header image
Home arrow اخبار سلامت arrow خبرنامه شماره 93 و 94 فرزان- شهریور و مهر 1393 arrow شرکت های دانش بنیان: تقویت شرکت های دانش بنیان از اولویت های دولت است.
شرکت های دانش بنیان: تقویت شرکت های دانش بنیان از اولویت های دولت است.

رییس جمهوری اسلامی ایران در جلسه هیات دولت، تقویت شرکت های دانش بنیان را از سیاست ها و اولویت های دولت برشمرد و حضور موفق کشور در رقابت جهانی را در گرو توسعه شرکت های دانش بنیان دانست.

در این جلسه معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری گزارشی درخصوص سیاست های اقتصاد دانش بنیان به هیات وزیران ارائه داد.

رییس جمهوری در این جلسه ضمن تاکید بر مطالعات بنیادی و حرکت در مرزهای دانش، تمرکز هر چه بیشتر بر زمینه های کاربردی بویژه در مورد مسایل و نیازهای روز کشور از قبیل آب، برق، انرژی های نو، فناوری نفت و گاز، محیط زیست، دارو و پزشکی را ضروری خواند.

وی همچنین بر تجاری سازی و برندسازی و عبور از مقاله نویسی تاکید کرد.

رییس جمهوری در ادامه با تاکید بر بهره گیری از همکاری های کشورهای دیگر در شکل دهی و توسعه شهرک های علمی گفت: دولت از شرکت های دانش بنیان حمایت جدی می کند.

وی در عین حال همه دستگاه های اجرایی را به همکاری با معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری توصیه کرد.

در این جلسه، ضمن ارائه گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره وضعیت مسکن روستایی به دولت، هیات وزیران برای نوسازی و بهسازی 200 هزار واحد روستایی در سال 1393، با اختصاص سقف 150 میلیون ریال تسهیلات بانکی برای هر واحد موافقت کرد.

دولت همچنین با اختصاص مبلغ 651 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و جبران خسارت و کمک به بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی و تامین لوازم خسارت دیده ناشی از زلزله اخیر در استان ایلام موافقت کرد.

در این جلسه با تصمیم دولت، مبلغ یک هزار و 657 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت نیز به آسیب دیدگان ناشی از این زلزله اختصاص یافت.

صفحات اجتماعی