header image
Home arrow صفحه اصلي
کارآفرین برتر ملی

توفیقی دیگر: دکتر غلامرضا حبیبی، مدیر عامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان به عنوان کارآفرین برتر ملی در سال 1390 انتخاب شد.

http://farzaninstitute.com/01.jpg

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان؛ در ششمین جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر به عنوان کارآفرین برتر در بخش خدمات سال 1390 انتخاب گردید و دکتر غلامرضا حبیبی، به عنوان موسس و مدیر عامل موسسه، ضمن کسب عنوان کارآفرین برتر ملی ، موفق به اخذ لوح سپاس و تندیس ویژه جشنواره شد.
این جشنواره در تاریخ 4 مرداد ماه و در نهاد ریاست جمهوری ، سالن شهید بهشتی برگزار گردید. در این مراسم ریاست محترم جمهور، وزیر محترم کار،جمعی از نمایندگان مجلس و دیگر مسوولین حضور داشتند.
در شروع مراسم، پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم ،دکتر حبیبی به نمایندگی از کارآفرینان برتر ملی ، ديدگاه هاي خود را در مورد كارآفريني و مشکلات کارآفرینان بیان نمود. ایشان در ابتدای سخنان خود با اشاره بر سیاست های کلی اشتغال كه از سوي مقام معظم رهبري ابلاغ شده است، به لزوم اشاعه فرهنگ كار و كارآفريني و گفتمان‌هاي مربوط به آن در كشور تاکید نمود.
دکتر حبیبی بر اهمیت استعدادیابی در سطح آموزش عالی و آموزش پرورش و نقش آن در توفیق کارآفرینان آینده کشور اشاره نموده و در خصوص تامین منابع مالی، به عنوان یکی از چالش های پیش روی کارآفرینان ،بر لزوم اطلاع رساني مناسب در این زمینه تاکید نمود.
در ادامه ایشان با اشاره بر اهمیت بستر سازی برای کارآفرینی، تصریح کرد: دفاتر و مراكز مشاوره كارآفريني جهت پشتيباني از كارآفرينان، در مواردي همچون تجاري سازي ايده ها، ثبت اختراع، توسعه فناوري، پشتيباني از طرحهاي پژوهشي، تامين اعتبار و امور حقوقي در كسب و كار مي توانند نقش مهمي در ايجاد بستر مناسب براي كارآفرينان داشته باشند.

مدیر عامل موسسه توسعه دانش،پژوهش و فناوری فرزان؛ در بخش ديگري از اظهارات خود تاکید کرد که پروسه های بروکراتیک در زمینه صدور مجوزها از جمله موانع موجود بر سر راه کارآفرینان بوده و ماهيت قانون و مقررات، به نحوي است كه كارآفرين را درگير خود مي كند.
وی با بیان این‌که حضور در صحنه بین‌المللی و صدور محصولات و خدمات از كشور، به ويژه محصولات و خدمات دانش بنيان مهم است، با ذکر مثالی از نرم افزار فرادیتا، تصریح کردند که در این موسسه با تولید محصولات داخلی، از يك سو خروج ارز مهار گشته و از سوي ديگر براي گروهي از نخبگان، كارآفريني شده است. وی افزود با همين رويكرد و قطره قطره ي صرفه جويي هاي چند صد هزار دلاري، مي توان از خروج ميلياردها دلار ارز جلوگیری نمود.
دکتر حبیبی با بیان این که در سند چشم انداز کشور به کسب جایگاه نخست در زمینه علم و فن‌آوری در منطقه اشاره نموده است، تصریح کرد که براساس نقشه جامع علمی کشور که توسط ریاست محترم جمهوری ابلاغ گردیده، ایجاد 2000 شركت دانش بنيان پيش بيني شده است.

این کارآفرین برتر ملی در پایان گفت: وجود يك ارتباط پويا ميان دانشگاه ها و شركت هاي دانش بنيان مي تواند در شكل گيري اقتصاد دانش بنيان نقشي تعيين كننده داشته باشد و دانشگاه ها مي توانند با انتقال دانش و فناوري به شركت هاي دانش بنيان، سهم مهمي را در شكل گيري و توسعه شركت هاي دانش بنيان ايفا كنند. وی تاکید نمود که اختصاص منابع برای شرکت‌های دانش بنیان کافی نبوده بلكه تغيير رويكرد دانشجويان و دانش آموختگان از كارجويي به كارآفريني با بسترسازي، فرهنگ سازي، آموزش و مشاوره ضروري است تا كسب و كارهاي كوچك و متوسط دانش بنيان، امكان رشد و توسعه پيدا كنند.

جشنواره با سخنان دکتر شیخ الاسلامی وزیر محترم کار ادامه یافت. وی با بيان اين كه تعداد پروژه‌هاي عمراني در بخش‌هاي مختلف كشور روز به روز در حال افزايش است اظهار نمود:‌ امروزه همه كشور و آحاد جامعه پر تلاش، مصمم، با انگيزه و درحركتي جهادي،پله‌هاي ترقي را طي مي‌كنند تا ايران را رو به كمال برسانند.

مراسم با سخنان ریاست محترم جمهوری،جناب آقای دکتر احمدی نژاد ادامه یافت.ایشان در بخش هایی از سخنان خود
با اشاره به صحبتهای دکتر حبیبی، بر لزوم ایجاد یک انقلاب اقتصادی و تغییرات لازم در قانون کار تاکید نمود.
گفتنی است که در برگزاری جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر، ابتدا در جشنواره های استانی،از کارآفرینان برتر و برگزیده در بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی در سطح استانی تقدیر شده و در مرحله بعدی،منتخبین استانی پس از مراحل داوری برای حضور در جشنواره ملی معرفی شدند. موسسه فرزان پس از کسب عنوان کارآفرین برتر در بخش خدمات در استان تهران و دریافت لوح تقدیر و تندیس جشنواره، به کسب عنوان کارآفرین برتر در سطح ملی نیز نائل آمد و با حضور ریاست جمهوری مورد تقدیر قرار گرفت.
جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر، با اعطای لوح و تندیس جشنواره از سوی وزیر محترم کار، قائم مقام محترم وزیر کار و جمعی دیگر از مسوولین به کارآفرینان برتر به پایان رسید.

http://farzaninstitute.com/02.jpg

 

‌فرزان؛ کارآفرین دانش بنیان: کارآفرین برتر سال 1390

 

http://farzaninstitute.com/001.jpgموسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان؛ در ششمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان تهران به عنوان کارآفرین برتر سال 1390 انتخاب گردید و موفق به اخذ لوح سپاس و تندیس جشنواره شد.
ششمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان تهران در تاریخ 14 تیر ماه توسط اداره کل کار و امور اجتماعی استان تهران برگزار گردید. در این جشنواره از میان 18 کارآفرین راه یافته به بخش نهایی، 10 نفر به عنوان کارآفرین برتر استان انتخاب شدند. در این دوره از جشنواره 250 متقاضی اقدام به ثبت نام کرده بودند که پس از ارزیابی های صورت گرفته توسط داوران جشنواره، 18 نفر به بخش نهایی راه پیدا کردند.
آقای دکتر غلامرضا حبیبی، به عنوان موسس و مدیر عامل موسسه، ضمن کسب عنوان کارآفرین برتر   موفق به اخذ لوح سپاس و تندیس ویژه جشنواره شدند.
در این مراسم، آقایان مهندس دوستعلي قائم مقام محترم وزیر کار و امور اجتماعی، مهندس تمدن استاندار تهران، مهندس ترکی معاون  طرح و برنامه ریزی استاندار، بشیری نماینده مردم پاکدشت و  كلاته آهي مدیر کل تعاون استان تهران و جمعی از مسئولین استان تهران حضور داشتند.
در حاشیه این جشنواره، نمایشگاه دستاوردهای کارآفرینان استان برگزار گردید. موسسه فرزان با برپایی غرفه اختصاصی، اقدام به معرفی دستاوردهای 10 ساله و نوآوریهای صورت گرفته نمود. غرفه موسسه فرزان مورد بازدید و تایید رده های بالای مدیریتی کشور از جمله، قائم مقام محترو وزارت کار و امور اجتماعی، نمایندگان محترم مجلس، مدیرکل محترم اداره کار و امور اجتماعی استان تهران و مسئولان استانداری استان تهران قرار گرفت.
موسسه فرزان به عنوان یک سازمان دانش بنیان، همواره نوآوری را در سرلوحه فعالیت های خود داشته است.
شماری از نوآوریهای صورت گرفته توسط موسسه فرزان به شرح زیر می باشد:
•    فرزان؛ نخستین سازمان تحقیقات بالینی ایرانی
•    فرزان؛ نخستین مرکز تخصصی نگارش علمی کشور
•    فرزان؛ نخستین سازمان مدیریت اطلاعات ایرانی
•    فراسای پژوهش؛ نخستین بسته آموزش الکترونیک مهارتهای پژوهشی
•    فرادیتا؛ نخستین سامانه آنلاین مدیریت اطلاعات بالینی
•    فرانگار؛ نخستین سامانه آنلاین مدیریت مقالات پژوهشی
•    نخستین بسته آموزش الکترونیک کارآفرینی دانش بنیان
•    نخستین شبکه آموزش پژوهش کشور (RTNet)
•    نخستین بانک اطلاعات آنلاین بیماریهای جراحی اعصاب (SNR)
•    انتشار نخستین خبرنامه الکترونیک پژوهش ایران
   
در حاشیه این جشنواره مصاحبه های خبری از سوی واحد مرکزی خبر و شبکه خبر سیما با آقای دکتر حبیبی، مدیر عامل موسسه فرزان، صورت گرفت و در رسانه های جمعی پخش گردید. همچنین روزنامه های دنیای اقتصاد، جهان اقتصاد و تهران تایمز با انعکاس این خبر و معرفی دستاوردهای موسسه فرزان، این رویداد خبری را پوشش دادند.

http://farzaninstitute.com/001.jpg

 

سرمقاله: انتشار نودمین شماره خبرنامه الکترونیک پژوهش و فناوری فرزان گرامی باد.

نودمین شماره خبرنامه الکترونیک پژوهش و فناوری فرزان منتشر شد. اطلاع رسانی به پژوهشگران و فناوران کشور طی سالهای گذشته بدون اتکا به منابع عمومی و دولتی تحقق یافته است. از تمامی خوانندگان ارجمند و یکایک همکاران برای همراهی و همکاری در این مهم سپاسگزاریم.
اقتصاد کشور در افق چشم انداز 20 ساله، اقتصادی دانش بنیان دیده شده است که بی تردید اطلاع رسانی بویژه مبتنی بر فناوری اطلاعات نقشی تعیین کننده در تحقق این مهم دارند.
نشر الکترونیک در جهان کنونی توسعه چشمگیری یافته است بصورتیکه حتی بعضی نشریات علمی و غیر علمی بسیار معتبر بجای انتشار چاپی، انتشار الکترونیک را برگزیده اند. در کشورمان، خبرنامه الکترونیک پژوهش و فناوری فرزان توانسته الگوی مناسبی برای نشر الکترونیک ارائه کند.
از نخستین سال و آغاز راه با خبرنامه شماره 1 در دی ماه 85 با شمارگان 2000 تا امروز که خبرنامه با شمارگان 70/000 منتشر می شود، تلاش شده در حوزه پژوهش و فناوری، اخبار و دستاوردهای دانشمندان ایرانی بنحو شایسته ای منعکس گردد.
بخشهای مختلف   موسسه، از جمله روابط عمومی، فناوری اطلاعات و سردبیری خبرنامه و بعضا بخش خدمات پژوهشی و سایر بخشهای موسسه، هماهنگ تلاش کردند تا این توفیق حاصل گردد.  
کشورمان امروز به لحاظ شاخضهای تولید علم و پژوهش جزء کشورهای برتر دنیا قرار دارد و زیرساختهای آموزشی و پژوهشی علیرغم موانع فراوان، بخوبی توسعه یافته است. سیاستگزارن، در این مقطع و بدرستی، جهت گیری خود را بر تولید ثروت از دانش مبتنی بر تجاری سازی یافته های پژوهشی بواسطه حمایت از شرکتهای دانش بنیان متمرکز ساخته اند.
بر این اساس خبرنامه الکترونیک پژوهش و فناوری فرزان نیز در کنار اخبار پژوهشی و فناوری، با توجه ویژه به  مباحث کارآفرینی و تجاری سازی، سعی در انعکاس دقیق و کامل اخبار این حوزه به دانشمندان و پژوهشگران کشور دارد.  
امید است در سایه عنایات باریتعالی، روند توفیق کارآفرینان، دانشمندان و مراکز علمی و پژوهشی کشورمان از جمله موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان و خبرنامه الکترونیک پژوهش و فناوری فرزان تداوم و توسعه یابد.
آرزومند آرزوهایتان در اعتلای دانش و فناوری در این مرز و بوم هستیم.

ادامه ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعد > آخر >>

نتایج 127 - 144 از 154
صفحات اجتماعی