسنل خود را از دوره های متنوع سامانه، فراهم نمایند. به این منظور، می توانید ضمن مراجعه به سایت www.farasa.net  با شماره تلفن های 66423101 یا 66563174 تماس حاصل فرمایید.

صفحات اجتماعی