header image
Home arrow صفحه اصلي
دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه: پیشگیری، مهمترین هدف کمپین دیابت است

 

images/stories/new-pic111.jpg

نخستین جلسه هماهنگی کمپین هوشمند دیابت با حضور رئیس اداره سلامت شهرداری منطقه ۷ تهران، مسئولان خانه‌های سلامت و مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کمپین هوشمند دیابت، دکتر غلامرضا حبیبی، مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، در این نشست که با حضور  مسئولان و کارشناسان خانه‌های سلامت منطقه ۷ برگزارشد، با اشاره به اینکه پیشگیری در حوزه سلامت مغفول مانده است، گفت: در کشور ما و بسیاری از دیگر کشورهای جهان خیلی کم به حوزه پیشگیری توجه می‌شود و بیشتر بودجه‌ها در درمان هزینه می‌شود.

وی با اشاره به کمپین هوشمند دیابت افزود: کمپین هموشند دیابت بصورت هوشمند و شخصی‌سازی شده به مداخلات پیشگیرانه و تغییر سبک زندگی با هدف پیشگیری از بروز دیابت در افراد سالم و پیشگیری از بروز عوارض در بیماران مبتلا به دیابت می‌پردازد.

دکتر حبیبی در ادامه به سامانه هوشمند نقشه راه دیابت که بخش اصلی کمپین است اشاره کرد و با بیان اینکه این نقشه راه از یک الگوی شخصی سازی شده تبعیت می‌کند، افزود: سامانه هوشمند نقشه راه دیابت، به صورت بازیگونه و ایستگاه به ایستگاه، شهروندان را نسبت به بیماری دیابت آگاه کرده و آنها را در مسیر تغییر سبک زندگی و پیشگیری از دیابت هدایت می‌کند. در حقیقت هدف کمپین پیشگیری شامل پیشگیری از بروز دیابت در افراد سالم و پیشگیری از بروز عوارض بیماری دیابت در بیماران مبتلا به دیابت است. بر این اساس گروه هدف ما در کمپین، تمامی افراد جامعه اعم از سالم و بیماران مبتلا به دیابت هستند. در این بین افراد دارای عوامل خطر دیابت مانند چاقی و اضافه وزن، محدودیت فعالیت فیزیکی، رژیم های غذایی نامناسب، استرس و عاداتی همچون مصرف دخانیات و الکل در اولویت ما قرار دارند.

او با اشاره به ایستگاه‌ها و سطوح در نقشه راه کمپین هوشمند دیابت، ادامه داد: شناسایی و غربالگری بیماران، تغییر سبک زندگی و کاهش ریسک ابتلا و عوارض دیابت، تناسب اندام و کاهش وزن در افراد دارای اضافه وزن و چاقی، فعالیت فیزیکی، سلامت روان و مدیریت استرس، زندگی بدون دخانیات و الکل و درنهایت مشاوره‌های تخصصی برای بیماران دیابتی، سطوح اصلی کمپین هستند که در هر سطح، تعدادی ایستگاه تدارک دیده شده است.

طراح کمپین هوشمند دیابت اضافه کرد: افراد در هر ایستگاه متناسب با اقداماتی که انجام می دهند امتیاز و اعتبار دریافت کرده و در انتها از افراد فعالتر و موفقتر کمپین با اعطای جوایزی تقدیر می‌شود. در حقیقت تمام تلاش ما در این کمپین کاهش ریسک ابتلا به دیابت و عوارض این بیماری است چراکه بر اساس پیش بینی‌ها در کمتر از یک دهه آینده بیش از ۹ میلیون ایرانی به دیابت مبتلا می شوند و این زنگ خطری است که باید ما را هوشیار کند.

مدیرعامل موسسه فرزان درباره ارزش‌های کمپین هوشمند دیابت هم تصریح کرد: ارزش‌های این کمپین شامل هوشمند بودن، پیشگیری و از همه مهمتر مشارکتی بودن آن است. در حال حاضر ما مشارکت بیش از ۲۰۰ پزشک را در این کمپین شاهد بوده ایم. امیدواریم با کمک خانه‌های سلامت بتوانیم این کمپین را با موفقیت اجرایی کنیم.

در ادامه جلسه مسئولان خانه های سلامت پرسش های خود را درباره کمپین هوشمند دیابت مطرح کردند و درباره نحوه اجرای کمپین بحث وتبادل نظر شد.

پذیرش مقاله ای از گروه علم سنجی فرزان در زمینه گلوکوم توسط یک مجله معتبر بین المللی

 مقاله دیگری از گروه علم سنجی فرزان با عنوان Scientometric analysis and mapping of 20 years of glaucoma research  جهت انتشار در مجله بین المللیInternational  Journal of Ophthalmology  منتشر شد.

این مطالعه بصورت مشترک میان آقای دکتر رامین (مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) و گروه علم سنجی موسسه فرزان (فرادان) به مرحله اجرا درآمد و مهر ماه سال جاری در این مجله منتشر شد. مجله  International  Journal of Ophthalmology  از مجلات معتبر بین المللی در زمینه چشم پزشکی است که در ISI, PubMed, Scopus, PMC, EMBASE, SCIE نمایه می شود.

این مطالعه، مقالات منتشر شده در زمینه گلوکوم را  مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار داده و به آنالیز جامع  ویژگیهای مقالات چاپ شده در این حوزه پرداخته است. گلوکوم یا آب سیاه از بیماری های نسبتا شایع است که به لحاظ بالینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تحلیل های علم سنجی به طور روز افزونی برای ارزشیابی ها، سیاستگزاریها و تخصیص بودجه و کسب اعتبار بیشتر کاربرد پیدا کرده است.  این مطالعات و مقالات منتج از آنها برای متخصصین و پژوهشگران نیز حاوی مضامین ارزشمندی می باشد و بصورت گسترده مورد استقبال قرار گرفته است.

موسسه فرزان پیش از این نیز مقالات متعددی در زمینه علم سنجی سلامت در مجلات معتبر بین المللی منتشر کرده بود. 

 

ادامه ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 بعد > آخر >>

نتایج 37 - 54 از 86

خبرنامه

دیگر شماره ها

آمار بازديد

حاضرین در سایت
87 میهمان حاضرند
ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی