header image
Home arrow خبرنامه الکترونیک فرزان arrow خبرنامه شماره 70 فرزان - مهر 1391 arrow تولید ملی: سه قلم نانو داروی ضد سرطان تا دو سال آینده وارد بازار می شود.
تولید ملی: سه قلم نانو داروی ضد سرطان تا دو سال آینده وارد بازار می شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: سه قلم نانو داروی ضد سرطان تا 2 سال آینده وارد بازار می شوند که این داروها بسیار ارزانتر از داروهای مشابه خارجی است .
‌دکتر سعید سرکار در نشست خبری پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری نانو در محل این ستاد اظهار داشت: محققان کشور روی بیش از 10 نوع نانو دارو تحقیق می کنند که داروهای ضد سرطان در اولویت این تحقیقات قرار دارد.
وی افزود: در حال حاضر بر روی داروهای پوستی، سوختگی، رشد مو و دیگر موارد، تحقیقاتی صورت می گیرد،‌اما داروهای گران قیمت از اولویت برخوردارند.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد زیادی از شرکت های فعال در زمینه فناوری نانو وجود دارد که محصولات آن ها در صنعت راه یافته است و تاثیرات بسیاری بر روی کیفیت و قیمت محصولات گذاشته است .
وی اضافه کرد: در حال حاضر فناوری نانو در صنایع بزرگ کاربرد های بسیاری دارد و در حوزه های انرژی، کشاورزی، ساختمان،‌خودرو و داروسازی ثروت افزایی بسیاری در کشور ایجاد شده است.

خبرنامه

دیگر شماره ها

آمار بازديد

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی