header image
Home arrow خبرنامه الکترونیک فرزان arrow خبرنامه شماره 70 فرزان - مهر 1391 arrow جشنواره های پژوهشی: اعطای گرنت پژوهشی به برگزیدگان جشنواره فارابی
جشنواره های پژوهشی: اعطای گرنت پژوهشی به برگزیدگان جشنواره فارابی

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم از برگزاری ششمین جشنواره بین المللی فارابی در حوزه علوم انسانی و اسلامی خبر داد و اعلام کرد که به برگزیدگان، گرنت 5 تا 12 میلیون تومانی اهدا می شود.
دکتر غلامرضا خواجه سروی در نشست خبری ششمین جشنواره بین المللی فارابی از زمان برگزاری این جشنواره خبر داد و اعلام کرد که از برگزیدگان در سالن همایشهای برج میلاد و با حضور رئیس جمهور، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر علوم تقدیر به عمل می آید.
وی در ادامه با اشاره به تعداد آثار ارسالی از سوی شرکت کنندگان، گفت: تعداد 2 هزار و 998 اثر از داخل و خارج به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که از این تعداد 43 اثر شایسته تقدیر شناخته شد.
به گفته دبیر ششمین جشنواره بین المللی فارابی، کمترین آثار ارسال شده در حوزه انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) و بیشترین اثر در حوزه فقه، اصول، علوم قرآن و حدیث اعلام شده است.
دکتر خواجه سروی درباره میزان استقبال اندیشمندان حوزه اسلامی از سایر کشورها با بیان اینکه 312 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده، اضافه کرد: شرکت کنندگان از 15 کشور جهان در این جشنواره شرکت کردند و 15 اثر شایسته تقدیر معرفی شد اما برخی برندگان خارجی این جشنواره از حضور در آن انصراف دادند، با این حال جوایز برای آنان ارسال خواهد شد.
وی تاکید کرد که بیشترین آثار شرکت کنندگان خارجی در حوزه اسلام شناسی بود.
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم همچنین درباره هدایای در نظر گرفته شده برای برگزیدگان اظهار داشت: بخشی از هدایا با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و در قالب گرنت 5 تا 12 میلیون تومانی و بخش دیگر جوایز نقدی توسط از سوی دبیرخانه جشنواره فارابی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد که در تمام گروه ها رتبه اول به علت سخت گیری در داوری آثار معرفی نشد.

صفحات اجتماعی