header image
Home arrow صفحه اصلي
دومین جلسه هماهنگی مشاوران کمپین هوشمند تکامل کودک برگزار شد

 

 

 دومین جلسه هماهنگی مشاوران کمپین هوشمند تکامل کودک برگزار شد.

در این جلسه، در ارتباط با برنامه برگزاری کمپین هوشمند تکامل کودک و نحوه ارائه مشاوره های هاتلاین توضیحاتی به مشاوران ارائه شد. همچنین نحوه ارائه مشاوره های هاتلاین تکامل کودک، یک بار در عمل تجربه شد.

هاتلاین تکامل کودک در مدت برگزاری کمپین هوشمند تکامل کودک، به پرسش های خانواده ها در ارتباط با موضوع تکامل کودک بصورت رایگان پاسخ می دهد. والدین و خانواده ها می توانند با شماره تلفن ۷۱۳۶۷ تماس بگیرند و پرسش های خود را با مشاوران مطرح نمایند.

این خدمت می تواند جهت آگاه سازی خانواده ها درباره اهمیت پایش تکامل کودک و ابزار انجام آن موثر باشد.

کمپین هوشمند تکامل کودک با همکاری سازمان ها و مراکز دانشگاهی و بهداشتی – درمانی،  از ۱ دی ۹۸ آغاز و تا پایان بهمن ۹۸ ادامه دارد و طی آن برنامه های متنوعی در ارتباط با تکامل کودک و پایش آن، با تمرکز بر کودکان زیر ۵ سال اجرا می شود.

اولین کودک در برنامه هوشمند تکامل کودک (نی نی سا) وارد شد.

 

مادر امیرحسین با ثبت نام فرزندش در اپلیکیشن موبایل "نی نی سا: پایش هوشمند تکامل کودک"، پرسشنامه پایش تکامل کودک (ASQ) را برایش تکمیل نمود. امیرحسین، ۴ سال و نه ماه سن دارد.

مادر امیرحسین، که خودش پرسشنامه غربالگری تکامل کودک را برای فرزندش تکمیل کرد اپ نی نی سا را ابزاری خوب توصیف نمود و کاربری آنرا آسان و قابل فهم ذکر کرد. پس از تکمیل پرسشنامه برای امیرحسین، تیم تهیه کننده اپ به همراه امیرحسین و مادرش یک عکس یادگاری گرفتند.

به این ترتیب، بهره برداری از نسخه بتای اپ "نی نی سا: پایش هوشمند تکامل کودک" رسما آغاز شد. اپ نی نی سا هم اکنون از طریق کافه بازار قابل دسترسی و دانلود می باشد.

طی روزهای آینده، "کمپین هوشمند تکامل کودک"، با هدف اطلاع رسانی و آگاه سازی والدین نسبت به اهمیت پایش تکامل کودک و همچنین معرفی ابزار این کار یعنی اپ نی نی سا به اجرا در می آید. شعار این کمپین "والدین عزیز.... واکسن تکامل فرزندتان را فراموش نکنید" می باشد.

در این کمپین، برنامه های متنوعی همچون غربالگری تکامل کودکان، رونمایی رسمی از اپ نی نی سا، هااتلاین تکامل کودک (به شماره تلفن ۷۱۳۶۷)، اطلاع رسانی از طریق رسانه ها و همچنین شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و آموزش های چندرسانه ای، برای والدین و فرزندان آنها تدارک دیده شده است. گروه هدف این کمپین، خانواده های دارای فرزند زیر ۵٫۵ سال می باشد. در اجرای این کمپین مجموعه ای از نهادهای خصوصی و دولتی و دانشگاهی مشارکت دارند.

برنامه پایش تکامل کودک خدمت بزرگی برای شناسایی و مداخله بموقع در موارد اختلالات تکاملی کودک است. با توجه به سرعت تکامل در سال های اول رشد کودک، شناسایی بموقع اختلالات در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

برای نصب و استفاده از این برنامه می توانید عدد ۵ را به شماره ۱۰۰۰۶۵۴ پیامک کنید یا اپ نی نی سا را از کافه بازار به آدرس http://cafebazaar.ir/app/?id=com.farzaninstitute.ninisa&ref=share دانلود نمایید. کاربران iOS (آیفون) می توانند از پیام رسان تلگرام به آدرس https://telegram.me/ChildDevelopmentBot?start به عنوان جایگزین اپ استفاده نمایند.

 

دیدار مهندس شاکرمی معاون روابط کار وزیر کار با دکتر غلامرضا حبیبی، دبیر کانون سراسری و رئیس انجمن مراکز مشاوره کارافرینی استان تهران

 

 

دکتر غلامرضا حبیبی دبیر کانون سراسری و رئیس انجمن مراکز مشاوره کارافرینی استان تهران با مهندس شاکرمی معاون روابط کار وزیر کار دیدار کرد. در این دیدار که مهندس یوسفی رئیس اداره تشکلهای کارگری و کارفرمایی وزارت کار و همچنین مهندس منصوری دبیر و دکتر محمدزاده بازرس انجمن مراکز مشاوره کارآفرینی استان تهران حضور داشتند در ارتباط با موضوعات مختلف، بحث و تبادل نظر شد. توانمندسازی بنگاه های بحران زده، مدل های نوین روابط کار و همکاری در دیگر زمینه های داخلی و بین المللی بویژه در ارتباط با تشکل های صنفی کارآفرینی در زمره مذاکرات صورت گرفته در این جلسه بود. در این جلسه در ارتباط با مشکلات ثبت تشکل های صنفی در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری نیز بحث و تبادل نظر شد و مهندس شاکرمی دستور داد جهت تسهیل روند ثبت تشکل ها اقدامات و تدابیر لازم اتخاذ گردد. همچنین بنا شد پیگیری های لازم در ارتباط با محتوای مذاکرات این جلسه صورت گیرد.
ادامه ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعد > آخر >>

نتایج 37 - 54 از 151
صفحات اجتماعی