header image
Home arrow درباره ما
درباره ما
1385/08/26 ساعت 15:39:45
درباره ما
معرفي
مشخصات
چارت سازماني
منشور اخلاقي فرزان
هيات علمي افتخاري فرزان
شبكه رابطين پژوهشي فرزاندرباره ما

معرفي

   موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان ، کارآفرین برتر ملی و کارآفرین برتر استان تهران، فعالیت خود را در آذر ماه سال 1380 آغاز کرده است. این موسسه در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فناوری بویژه فناوری اطلاعات فعال بوده است  و از بدو تاسیس، نوآوری را در سرلوحه فعالیتهای خود داشته است. حاصل اين فعاليت ها، طراحي و اجراي دهها طرح تحقيقاتي و انتشار صدها مقاله در معتبرترین مجلات بین المللی و تربيت تعداد زیادی از پژوهشگران جوان مي باشد.

   موسسه فرزان نخستین مرکز نگارش علمی ایرانی را پایه گذاری کرده است. از این موسسه تا کنون بیش از 400 مقاله در مجلات معتبر بین المللی تا سطح تاثیر (IF)  در حد 24 منتشر شده است.

   موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان نخستین سازمان پژوهشهای بالینی ایرانی را به تایید سازمان غذا و دارو (معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت) تاسیس نموده است و در حوزه تحقیق و توسعه دارویی فعالیت می نماید. در این راستا  30 قرارداد و تفاهم نامه بین المللی با مراکز و سازمانهای خارجی و بین المللی منعقد شده است.

   موسسه همچنین نخستین سازمان مدیریت اطلاعات بالینی را پایه گذاری کرده است و در زمینه اجرای طرحهای مدیریت داده بویژه مطالعات اپیدمیولوژیک و کارآزماییهای بالینی ارائه خدمت می نماید.

   موسسه فرزان در حوزه فناوری اطلاعات 6 نرم افزار را به کاربران ایرانی عرضه نموده است که به تایید شورای عالی انفورماتیک و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال نیز رسیده اند. موسسه دارای 12 وب سایت می باشد و  بیش از  15000 نفر تحت پوشش آموزش های آنلاین موسسه قرار گرفته اند. موسسه عضو نظام صنفی رایانه می باشد و به عنوان یک ناشر دیجیتال دارای مجوز از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

   این موسسه در سال 1390 در مرحله نخست به عنوان کار آفرین برتر استان تهران و در مرحله بعد به عنوان کارآفرین برتر ملی انتخاب شد و در جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران مورد تقدیر قرار گرفت. موسسه در سال 1391 در همایش ملی مدیریت کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران (EMIC Tech 2012)عنوان شرکت برتر کارآفرین را دریافت و موفق به اخذ تندیس پرتو زرین کارآفرینی از این همایش گردید. همچنین در همین سال در جشنواره بزرگان نوآوری موفق به اخذ تندیس نوآوری شده است. گفتنی است که موسسه موفق به اخذ تندیس از همایش ملی تعاون نیز شده است. همچنین برای محصولات موسسه در حوزه فناوری اطلاعات، نشان حمایت از تولید ملی به موسسه اختصاص یافته است. در سال 90 همچنین مدیرعامل موسسه ضمن حضور  در نشست مقام معظم رهبری با برگزیدگان فعالان اقتصادی، توفیق سخنرانی در این نشست را در حضور معظم له یافت.

   موسسه در سال 1390 به عضویت پارک فناوری پردیس در آمده است و شعبه موسسه در این پارک فعال است. موسسه فرزان همچنین عضو مرکز خدمات تخصصی پارک فناوری پردیس می باشد و به سایر شرکت های دانش بنیان ارائه مشاوره می نماید.


پژوهشگران ارجمند جهت استفاده از خدمات موسسه یا اشتراك خبرنامه مي‌توانند با ما تماس حاصل نمایند:

آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای خیابان ستارخان، کوچه شهید صیامی، پلاک 17
صندوق پستی: 1678-13185
تلفن: 66423101، 66439463، 66919206، 66597463، 66597464، 66563174
فکس: 66423304

پست الکترونیک موسسه:
پست الکترونیک مدیرعامل برای تماس مستقیم:
وب سایت: www.farzaninstitute.com

Farzan Address


چارت سازماني

organization chart

مدير عامل: دكتر غلامرضا حبيبي

مدیر بخش: دکتر مهدی حسینیان سراجه لو

بخش تحقيق و توسعه

بخش تحقيقات باليني

بخش نوآوري و مالكيت معنوي

بخش مجلات

بخش خدمات پژوهشي

بخش دندانپزشكي

بخش روابط عمومي

بخش مراكز داخل

بخش روابط بين‌الملل و مراكز خارج


منشور اخلاقي مؤسسه توسعه دانش، پژوهش و فن‌آوري فرزان

1) رضايت كامل پژوهشگران ارجمند، هدف ماست.
2) داده‌هاي پژوهش، هويت بيماران، و مشخصات پژوهشگران محرمانه است.
3) مؤسسه فرزان به هيچ وجه و تحت هيچگونه شرايط داده‌هاي پژوهشگران را افشا يا از آنها استفاده غير علمي نمي‌نمايد و هرگونه استفاده از انها صرفاً در چهارچوب قرارداد مي‌باشد.
4) پژوهشگران مسئوليت درستي و دقت داده‌هاي پژوهش را بر عهده دارند و در صورت اثبات نادرستي يا سستي در داده‌ها مؤسسه هيچگونه مسئوليتي در ارتباط با اين امر نمي‌پذيرد و روند همكاري را متوقف خواهد نمود.
5) هرگونه تغيير در داده‌ها يا نتايج مطالعه يا اسامي پژوهشگران به هر عنوان و در هر شرايط قوياً مردود است و اشخاص حقيقي و حقوقي طرف قرارداد متعهد به رعايت اين اصل و نظارت بر آن مي‌باشند.
6) رعايت اخلاق پژوهش در مراحل مختلف، شامل طراحي مطالعه، اجراي طرح، تحليل داده‌ها، گزارش و انتشار نتايج آن، منطبق بر بيانيه هلسينكي و متمم‌هاي آن و ديگر سندهاي معتبر بين‌المللي، يك اصل بنيادين مي‌باشد و مقدم بر تمامي موارد ديگر است.
7) هدف محوري از پژوهش، توسعه دانش و سلامت در حوزه علوم پزشكي مي‌باشد و امتيازات فردي يا اجتماعي، همواره در درجه پايين‌تري از اهميت و صرفاً مشوقي براي تحقق اين هدف است.
8) مؤسسه فرزان به عنوان يك مؤسسه پژوهشي و سازمان نوآور در حوزه علوم پزشكي، متعهد به رعايت اصول مالكيت معنوي مي‌باشد.
9) سياست فرزان در زمينه تضاد علايق (conflict of interests)، بيان شفاف هرگونه موارد تاثيرگذار در نتايج پژوهش است.

اميد است نتيجه همكاري مشترك ميان فرزان و پژوهشگران گرامي مايه رضايت الهي، ارتقاي دانش بشري و بهبود شاخصه‌هاي سلامت جامعه باشد. مؤسسه فرزان از همكاري شما جهت تحقق اصول اين منشور پيشاپيش سپاسگزار است.


هيات علمي افتخاري فرزان

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن آوري فرزان در آستانه هفتمين سال فعاليت خود و پس از کسب موفقيت هاي ارزنده در زمينه هاي اجراي پروژه‌هاي تحقيقاتي، مشاوره نگارش علمي، چاپ مقاله در برترين مجله هاي بين المللي و نيز تربيت پژوهشگر، به منظور ارتقاي سطح علمي موسسه و فعاليت هاي پژوهشي آن، از پژوهشگران فرهيخته به عنوان هيات علمي افتخاري دعوت به همکاري مي‌نمايد .

تاكنون 13 نفر از اساتيد شاخص در زمينه پژوهش و نخبگان علمي كشور به عنوان عضو هيات افتخاري با مؤسسه همكاري مي‌نمايند.

فرزان از همكاري اساتيد و هيات علمي محترم دانشگاه ها و پژوهشگران داخل و خارج كشور که مايل به حمايت از ما و مشارکت در طرح ها و برنامه هاي موسسه فرزان مي باشند استقبال مي نمايد.شبكه رابطين پژوهشي فرزان

شبكه رابطين پژوهشي فرزان با هدف ايجاد ارتباط پويا ميان مراكز دانشگاهي و پژوهشي داخل و خارج كشور و پژوهشگران آنها با مؤسسه فرزان پايه گذاري شده است. بنحوي كه در نتيجه آن، امكان همكاري مشترك در اجراي طرح‌هاي تحقيقاتي و برنامه‌هاي پژوهشي با استفاده از ظرفيت‌هاي طرفين ايجاد گردد.

Farzan Rsearch Network

در اين راستا موارد همكاري ميان مؤسسه و رابطين به شرح ذيل مي‌باشد:
1) ايجاد ارتباط ميان مؤسسه و مركز مورد نظر
2) انعكاس نيازهاي مركز به مؤسسه
3) انعكاس ظرفيت‌هاي مؤسسه به مركز
4) جذب نيروي انساني
5) بررسي زمينه اجراي طرح‌ها و برنامه‌هاي مشترك
6) انتقال اخبار و اعلانات مؤسسه به مركز مورد نظر و بالعكس
7) هماهنگي و پيگيري تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهاي منعقده ميان مؤسسه و مركز مورد نظر

در حال حاضر 25 رابط در 17 شهر كشور متقبل اجراي طرح‌هاي پژوهشي در سطح ملي و ارتباط با شهر يا مركز خود مي‌باشند.

همچنين اين مؤسسه، به ‌منظور ارتباط هرچه بيشتر با مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي، از كليه علاقمندان جهت عضويت در اين شبكه استقبال مي‌كند.

یادداشت های بازدیدکنندگان

نویسنده در تاریخ 1394/04/19 ساعت 14:10:14
اگر کسی برای انرژی های پاک ایده جدیدی برای ارایه داشته باشد از او چگونه استقبال میکنید

برای نوشتن یادداشت لطفا ثبت نام کنید و یا در سایت وارد شوید

خبرنامه

دیگر شماره ها

آمار بازديد

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی