header image
Home arrow صفحه اصلي
خبر فرزان: استقبال دانشگاه های علوم پزشکی کشور از بسته آموزشی فراسای پژوهش

پیرو انتشار خبر ارائه "بسته آموزشهای الکترونیک فراسای پژوهش" و اعلام به دانشگاه های علوم پزشکی، شاهد استقبال گسترده به منظور تهیه این بسته آموزشی برای هیات علمی، دانشجویان و پژوهشگران این دانشگاه ها بودیم. تاکنون 10 دانشگاه علوم پزشکی کشور اقدام به تهیه این بسته آموزشی کرده اند. 

بسته آموزشهای الکترونیک فراسای پژوهش مشتمل بر 45 دوره آموزش پژوهش می باشد. دوره ها در 6 گروه اصلی "پژوهشهای بالینی"، "نگارش علمی"، "مهارت های جستجو"، "روش تحقیق"، "آمار زیستی و آنالیز آماری" و "مهارت های پایه ای" طراحی و طبقه بندی شده اند. در طراحی و ارائه این دوره ها از مجربترین اساتید صاحبنظر داخل و خارج کشور بهره گرفته شده است. همچنین با استفاده از استانداردهای آموزشی بین المللی و نیز بهره گیری از امکانات مولتی مدیا در طراحی دوره ها، میزان یادگیری به نحو قابل توجهی افزایش یافته است. همچنین در این سامانه الکترونیک از ابزارهای آموزشی همچون تالارهای گفتگو، بحث در انجمنهای علمی، امکان ارائه تکلیف های دوره ای و نیز آزمونهای آنلاین استفاده شده است.

این دوره ها در قالب سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا به آدرس الکترونیک www.Farasa.net در دسترس می باشد. 

خبر فرزان:انعقادتفاهم نامه همکاری میان مرکزتحقیقات روماتولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران و موسسه فرزان

مرکز روماتولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران - قطب روماتولوژی کشور - و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان تفاهم نامه همکاریهای پژوهشی امضا کردند.

به موجب این تفاهم نامه، مرکز تحقیقات روماتولوژی و موسسه فرزان توافق کردند در زمینه های "طراحی و ایجاد سامانه ثبت اطلاعات بالینی بیماران روماتولوژی (Diseases Registry)"، "طراحی و اجرای مطالعات علم سنجی (Scientometrics)"، "طراحی و اجرای طرح های مشترک بویژه پژوهشهای بالینی و اپیدمیولوژیک"، "ارتقای کیفی نشریات و مجلات پژوهشی"، "جذب منابع پژوهشی و گرنتهای تحقیقاتی خارجی و داخلی" و "برگزاری دوره های آنلاین آموزش الکترونیک پژوهش" همکاری مشترک داشته باشند.

پیرو این تفاهم نامه و با امضای قراردادهای مجزای همکاری بین این دو مرکز، توافق شد موسسه فرزان با ایجاد زیر ساخت نرم افزاری آنلاین مدیریت اطلاعات بالینی (فرادیتا)، زمینه طراحی و استاندارد سازی نخستین بانک اطلاعات بالینی بیماران مبتلا به اسکلرودرمی را فراهم کند. همچنین مرکز تحقیقات روماتولوژی و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان (گروه علم سنجی فرزان) طراحی و اجرای 2 مطالعه علم سنجی در حوزه  "بیماری بهجت" و "بیماریهای سرونگاتیو" را در دستور کار قرار دادند. مرکز تحقیقات روماتولوژی و موسسه فرزان در ویرایش و نمایه سازی Iranian Journal of Rheumatology نیز همکاری خواهند داشت.

با امضای این تفاهم نامه و قراردادهای همکاری، مرکز تحقیقات روماتولوژی و موسسه فرزان جهت رشد پژوهشهای روماتولوژی در کشور و ایجاد شبکه های پژوهشی روماتولوژی همکاری خواهند کرد.

مرکز تحقیقات روماتولوژی ایران، قطب روماتولوژی کشور و دارای نقش محوری در پژوهشهای روماتولوژی ایران می باشد. این مرکز تحقیقاتی با هدف آموزش پزشکی، انجام پژوهشهای کاربردی و درمان بیماران، در سال 1360 پایه گذاری شده و تا کنون منشا آموزش بسیاری از متخصصان و نیز مجری پژوهشهای ارزشمندی در زمینه روماتولوژی بوده است.

موسسه توسعه دانش پژوهش و فناوری فرزان از بدو تأسيس در سال 1380 تــاكنون در زمینه های طراحی و اجرای پژوهشهای بالینی، طراحی و اجرای مطالعات علم سنجی، ایجاد زیرساختهای پژوهشی فناوری اطلاعات، خدمات ویرایش و ارتقای کیفی به مجلات پژوهشی، ایجاد زیر ساخت آنلاین آموزشهای الکترونیک و نگارش علمی و مشاوره پژوهشی ارائه خدمات می نماید.

خبر فرزان: ایجاد و راه اندازی نخستین سامانه آنلاین ثبت اطلاعات بالینی بیماران جراحی اعصاب در کشور

نخستین سامانه آنلاین ثبت اطلاعات بالینی بیماران جراحی اعصاب (SNR) در کشور راه اندازی شد. "مرکز تحقیقات تروما و پژوهشهای جراحی سینا دانشگاه علوم پزشکی تهران" با همکاری "موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان" و با استفاده از زیر ساخت نرم افزاری فرادیتا، این سامانه را ایجاد کرده اند.

این سامانه تحت وب، امکان ثبت اطلاعات 9 بیماری شایع جراحی اعصاب را بصورت آنلاین فراهم آورده است و خروجی با قابلیت تحلیل آماری ارائه می کند. همچنین قابلیت استفاده همزمان از دو زبان فارسی و انگلیسی، زمینه مناسبی را جهت همکاریهای پژوهشی و اجرای مطالعات منطقه ای و بین المللی ایجاد کرده است.

هم اکنون ورود اطلاعات بالینی بیماران جراحی اعصاب به صورت پایلوت در این سامانه آغاز شده است و بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته، تا پایان سال جاری، امکان پیوستن سایر مراکز پژوهشی و درمانی کشور به این سامانه فراهم خواهد شد تا ضمن سهولت ایجاد شبکه های پژوهشی جراحی اعصاب، بانک اطلاعاتی جامعی از بیماران این حوزه تخصصی در دسترس قرار گیرد.

با ایجاد این زیر ساخت، ضمن تولید و مدیریت داده های قابل استفاده جهت سیاستگزاریهای سلامت در سطح کشور، امکان انتشار نتایج مطالعات و تحلیلهای انجام شده به شکل مقالات پژوهشی با اعتبار بالا در مجلات داخلی و بین المللی فراهم خواهد شد.

کلیه بخشها و گروه های جراحی و جراحی اعصاب دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و نیز متخصصین این حوزه می توانند از سامانه آنلاین ثبت اطلاعات بالینی بیماران جراحی اعصاب استفاده کرده و از امکانات آن بهره مند گردند. زمان و نحوه استفاده از این سامانه متعاقباً اعلام خواهد شد.

<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 بعد > آخر >>

نتایج 73 - 80 از 80

خبرنامه

دیگر شماره ها

آمار بازديد

حاضرین در سایت
67 میهمان حاضرند
ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی