header image
Home arrow صفحه اصلي
سرمقاله: انتشار نودمین شماره خبرنامه الکترونیک پژوهش و فناوری فرزان گرامی باد.

نودمین شماره خبرنامه الکترونیک پژوهش و فناوری فرزان منتشر شد. اطلاع رسانی به پژوهشگران و فناوران کشور طی سالهای گذشته بدون اتکا به منابع عمومی و دولتی تحقق یافته است. از تمامی خوانندگان ارجمند و یکایک همکاران برای همراهی و همکاری در این مهم سپاسگزاریم.
اقتصاد کشور در افق چشم انداز 20 ساله، اقتصادی دانش بنیان دیده شده است که بی تردید اطلاع رسانی بویژه مبتنی بر فناوری اطلاعات نقشی تعیین کننده در تحقق این مهم دارند.
نشر الکترونیک در جهان کنونی توسعه چشمگیری یافته است بصورتیکه حتی بعضی نشریات علمی و غیر علمی بسیار معتبر بجای انتشار چاپی، انتشار الکترونیک را برگزیده اند. در کشورمان، خبرنامه الکترونیک پژوهش و فناوری فرزان توانسته الگوی مناسبی برای نشر الکترونیک ارائه کند.
از نخستین سال و آغاز راه با خبرنامه شماره 1 در دی ماه 85 با شمارگان 2000 تا امروز که خبرنامه با شمارگان 70/000 منتشر می شود، تلاش شده در حوزه پژوهش و فناوری، اخبار و دستاوردهای دانشمندان ایرانی بنحو شایسته ای منعکس گردد.
بخشهای مختلف   موسسه، از جمله روابط عمومی، فناوری اطلاعات و سردبیری خبرنامه و بعضا بخش خدمات پژوهشی و سایر بخشهای موسسه، هماهنگ تلاش کردند تا این توفیق حاصل گردد.  
کشورمان امروز به لحاظ شاخضهای تولید علم و پژوهش جزء کشورهای برتر دنیا قرار دارد و زیرساختهای آموزشی و پژوهشی علیرغم موانع فراوان، بخوبی توسعه یافته است. سیاستگزارن، در این مقطع و بدرستی، جهت گیری خود را بر تولید ثروت از دانش مبتنی بر تجاری سازی یافته های پژوهشی بواسطه حمایت از شرکتهای دانش بنیان متمرکز ساخته اند.
بر این اساس خبرنامه الکترونیک پژوهش و فناوری فرزان نیز در کنار اخبار پژوهشی و فناوری، با توجه ویژه به  مباحث کارآفرینی و تجاری سازی، سعی در انعکاس دقیق و کامل اخبار این حوزه به دانشمندان و پژوهشگران کشور دارد.  
امید است در سایه عنایات باریتعالی، روند توفیق کارآفرینان، دانشمندان و مراکز علمی و پژوهشی کشورمان از جمله موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان و خبرنامه الکترونیک پژوهش و فناوری فرزان تداوم و توسعه یابد.
آرزومند آرزوهایتان در اعتلای دانش و فناوری در این مرز و بوم هستیم.

تولید علم فرزان: انتشار 500 مقاله در مجلات معتبر بین المللی تا ضریب تاثیر 24 توسط موسسه فرزان

مقالات منتشر شده توسط موسسه فرزان در مجلات معتبر بين المللي به مرز 500 مقاله رسید. به این ترتیب این موسسه تا کنون هزاران صفحه محتوای داوری شده به زبان انگلیسی در مجلات بین المللی منتشر کرده است. موسسه فرزان پایه گذار نخستین مرکز تخصصی نگارش علمی ایرانی است.


موسسه فرزان، با بهره گیری از پژوهشگران مجرب در قالب گروه نگارش علمی، تاکنون موفق به انتشار حدود 500 مقاله در مجلات نمایه شده بین المللی با ضریب تاثیر (IF) حداکثر 24 گردیده است. 


اعضای گروه نگارش علمی، مجموعه ای از پژوهشگران جوان و متبحر در حوزه های مختلف نگارش علمی هستند که با تسلط به زبان انگلیسی به نگارش و ویرایش مقالات علمی می پردازند. از فعالیتهای این گروه می توان به برگزاری جلسات نقد مقاله، برگزاری کنفرانس های آموزشی، انتشار کتاب نگارش علمی و برگزاری کارگاه های نگارش علمی اشاره کرد. موسسه فرزان به منظور پشتيباني از پژوهشگران جهت انتشار نتايج پژوهش هاي خود و ارتقاي جايگاه پژوهشگران ايراني در عرصه هاي بين المللي و داخلي خدمات خود را در 4 گروه ارائه مي نمايد:

- تبديل پايان نامه ها و گزارش هاي تحقيقاتي به مقالات پژوهشي جهت چاپ در مجلات معتبر بين المللی

- ويرايش مقالات فارسي توسط متخصصان مسلط به زبان انگليسي جهت چاپ در مجلات معتبر بين المللی

-ترجمه متون علمی و پژوهشی جهت انتشار در نشریات بین المللی

- انتخاب مجله و ارسال مقاله براي مجله هدف با توجه به IF  و 10 معيار مهم ديگر و پيگيري آن تا مرحله چاپ

در موسسه فرزان مقالات پس از تنظیم نهایی و قبل از ارسال براي مجلات يكبار ديگر از نظر نگارش متن و زبان انگليسي، ساختار مقاله، به روز بودن موضوع، وجود duplication و plagiarism، روش كار و روشهاي آماري مورد ارزيابي دقيق قرار مي گيرند. لازم به ذکر است که برای رعایت اصول اخلاق در انتشار مقالات، هر مقاله در هر زمان فقط برای یک مجله ارسال می شود و تا مشخص شدن نتیجه داوری، مقاله برای مجله دیگر ارسال نمی شود. بدین صورت ارسال همزمان به چند مجله صورت نمی گیرد.

موسسه فرزان تا کنون با انعقاد چند هزار قراداد مشاوره و خدمات پژوهشی با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و همچنین اعضای هیات علمی و پژوهشگران چند هزار صفحه محتوای تخصصی پزشکی در مجلات بین المللی منتشر نموده است و در این زمینه در سطح کشور پیشرو می باشد. این مرکز آماده ارائه خدمات تخصصی پژوهشی به علاقمندان است.

فناوری اطلاعات فرزان: رونمایی از "پژوهشیاران فرزان": ششمین نرم افزار طراحی شده توسط موسسه فرزان

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان شششمین نرم افزار خود را مبتنی بر ایده ای نوآورانه رونمایی می نماید. نرم افزار ارائه خدمات پژوهشی با عنوان "پژوهشیاران فرزان" برای اولین بار در کشور جهت مدیریت فرایند ارائه خدمات پژوهشی و ارتباط با پژوهشگران توسط موسسه فرزان طراحی و راه اندازی شده است.

"پژوهشیاران فرزان" قابلیت دریافت درخواست ها و سفارشات پژوهشی و پاسخ به آنها را دارا بوده و کاربران می توانند در  هر زمان و مکانی درخواست ارسالی خود را با موسسه پیگیری نمایند.

از این پس کلیه پژوهشگران ارجمندی که از خدمات موسسه فرزان استفاده می نمایند می توانند از روند پیشرفت پروژه های خود بصورت آنلاین یا از طریق دریافت پیامک و ایمیل آگاه شوند و با موسسه در ارتباط باشند. طراحی و عرضه این نرم افزار با همکاری مشترک مشاوران پژوهشی و مهندسین نرم افزار در بخشهای فناوری اطلاعات و خدمات پژوهشی موسسه مدت 16 ماه زمان صرف شده است.

گفتنی است پیش از این، نرم افزارهای دیگری مانند فراسا، فرادیتا، فرانگار، فرامک و فراساز از این موسسه عرضه شده است که تاییدیه های شورای عالی انفورماتیک کشور و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نیز دریافت نموده اند.

موسسه فرزان پایه گذار نخستین مرکز نگارش علمی ایرانی و ارائه دهنده خدمات پزوهشی به اعضای هیات علمی، پژوهشگران، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور می باشد و تا کنون متجاوز از 3000 قرارداد مشاوره و خدمات پژوهشی را با اشخاص حقیقی و حقوقی منعقد داشته و بیش از 500 مقاله تا حداکثر IF در حد 24در مجلات معتبر بین المللی منتشر کرده است.

این خدمات شامل ویرایش و نگارش مقالات پژوهشی، ترجمه متون علمی و پژوهشی، پیگیری انتشار مقالات در نشریات بین المللی، آنالیزهای آماری، طراحی مطالعه و نگارش پروپوزال می باشد.

از کلیه علاقمندان بویژه دانشگاه ها و اعضای محترم هیات علمی جهت همکاری و استفاده از خدمات موسسه دعوت می گردد.

فرزان: اولین، مجربترین و بهترین مرکز خدمات پژوهشی در کشور

ادامه ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 بعد > آخر >>

نتایج 55 - 72 از 80

خبرنامه

دیگر شماره ها

آمار بازديد

حاضرین در سایت
53 میهمان حاضرند
ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی