header image
Home arrow صفحه اصلي
مسئولین پارک فناوری پردیس از موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان بازدید کردند

به منظور ایجاد تعامل و برنامه ریزی برای همکاری های جدید و مرور عملکرد موسسه، مسئولین پارک فناوری پردیس از موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان بازدید کردند. موسسه فرزان عضو پارک فناوری پردیس است و شاخه این موسسه در پارک مستقر است.

 

 


به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، این جلسه روز هجده اردیبهشت نود و شش، با حضور آقای نیکوگفتار مدیریت شرکت های دانش بنیان، آقای میناسرشت و آقای مطلق از کارشناسان پارک و همچنین مدیران موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان برگزار شد، گزارشی از عملکرد و برنامه های موسسه بویژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلامت هوشمند، فناوری نانو و فناوری زیستی ارائه شد.

گفتنی است پارك فناوری پردیس به عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پارك فناوری كشور، در جهت تجاری‌سازی دستاوردهای فناورانه و ایجاد بستر مناسب برای رشد فناوری و توسعه بازار شركت‌های دانش بنیان تاسیس گردیده و هم اکنون به‌عنوان یکی از سازمان‌های زیرمجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری فعالیت می‌کند.

موسسه فرزان از سال 1390 عضو پارک است و شاخه آن در این پارک مستقر می باشد. این موسسه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در زمینه سلامت هوشمند با برند "سالم سا"، در زمینه آموزش الکترونیک با برند "فراسا" و در زمینه کارآفرینی با برند "کارآفر" فعالیت می نماید. این موسسه در حوزه فناوری نانو در زمینه حفاظت از امواج الکترومغناطیس با "شرکت فناوری های نوین سلامت سینا" مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف و در حوزه فناوری زیستی در زمینه کودهای بیوارگانیک با برند "فرابیوتک" فعالیت می نماید.

آغاز به کار شعبه جدید موسسه فرزان و سامانه کسب و کار هوشمند کارآفر باحضور شهردار

 دکتر محمدباقر قالیباف ضمن بازدید از مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان، شعبه این مرکز در میدان آرژانتین - خیابان الوند و همچنین سامانه کسب و کار هوشمند کارآفر را افتتاح و با دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان گفتگو کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوی فرزان، شهردار تهران در این بازدید در جریان خدمات سامانه کسب و کار هوشمند "کارآفر" و سامانه های سلامت هوشمند "سالم سا" از مجموعه دستاوردهای نوآورانه موسسه فرزان قرار گرفت.

در جریان این دیدار دکتر حبیبی، کارآفرین برتر استان تهران و کارآفرین برتر ملی، در رابطه با فعالیت های موسسه فرزان در ارتباط با کسب و کار هوشمند توضیحاتی ارائه کرد.

عضو هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران و نایب رئیس انجمن مراکز مشاوره کارآفرینی خاطرنشان کرد که سامانه کسب و کار هوشمند این امکان را دارد که خدمات آموزش، مشاوره و ارزیابی و  بازخوردهای هوشمند در حوزه کسب و کار و کارآفرینی را به مخاطب شامل کارآفرینان، مدیران و کارکنان شرکت ها و سازمان ها ارائه دهد.

در ادامه این بازدید دکتر حبیبی در رابطه با فعالیت های موسسه فرزان در حوزه سلامت هوشمند و کارایی آن در تحقق شاخصهای برنامه پزشک خانواده و اجرای کمپین های هوشمند سلامت و پیشگیری از بیماری ها بویژه بلیماری های مزمن توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان با نظر شهردار تهران مقرر شد تا در جلسه ای چشم انداز سامانه های فوق بویژه در حوزه سلامت مورد بررسی قرار گیرد تا زمینه های لازم برای همکاری مشترک شهرداری تهران و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان فراهم شود.

رونمایی از سامانه کارآفر و بازدید شهردار تهران از مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان، در حاشیه آیین افتتاح مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه 6 تهران در هفدهم خرداد ماه، انجام شد. سامانه یکپارچه سلامت هوشمند سالم سا به آدرس www.salemsa.net و سامانه کسب و کار هوشمند کارآفر به آدرس www.karafar.net جهت استفاده در دسترس عموم می باشد. بخش بزرگی از خدمات این دو سامانه بصورت رایگان عرضه می شود.

جلسه مشورتی لایحه حمایت از کارآفرینان با حضور دکتر غلامرضا حبیبی

جلسه مشورتی با موضوع حمایت از کارآفرینان با حضور کارآفرینان برتر از جمله، دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان و کارآفرین برتر ملی عصر شنبه نهم اردیبهشت برگزار شد.

images/stories/1-min.jpg

به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، این جلسه در راستای عمل به شعار سال یعنی «اقتصاد مقاومتی  تولید و اشتغال» و به ابتکار معصومه آقاپورعلیشاهی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با هدف حمایت از کارآفرینان برتر کشور برگزار شد که طی آن خانم دکتر آقا پور علیشاهی نماینده مجلس شورای اسلامی و کارآفرینان برتر کشور به بیان نظرات خود در حوزه کارآفرینی پرداختند.  

در این جلسه دکتر حبیبی گفت: اساسا مشکل کارآفرینی و اشتغال کشور، قانون نیست و پیش از این شاهد قوانینی همچون بهبود فضای کسب و کار و تشکیل شورای گفتگوی بخش دولتی و خصوصی بوده ایم که عملکرد آنها نیاز به نقد و بررسی دارد و  فاقد اثربخشی لازم بوده اند. وی اشکال را در اجرای قوانین دانست.

مدیرعامل موسسه فرزان و کارآفرین برتر ملی همچنین گفت: باید به بهبود فضای کسب و کار توجه شود و خواستار تشکیل یک گروه اقدام (Task Force)  در این زمینه شد. وی گفت امکانپذیر است و ضروری است رتبه کسب و کار ایران که از دولت هشتم همواره سه رقمی بوده است به 50 برسد.

وی در ارتباط با ضرورت تحول فرهنگ جامعه نسبت به کارآفرینی گفت: اگر10 خیابان در تهران و شهرستان ها به نام کارآفرینان برجسته ایرانی نامگذاری شد  می تواند عامل و نشانه توسعه فرهنگ کارآفرینی در میان مردم و مسئولین باشد.

وی بر ضرورت حمایت از شرکت های کوچک و متوسط (SME)  تاکید کرد و گفت مرکز مشاوره کارآفرینی فرزان در این ارتباط طرح جامعی را تهیه کرده است که در صورت لزوم جهت استفاده می تواند در اختیار مسئولین قرار دهد.

ادامه ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 بعد > آخر >>

نتایج 19 - 36 از 86

خبرنامه

دیگر شماره ها

آمار بازديد

حاضرین در سایت
51 میهمان حاضرند
ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی