header image
Home arrow صفحه اصلي
کسب جایزه رتبه اول اختراع سلامت در همایش فناوری سلامت برای محصول رنگ نانویی ضد امواج الکترومغناطیس

images/stories/nano1.jpg

نخستین همایش روز فناوری سلامت با حضور آقای دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و آقای دکتر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد که طی آن، "شرکت فناوری های نوین سلامت سینا" رتبه نخست جایزه اختراع برتر سلامت را دریافت کرد. این جایزه برای اختراع "رنگ نانویی ضد امواج الکترومغناطیس" اهدا شد. موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، عضو هیات مدیره شرکت فناوری های نوین سلامت سینا است. این شرکت در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف مستقر می باشد.

اولین همایش روز فناوری سلامت بر اساس برنامه ریزی های معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در روز اول اسفند ماه سال 95 در محل تالار ابن سینا دانشکده پزشکی دانشگاه برگزار شد. این همایش با رویکرد معرفی فعالیت های فناورانه دانشگاهیان محترم، معرفی مراکز رشد و شرکتهای دانش بنیان مستقر در دانشگاهها و محصولات تولید شده برگزار شد.

برگزاری این همایش با حمایت دفتر معاونت تحقیقات و فناوری ریاست محترم جمهوری و همکاری وزارت محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی-وزارت محترم علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی امیر کبیر و دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی و دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد تا بتواند گامی موثر جهت تبدیل دانشگاههای کشور به دانشگاههای نسل سوم و چهارم باشد.

در این همایش به منظور انتخاب برترین های فناوری، برگزیدگان ایده ها و اختراعات برتر مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند. رنگ نانویی ضدامواج الکترومغناطیس تولید شده توسط شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سینا رتبه اول اختراعات را در این همایش به خود اختصاص داد. آقایان دکتر محمدرضا نظری و مهندس علی زینلی مخترعان رنگ نانویی ضدامواج در این مراسم جایزه خود را از جناب آقای دکتر فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری دریافت داشت. لازم به ذکر است که جناب آقای دکتر پیوندی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس عالی همایش و جناب آقای دکتر افشین زرقی ریاست همایش و معاونت محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به همراه دکتر فرهادی از سخنرانان همایش بودند.

شرکت دانش بنیان توسعه فناوری های نوین سلامت سینا فعال در زمینه ایمن سازی در برابر امواج الکترومغناطیس با استقرار در نمایشگاه همایش روز فناوری سلامت میزبان اساتید، مقامات کشوری، کارآفرینان و شرکت ها و دانشجویان فعال در حوزه سلامت بود. بازدید جناب آقای دکتر فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و جناب آقای دکتر پیوندی ریاست دانشگاه علوم پزشکی به همراه هیئت همراه از غرفه شرکت، از دیگر نکات قابل توجه این همایش بود. همچنین تعداد قابل توجهی از اساتید، پزشکان و محققان از دیگر بازدید کنندگان از دستاوردها و محصولات شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سینا بودند.

موسسه فرزان عضو هیات مدیره شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سیناست. این شرکت در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف مستقر است.

images/stories/nano2.jpg

images/stories/nano3.jpg

بازخوردهای ارزشمند انتشار خبر عرضه اپلکیشن فرشته سلامت در رسانه ها

images/stories/11 (2)-min.png

به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان در پی انعکاس رسانه ای خبر منتشر شدن «اپلکیشن فرشته سلامت» در اپ استورهای اندرویدی و IOS در خبرگزاری های معتبر کشور، بازخوردهای ارزشمندی دریافت شد که بخش عمده ای از آنها به ارتقای کیفیت این اپلکیشن انجامید.

در همین راستا از مراکز مختلف و از سوی بیمارانی که از این اپلکیشن استفاده می کنند و عموم جامعه دعوت می شود، ما را از ارسال نظرات ارزشمندشان برای بهبود عملکرد این اپلکیشن بی نصیب نگذارند.

 

♦  راههای ارتباطی ما:

در تلگرام:   https://t.me/SalemsaNet

شماره پیامک: ۱۰۰۰۶۵۴

پست الکترونیک موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان:

پست الکترونیک مدیرعامل:

شماره های تماس: ۶۶۴۳۹۴۶۳ و ۶۶۹۱۹۲۰۶ و ۶۶۴۲۳۱۰۱

دورنگار: ۶۶۴۲۳۳۰۴

صندوق پستی: ۱۶۷۸-۱۳۱۸۵

با حضور رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت؛ سامانه گزارشدهی بیماری ها نمایش داده شد
 images/stories/resize-2-min.jpg

نسخه آزمایشی سامانه گزارشدهی بیماری ها در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی با حضوردکتر محمدمهدی گویا رئیس مركز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر عرشی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، نمایندگان مرکز بهداشت شمال و دیگر مسئولان نمایش داده شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، سامانه گزارشدهی بیماری های واگیر در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی با حضور دکتر محمدمهدی گویا رئیس مركز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، دکتر شهنام عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و دکتر نعمت الله محمدی نیا معاون فنی ایشان، دکتر ایمان عموزاده معاون بهداشت مرکز بهداشت شمال تهران، خانم دکتر محمودی کارشناس مسئول واحد بیماری های واگیر مرکز بهداشت شمال تهران و دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری  فرزان در حوزه فناوری اطلاعات نمایش داده شد.

در ابتدای این جلسه، مدیرعامل موسسه فرزان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های موسسه، سامانه های سلامت هوشمند این موسسه با برند «سالم سا» را معرفی کرد.

وی در ادامه با نمایش سامانه گزارشدهی بیماری ها گفت: این سامانه با همکاری مشکترک مرکز بهداشت شمال و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان طراحی، پیاده سازی و اجرا شده است.

دکتر حبیبی با اشاره به کارکرد سامانه های فراکام (ارتباطات هوشمند سلامت)، هوما (مراقبت های هوشمند سلامت) و فراهوش (مدیریت هوشمند سلامت) اظهار کرد: امکانات این سامانه ها از قبیل نمایش داشبورد و چگونگی ارسال گزارش در این سامانه ها است.

وی در ادامه درباره سامانه گزارش دهی بیماری نیز گفت: این سامانه با توجه به الگوریتم هایی که در طراحی آن به کار رفته است، این قابلیت را دارد که ضمن برقراری ارتباط با پزشک، گزارش بیماری واگیر را از طریق تلگرام یا بصورت تحت وب از وی دریافت و ضمن ثبت مکان پزشک و بیمار بر روی نقشه، توزیع اپیدمیولوژیک بیماری های واگیر را با دقت بالا روی نقشه نشان می دهد و میزان شیوع بیماری ها را به تفکیک محله، مناطق شهری، در سطح شهر یا شهرستان و نهایتا استان به نمایش در می آورد.

وی گفت: از دیگر ویژگی های مهم این سامانه بصری سازی یا visualization داده ها برای تسهیل تحلیل اطلاعات و فیلترهای پیشرفته برای بررسی داده ها به تفکیک مراکز، مناطق جغرافیایی، زمان و .... است.

مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری  فرزان به امکانات سامانه گزارشدهی بیماری ها از قبیل نمایش در لحظه (Real Time) بر روی نقشه به تفکیک مراکز بهداشتی و پزشک، قابلیت خروجی گرفتن اطلاعات در یک فایل اکسل به منظور سهولت سازماندهی، امکان محدود کردن بازه زمانی مد نظر بر اساس مرکز، زمان و نوع ارسال بیماری پرداخت و خاطر نشان کرد: با راه اندازی و بهره برداری از این سامانه، کارشناسان مراکز بهداشت می توانند فرآیند ارتباط بین پزشک و بیمار را به صورت مستمر رصد کنند.

وی افزود: این سامانه با ساختاری مرکز- محور، امکان تجمیع اطلاعات را در سطوح مختلف، از جمله پزشک، پایگاه های مراقبت و مرکز بهداشتی- درمانی، شبکه بهداشت - درمانی، دانشگاه علوم پزشک و در نهایتا در سطح ملی را فراهم کرده است بنحویکه هر مرکز و مدیر آن، به اطلاعات مجموعه تحت پوشش خود و زیرمجمئعه های آن دسترسی دارد.

در پایان این جلسه دکتر عرشی، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی نیز از همکاری بین این معاونت با موسسه فرزان استقبال و بر راه اندازی سامانه گزارشدهی بیماری های واگیر تاکید کرد.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، به عنوان مرکزی نوآور و پیشرو در حوزه سلامت هوشمند در سطح کشور، آمادگی خود را برای همکاری با مراکز بهداشتی درمانی، دانشگاه های علوم پزشکی و پزشکان ارجمند جهت اجرای برنامه های سلامت الکترونیک و موبایل اعلام می کند.

images/stories/resize-1-min.jpg
ادامه ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 بعد > آخر >>

نتایج 19 - 36 از 80

خبرنامه

دیگر شماره ها

آمار بازديد

حاضرین در سایت
65 میهمان حاضرند
ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی