header image
Home arrow مديريت اطلاعات باليني
مديريت اطلاعات باليني
1387/06/02 ساعت 07:25:37

معرفي

مديريت صحيح داده هاي باليني يكي از مهمترين شاخصهاي موفقيت در طرحهاي تحقيقاتي باليني است. سازمان پژوهشهاي باليني فرزان بر اساس "دستورالعمل عمليات اجرايي استاندارد (SOP)" خود، و مبتني بر بالاترين استانداردهاي بين المللي عمل مي نمايد.

بخش مديريت اطلاعات باليني فرزان براي نظم دادن به داده‌هاي باليني و به نتيجه رساندن پژوهش‌هاي شما، خدمات و مشاوره‌هاي مختلفي را ارائه مي‌دهد. اين اقدامات شامل ايجاد و اجراي طراحي‌هاي داده، سياستگزاري‌ها و روشهاي مناسب براي سازمان دادن داده‌هاي باليني و درنهايت آناليز آماري آنها مي‌باشد.

مؤسسه فرزان با گروهي كارشناسان حرفه‌اي در زمينه مديريت اطلاعات خدماتي جامع و با كيفيتي بالا در راستاي نيازهاي تحقيقاتي شما ارائه خواهد داد. اين خدمات از طراحي پرسشنامه الکترونیک (e-CRF) تا تهيه گزارش نهايي تحقيقات شما مي‌باشد.

مؤسسه فرزان با عضويت در انجمن بين‌المللي مدیریت اطلاعات SCDM (Society for Clinical Data Management) و همچنين با طراحي و استفاده از نرم‌افزارهاي  مديريت  اطلاعات، هم اكنون در حال انجام پايش و يا اجراي مطالعات باليني در سطح ملي و بين‌المللي مي‌باشد. كليه اقدامات بر اساس استانداردها و دستورالعملهاي بین المللی مي‌باشد.

اطلاعات كليه افرادي كه در مطالعات باليني شركت مي‌كنند به لحاظ اخلاقي و قانوني محرمانه باقي مانده و  كارشناسان مديریت اطلاعات ضمن آگاهي از تمامي موارد محرمانه در مطالعات و پيش‌بيني‌هاي لازم و مناسب در اين راستا، همواره استراتژي‌ها و ملاحظاتي جهت امنيت بيشتر اطلاعات بر اساس استانداردهاي موجود در مؤسسه اعمال مي‌نمايند.

خدمات

خدمات و مشاوره‌هاي مختلف در بخش مديريت اطلاعات فرزان ارائه مي‌شود که شامل موارد ذيل است:

طراحي داده‌ها (Data architecture)
مدل‌سازي داده‌ها (Data modeling)
سيستم مديريت پايگاه داده (DBMS: Database management system)
مديريت پايگاه داده‌ (DBA: Database administration)
ذخيره داده‌ها (Data warehousing)
انتقال داده‌ها (Data movement)
نگهداري از داده‌ها (Data maintenance)
استخراج داده‌ها (Data mining)
تضمين كيفيت داده‌ها (Data quality assurance)
امنيت داده‌ها (Data security)
مديريت متا- ديتا (Meta-data management)
آناليز داده‌ها (Data analysis)

عمليات اجرايي استاندارد (SOP)

Farzan Data Management SOP                             

گروههاي هدف

دانشگاه ها و مراكز تحقيقاتي، انجمن‌هاي علمي، شركتهاي داروسازي، پزشكان (مطبها)، و كليه پژوهشگران در زمينه علوم پزشكي

نرم افزار مديريت اطلاعات

نرم‌افزار مديريت اطلاعات مؤسسه به شما امکان جمع‌آوري و مديريت اطلاعات پژوهشهاي باليني را به صورت تحت شبكه (on web)  يا در مركز پژوهشي (in-site)  و روی رایانه شخصیتان در مطب می دهد. با استفاده از اين نرم افزار شما مي‌توانيد  مستقل یا با کمک ما تحقيقات چندمركزي را به صورت برخط (on-line)مديريت نموده و نتايج آنها را منتشر كنيد.

ما این امکان را برای شما ایجاد می کنیم تا بصورت همزمان چند طرح تحقیقاتی را در نقاط مختلف ایران و جهان بصورت چند مرکزی (Multi-center) و بسهولت هدایت نمایید. شما می توانید روند پیشرفت طرح را همزمان از طریق رایانه خود بررسی و پیگیری کنید.

شما در هر زمان مي‌توانيد داده های پژوهش مورد نظرتان را با فرمت مطلوب، استخراج و با استفاده از نرم‌افزارهاي رايج مانند SPSS آناليز آماری نماييد. کارشناسان ارشد موسسه در زمینه آنالیز شما را یاری خواهند کرد.

پس از آنالیز آماری ما در تنظیم مقاله و پیگیری چاپ آن در مجلات معتبر بین المللی نیز شما را همراهی خواهیم کرد.

به کمک ما شما صاحب یکی از پیشرفته ترین نرم افزارهای مدیریت اطلاعات بالینی روز در دنیا مبتنی بر استانداردهای بین المللی پژوهشهای بالینی خواهید بود.

موسسه برای حفاظت از داده ها و بانکهای اطلاعاتی شما در شرایطی همچون زلزله یا دیگر شرایط غیر مترقبه پیش بینی لازم را انجام داده است. به این منظور علاوه بر سرور مرکزی، یک سرور پشتیبان در ناحیه جغرافیایی دیگری تدارک دیده شده است و بصورت دوره ای از داده ها نسخه پشتیبان نیز تهیه می نماید.


یادداشت های بازدیدکنندگان

برای نوشتن یادداشت لطفا ثبت نام کنید و یا در سایت وارد شوید

خبرنامه

دیگر شماره ها

آمار بازديد

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی