header image
Home arrow خبرنامه الکترونیک فرزان arrow خبرنامه شماره 29 فرزان - ارديبهشت 1388 arrow تولید علم: رشد 81 درصدی تولید علم دانشگاه آزاد
تولید علم: رشد 81 درصدی تولید علم دانشگاه آزاد
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از 81 درصد رشد علمی نقش ویژه ای در بدست آوردن جایگاه دوم کشور در تولید علم منطقه پس از کشور ترکیه را داشته است.

فریدون رهنمای رودپشتی در گفتگو با خبرگزاري مهر با بیان این مطلب افزود: دانشگاه آزاد بر اساس آمار منتشر شده در مجله رهیافت وزارت علوم از نظر رشد علمی در کشور مقام اول و از نظر تولید تعداد مقالات مقام سوم را در کشور داشته است.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس منابع رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در سال 2008 بیشترین رشد را در خصوص تولید علم در میان مراکز علمی و دانشگاههای کشور داشته است.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد ادامه داد: در سال 2008 دانشگاه آزاد اسلامی با 81 درصد رشد در تولید علم جایگاه اول، دانشگاه علوم پزشکی تهران با 56 درصد رشد جایگاه دوم و دانشگاه تهران با 44 درصد رشد جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

رهنمای رودپشتی اظهار داشت: همچنین دانشگاه تهران با تولید هزار و 600 مقاله رتبه اول، دانشگاه علوم پزشکی با هزار و 200 مقاله رتبه دوم و دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از 900 مقاله در رتبه سوم تولید مقالات در سال 2008 قرار داشته اند.

صفحات اجتماعی