header image
Home arrow صفحه اصلي
تایید صلاحیت موسسه فرزان برای آموزش های سلامت بصورت حضوری و مجازی توسط شهرداری تهران

 

 

شهرداری تهران با بررسی صلاحیت تخصصی و زیرساخت های آموزش مجازی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، صلاحیت موسسه را در زمینه آموزش های سلامت تایید کرد.

صلاحیت این موسسه پیش از این نیز به تایید شهرداری تهران رسیده بود. در نوبت گذشته موسسه فرزان، بالاترین سطح (سطح الف) و بالاترین امتیاز را میان کلیه مراکز و موسسات آموزشی غیر دولتی دریافت کرده بود. در این نوبت، به شکل قبل، سطح بندی اعلام نشده است.

موسسه فرزان با مدرسان کشوری در حوزه سلامت و با زیرساختهای آموزشی پیشرفته و امکان تولیدات چندرسانه ای (Multimedia) و نیز فناوریهای آموزشی مدرن از قبیل وبینار، آموزش مبتنی بر موبایل، آزمون آنلاین و …  فعالیت های چشمگیری را در حوزه آموزش های سلامت به شهروندان داشته است. هم اکنون بیش از ۱۳۰٫۰۰۰ کاربر عضو سامانه آموزش های الکترونیک موسسه می باشند.

این موسسه همچنین با ارائه راهکارهای سلامت هوشمند و اختصاصی برای هر فرد (personalized)، از زیرساخت سلامت الکترونیک و موبایل (E-Health & M-Health) برخوردار است و در زمینه های بیماری های مزمن همچون دیابت، قلب، سلامت روان، بسته هایی را ارائه کرده است. در حوزه سبک زندگی سالم، می توان به برنامه های فعالیت بدنی و تناسب اندام، رژیم غذایی و کاهش وزن و ترک سیگار سیگار اشاره کرد. اجرای پایلوت برنامه هوشمند ترک سیگار در شهر تهران، اخیرا به تایید کمیته سلامت شورای شهر تهران (تهران: شهر بدون دخانیات) رسید.

گفتنی است گواهینامه مذکور به منزله مجوز همکاری آموزشی موسسه فرزان با شهرداری تهران و تمامی مراکز تابعه آن می باشد.

موسسه فرزان آمادگی خود را در زمینه برگزاری برنامه های آموزشی حضوری و آنلاین و همچنین کمپین های هوشمند سلامت ویژه کارکنان سازمان ها در شهرداری تهران و موسسات تابعه آن و همچنین سایر نهادهای عمومی، دولتی و خصوصی اعلام می دارد.برنامه هوشمند ترک سیگار در جلسه کمیته “تهران: شهر بدون دخانیات” ارائه شد.

 

 

جلسه کمیته تهران شهر بدون دخانیات به میزبانی کمیته سلامت شورای شهر تهران برگزار شد. در این جلسه که با حضور اعضای کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران،‌ نماینده سازمان صدا و سیما،‌ نمایندگان دانشگاه های علوم پزشکی و نمایندگان موسعه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان برگزار شد، دکتر حسن آذری پور و دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان، برنامه هوشمند ترک سیگار مبتنی بر موبایل را ارائه کردند.


به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای این جلسه، اداره کل سلامت شهرداری تهران گزارشی از فعالیت خود در هفته بدون دخانیات در شهر تهران ارائه داد. پخش نمایش، فیلم، ساخت کلیپ و پوستر، جمع آوری ته سیگارها از سطح شهر، بخشی از فعالیت‌های اداره کل سلامت شهرداری تهران بود.
همچنین نماینده دانشگاه تهران گزارش داد که کلیه واحدهای اداری و آموزشی این دانشگاه شامل ممنوعیت مصرف دخانیات شدند.


در این جلسه دکتر ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران، از عدم استفاده مناسب از ظرفیت سازمان صدا و سیما برای کاهش مصرف دخانیات و همچنین نمایش مصرف دخانیات در سریال‌های تلویزیونی انتقاد کرد. دکتر خداکرمی بر لزوم ایجاد بستری برای ممنوع کردن فروش دخانیات به کودکان و نوجوانان تاکید کرد و گفت:‌ با ممنوعیت فروش دخانیات به نوجوانان و کودکان، چرخه مصرف دخانیات از سنین پایین متوقف می‌شود. ممنوعیت فروش دخانیات به نوجوانان باید به صورت مصوبه و فانون در سطح شهر اجرایی شود. ایشان همچنین از عدم تصویب افزایش مالیات دخانیات در مجلس شورای اسلامی، ابراز تاسف کرد.

 

نماینده سازمان صدا و سیما با ابراز تمایل به همکاری با کمیته سلامت شورای شهر تهران قول همکاری و مساعدت برای کاهش مصرف دخانیات داد.

ارائه برنامه هوشمند ترک سیگار مبتنی بر موبایل توسط موسسه توسعه دانش،‌پژوهش و فناوری فرزان توسط دکتر حسن آذری پور و دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان، بخش دیگر جلسه کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران را تشکیل داد.

 

 

برنامه هوشمند ترک سیگار مبتنی بر موبایل به مصرف کننده کمک می‌کند که ظرف ۲۸ روز، مصرف مواد دخانی را کنار بگذارد.

 این برنامه، نقشه راه ترک سیگار را مبتنی بر استاندارد کشوری وزارت بهداشت، در اختیار مصرف کننده قرار می دهد تا بتواند با برنامه ای درست، اقدام به ترک کند. این سامانه، امکان اندازه گیری و پیگیری ترک سیگار را در برنامه های مختلف از جمله کمپین های ترک سیگار، فراهم می نماید. برنامه هوشمند ترک سیگار،  متناسب با ویژگی های هر فرد از جمله میزان وابستگی، میزان آمادگی برای ترک و تاریخ مورد نظر برای ترک، شخصی سازی می شود.

از دیگر ویژگی های این برنامه می توان به ارسال پیام های انگیزشی و آموزشی برای کاربر متناسب با ویژگی های فردی او، وجود حامی برای ترک، ارائه برنامه به افرادی که آمادگی ترک ندارند و امکان استفاده سازمانی از برنامه در کمپین های سازمانی اشاره کرد. در این برنامه، مشاوران ترک سیگار نیز حضور دارند و به کاربرانی که نیاز داشته باشند ارائه مشاوره می نمایند. استفاده از این اپلیکیشن رایگان است.

 

پس از ارائه برنامه، مقرر شد تا استفاده از اپلیکیشن ترک سیگار به صورت پایلوت اجرا شود

همچنین تصمیم گرفته شد تا پایان سال  99 تمامی ادارات وابسته به شهرداری تهران ادارات بدون دخانیات باشند، ممنوعیت فروش مواد دخانی در تمامی دکه‌های فروش روزنامه قطعی و قانونی شده و همچنین فروش مواد دخانی به کودکان و نوجوانان ممنوع اعلام گردد.

پویش هوشمند تکامل کودک آغاز شد.

 

 

پویش هوشمند تکامل کودک با مشارکت شخصیت ها و مراکز مختلف از ۱ بهمن تا ۱۵ اسفند ۹۸ به مدت ۴۵ روز به اجرا در می آید. هدف این پویش، آگاهی خانواده های دارای فرزند زیر ۵٫۵ سال، درباره پایش تکامل کودک و معرفی ابزار مناسب آن، یعنی پرسشنامه سنین و مراحل تکامل (ASQ) است. اپلیکیشن موبایل برای تکمیل و تحلیل نتایج پرسشنامه توسط والدین و خط تلفن مشاوره رایگان در زمره برنامه های این پویش است.

 

اختلالات تکاملی از شایع ترین مشکلات کودکان در دنیا می باشد که میزان شیوع آن در حال افزایش است. آمار دقیقی از اختلالات تکاملی در کودکان ایرانی در دسترس نیست ولی بر اساس اطلاعات موجود، حدود ۱۸% از کودکان، دارای اختلال تکاملی هستند. به عبارت دیگر از هر ۶ کودک، یک کودک، اختلال تکاملی دارد؛ از این میزان، تخمین زده می شود که حدود ۵۰ درصد از کودکان از جمله ۲۵ درصد کودکان طیف اتیسم تا سن مدرسه، شناسایی نمی شوند.

پدر و مادرها بیشتر به رشد کودک یعنی رشد فیزیکی او مثل قد و وزن توجه دارند و تکامل کودک، کمتر مورد توجه قرار می گیرد. تکامل، طیفی از ویژگی های عملکردی کودک شامل رفتار، اخلاق، ارتباط با دیگران، حرکت، درک و فراگیری و ….. را شامل می شود و با رشد، کاملا متفاوت است. والدین همانطور که به واکسیناسیون و رشد کودک توجه دارند باید به تکامل و پایش تکامل او نیز توجه کنند.

سرعت تکامل کودک، خصوصا در سه سال اول زندگی، بسیار زیاد است. در سالهای اول، هر ثانیه، ۷۰۰ تا هزار ارتباط عصبی جدید یا سیناپس در مغز کودک شکل می گیرد. پس اختلال در این روند، می تواند عوارض جبران ناپذیری را بجا گذارد.

تشخیص زودرس و بموقع اختلال برای سلامت کودک و خانواده، حیاتی است وعدم تشخیص بموقع و اقدامات بهنگام، می تواند عوارض جبران ناپذیری در سنین بعد داشته باشد. به همین دلیل، استفاده از روشی معتبر برای بررسی وضعیت تکامل کودک و شناسایی بموقع اختلال احتمالی، بسیار مهم است.

 

تست سنین و مراحل تکامل (ASQ) از معدود آزمون های تشخیصی معتبر جهانی است که سالهای متمادی در کشورهای مختلف مورد استفاده می باشد. در ایران، پرسشنامه، زیر نظر وزارت بهداشت، به فارسی استانداردسازی شده است و علاوه بر جامعیت، از اعتبار بالایی برخوردار است.

 

این آزمون برای بررسی تکامل کودک از ۲ ماهگی تا ۵ سالگی طراحی شده است و حیطه های تکاملی اصلی را در کودک، ارزیابی می کند. این حیطه ها شامل  برقراری ارتباط،  حرکات درشت، حرکات ظریف،  حل مسئله،  حیطه شخصی اجتماعی و  موارد کلی می باشد.

ادامه ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعد > آخر >>

نتایج 37 - 54 از 154
صفحات اجتماعی