header image
Home arrow صفحه اصلي
فرا رسیدن سال 1396 و عید نوروز مبارک...

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان فرا رسیدن سال ۱۳۹۶و بهار پرطراوت و نوروز را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد به تمامی هموطنان و همراهان و همکاران عزیز تبریک و تهنیت عرض نموده، سالی سرشار از برکت و معنویت را از درگاه خداوند متعال و سبحان برای همگان مسئلت می نماید.

برآمد باد صبح و بوی نوروز
به کام دوستان و بخت پیروز
مبارک بادت این سال و همه سال
همایون بادت این روز و همه روز

images/stories/photo5938502374119286861.jpg

تقدیر از موسسه توسعه دانش و فناوری فرزان برای طراحی و راه اندازی سامانه گزارش دهی بیماری های واگیر

images/stories/taghdir.jpg

در مراسمی در مرکز بهداشت شمال تهران در روزهای پایانی سال 95،  از موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان جهت طراحی و راه اندازی سامانه گزارشدهی بیماریهای واگیر تقدیر به عمل آمد. این سامانه هم اکنون بصورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفته است و در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال استفاده است.

طراحی و اجرای سامانه گزارشدهی بیماریهای واگیر حاصل کار مشترک مرکز بهداشت شمال تهران و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان می باشد.

هدف سامانه گزارش دهی بیماری های واگیر (IRDR: Iranian Disease Reporting System) ، ثبت و ارسال گزارش بیماری‌ها توسط پزشکان و دیگر کارکنان سلامت به مراجع ذیصلاح بویژه مراکز بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی است.

مراکز بهداشتی - درمانی و پزشکان می توانند با پاسخ به حداکثر ۲ تا ۴  سوال و در مدت زمان چند ثانیه (کمتر از یک دقیقه) گزارش بیماری واگیر را به مرکز بهداشت ارسال نمایند. ارسال گزارش می تواند از دو طریق تلگرام یا وب سایت صورت گیرد.

سامانه گزارشدهی بیماری های واگیر می تواند بنحو چشمگیری، فرایند ثبت و گزارشدهی بیماریها توسط پزشکان و مراکز بهداشتی درمانی را تسهیل و تسریع نماید. همچنین امکان پیگیری بیماران از طریق این سامانه مهیاست؛ لذا این سامانه نقش مهمی در کنترل بیماری های واگیر و جلوگیری از بروز اپیدمی این بیماری ها خواهد داشت.

مدیران مراکز و شبکه های بهداشتی و در سطح کلان، مدیران نظام سلامت می توانند اطلاعات بیماری های واگیر و توزیع زمانی و مکانی آن را روی نقشه های جغرافیایی و از طریق داشبوردهای تصویری مشاهده نمایند. این امر، بستر تصمیم گیری های مبتنی بر شواهد را برای مدیران و سیاستگزاران سلامت فراهم می نماید.

  از ویژگی های مهم این سامانه می توان به الگوریتم های هوشمند گزارش بیمار، نمایش لحظه ای و بی درنگ Real) Time) بروز 21 بیماری روی نقشه، امکان پیگیری بیماران و ثبت نتایج پیگیری، ربات گزارش بیمار، گزارش بیمار با موبایل، گزارش بیمار در سایت (تحت وب)، سرویس مبتنی بر مکان (Location Based)، استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS)، استفاده از سیستم های هوش کسب و کار (BI)، استفاده از پیام رسان های موبایل (Mobile Messenger) و سطح بندی در دسترسی اطلاعات و تجمیع آن ها برای مدیران ارشد اشاره کرد.

سامانه گزارشدهی بیماری های واگیر، در حال حاضر بصورت آزمایشی (Pilot) مورد بهره برداری قرار گرفته است و پس از این مرحله، طی مراسمی رونمایی و برای بهره برداری به عموم پزشکان و مراکز بهداشتی - درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی معرفی خواهد شد.

طراحی و اجرای این سامانه با همکاری مشترک مرکز بهداشت شمال تهران و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان صورت گرفته است.

images/stories/dashboard.jpg

برگزیده شدن برنامه آموزش مجازی زوجین جوان در جشنواره تعالی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

images/stories/zojeyn.jpg

"دوره آموزش مجازی زوجین جوان" از مجموعه دوره های آموزشی فراسا، در "جشنواره تعالی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی" به عنوان "فرآیند برتر" انتخاب شد و مورد تقدیر قرار گرفت. این دوره توسط موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان طراحی و برگزار می شود.

این جشنواره در بیست و سوم اسفند ماه نود و پنج  با حضور آقای دکتر ترکمن نژاد رییس مرکز بهداشت شمال تهران و تعدادی از مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد. در این جشنواره، برنامه آموزش مجازی زوجین جوان به عنوان فرایند برتر انتخاب شد.

 برنامه آموزش مجازی زوجین جوان، دارای تاییدیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است و از جمله دوره هایی است که توسط موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان تهیه و به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ارائه گردیده است. این دوره دارای مطالب ارزشمندی برای زوجین جوان است. زوجین جوان در آغاز زندگی مشترک، با گذراندن این دوره آموزشی، اطلاعات و مهارت های ضروری و مفید را برای زندگی مشترک خود کسب می نمایند. این دوره بصورت گسترده مورد استقبال و استفاده زوجین جوان و دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفته است.  

ادامه ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 بعد > آخر >>

نتایج 19 - 36 از 83

خبرنامه

دیگر شماره ها

آمار بازديد

حاضرین در سایت
35 میهمان حاضرند
ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی