header image
Home arrow خبرنامه الکترونیک فرزان arrow خبرنامه هاي شماره 15 و 16 فرزان - اسفند 1386/ فروردين 1387 arrow پژوهشگر برگزیده: حضور محقق و دندانپزشك برجسته ایرانی در كشور
پژوهشگر برگزیده: حضور محقق و دندانپزشك برجسته ایرانی در كشور
دکتر محمود ترابی نژاد استاد برجسته دندانپزشکی دانشگاه "لوما لیندا" آمریکا در جمع دانشجویان و اساتید دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران حضور یافت.

دکتر ترابی نژاد که در سالهای 1346 تا 1350 دوره دکتری دندانپزشکی عمومی خود را در دانشکده دندانپزشکی تهران گذرانده است و اکنون پس از کسب مدارج عالی در دانشگاههای آمریکا، عضو کمیته پژوهشی انجمن اندودنتیست آمریکا و سرپرست گروه تخصصی اندودنتیست دانشگاه لوما لیندا است.

وی در فاصله سالهای 1978 تا 2007 بیش از 140 مقاله اصیل نگاشته است که در این مقالات به موضوعات مختلفی در زمینه اندودنتیس پرداخته است.

دکتر محمود ترابی نژاد در سال 1997 توانست ماده موثری به نام MTA را در جراحی انتهای ریشه دندان اختراع کند که این ماده اکنون به عنوان یکی از مواد موثر در درمانهایی از جمله دندان های نابالغ با انتهای باز، دندانهایی که به عصب رسیده و یا عصب به گونه ای باز است، کاربرد دارد.

وی همچنین در سال 2005 ماده دیگری با نام MTAD اختراع کرده است که به عنوان یک شوینده موثر در داخل کانال و پرکردن ریشه ها کاربرد دارد.

دکتر ترابی نژاد طی حضور خود در ایران ویرایش چهارم کتاب خود در زمینه Endodontics را که با یک DVD آموزشی همراه است را در اختیار مرکز تحقیقاتی که بنای آن را خود در اصفهان گذاشته است، قرار داد تا با ترجمه فارسی آن در اختیار دانشجویان دندانپزشکی در ایران قرار گیرد.

صفحات اجتماعی