header image
Home arrow خبرنامه الکترونیک فرزان arrow خبرنامه شماره 95 فرزان- آبان 1393 arrow فناوری های نوین: 200 محصول نانو ایران عاملی برای دستیابی به بازار جهانی
فناوری های نوین: 200 محصول نانو ایران عاملی برای دستیابی به بازار جهانی
1393/07/30 ساعت 12:45:03

رئیس سومین مجمع بین المللی اقتصاد فناوری نانو با بیان اینکه تاکنون 200 محصول نانویی در کشور تولید شده است گفت: فناوری نانو فرصتی برای دستیابی به بازارهای بزرگ و رسیدن به کیفیت محصولات شرکت های بزرگ بین المللی است.
دکترعلی بیت اللهی  در آیین افتتاحیه این مجمع افزود: اکنون در ایران بیش از 300 شرکت در حوزه های مختلف فناوری نانو فعالیت می کنند که این شرکت ها توانسته اند حدود 200 محصول نانویی را به بازارهای داخلی و بین الملل عرضه نمایند.

وی بیان کرد: فعالیت این شرکت ها در حوزه نانو روند بسیار خوبی را طی می کنند اما ما در ابتدای راه هستیم و برای تحقق اقتصاد دانش بنیان باید حضور شرکت های بزرگ را نیز در عرصه نانو داشته باشیم.

دکتر بیت اللهی بیان کرد: این مجمع با هدف آشنایی نیروهای متخصص و علاقه مند به مباحث مرتبط به اقتصاد نانو از قبیل برندسازی، سرمایه گذاری، رسوخ فناوری نانو در صنعت، تامین مالی، بازاریابی و تبادل تجربیات بین فناوران، سرمایه گذاران، متخصصان و فعالان داخلی و خارجی تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه این مجمع به مدت دو روز برگزار می شود افزود: در راستای تبادل تجربیات بین فناوران 6 موضوع تخصصی به صورت پانل های نیم روزه با موضوعات راهکار و چالش های ورود به منابع مالی به حوزه نانو، مدل های کسب و کار مناسب برای شرکت های فعال در حوزه فناوری نانو، ساختار و مبانی مدیریت کسب و کارهای مبتنی بر فناوری های نوین در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: رسوخ فناوری نانو در صنعت، توسعه ابزارهای بازاریابی صادراتی محصولات فناوری نانو، مالکیت فکری و ثبت اختراع از دیگر موضوعاتی است که در آن متخصصان هر حوزه چالش های اصلی پیش روی فناوری نانو کشور را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

دکتربیت اللهی یادآور شد: در این مجمع شرکت کنندگان این امکان را خواهند داشت تا آخرین تجربیات و دستاوردهای خود را در حوزه های مختلف با فعالیت نانو به اشتراک بگذارند.

وی افزود: محورهای انتخاب شده برای سومین مجمع بین المللی اقتصادی فناوری نانو بر اساس چالش ها و نیازهایی هستند که کشور ما در حوزه اقتصاد فناوری نانو با آن مواجه است.

وی افزود: در این مجمع علاوه بر مهمانان داخلی دانشمندان جوان از 9 کشور آسیایی ازجمله کره، مالزی، تایلند و ژاپن حضور دارند.

مجمع بین المللی اقتصادی فناوری نانو از مهرماه سال 91 فعالیت خود را آغاز کرده است.

خبرنامه

دیگر شماره ها

آمار بازديد

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی