header image
Home arrow صفحه اصلي
" کتاب “امواج الکترومغناطیس، اثرات بیولوژیک و راهکارهای ایمن سازی” منتشر شد.

بعد از یک سال تلاش، مطالعه و تحقیق در زمینه بررسی اثرات بیولوژیک امواج الکترومغناطیس و راه های محافظت انسان، به همت گروه تحقیق و توسعه شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سینا کتاب امواج الکترومغناطیس، اثرات بیولوژیک و راهکارهای ایمن سازی نوشته دکتر غلامرضا حبیبی و مهندس علی زینلی چاپ شد.این کتاب دربرگیرنده مباحثی همچون آشنایی با پرتوهای الکترومغناطیسی، مکانیزم اثر امواج الکترومغناطیسی بر بافت های بدن، شواهد علمی مبنی بر اثرات تابش های رادیویی و مایکروویو، اثرات زیست محیطی ناشی از تابش های الکترومغناطیسی، استانداردهای اواج الکترومغناطیس، اقدامات حفاظتی در برابر امواج الکترومغناطیس، شیوه های ایمن سازی در اماکن مختلف و مروری بر انواع محصولات و شیوه های ایمن سازی در برابر امواج الکترومغناطیس و در نهایت، پرسش ها و پاسخ های متداول می باشد که به ترتیب، فصول ۹ گانه این کتاب را شامل می شوند.
شرکت توسعه سلامت سینا به عنوان شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با بهره‌گیری از متخصصین و محققین برجسته در حوزه امواج الکترومغناطیس و شیوه‌های اندازه گیری امواج و ایمن‌سازی آنها، طی تلاش ۱۰ ساله خود بر آن بوده است تا با شناسایی انواع روش‌ها و فناوری‌های ایمن‌سازی، پژوهش مستمر و ارتباطات بین‌الملل و داخلی، آخرین دستاوردهای در دسترس را برای مواجهه‌ اثربخش با مضرات احتمالی و ثابت‌شده‌ امواج در محیط زندگی، شناسایی و در حد امکان عرضه نماید و در این راه با ارائه خدمات مشاوره‌ای، آموزشی، سنجش و ارزیابی و درنهایت، ارائه راه‌حل‌های متفاوت، محیطی سالم‌تر از منظر آلودگی‌های امواج الکترومغناطیس برای مخاطبان خود فراهم آورد. این شرکت توانسته تجربیات و سوابق درخشانی را در ارائه خدمات به مشتریان خود داشته باشد.
توسعه انواع روش‌ها، اندازه گیری امواج، ابزارها و تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی در کنار انبوه مزیت‌های صنعتی، تجاری و ارتباطی، تهدیدات و مضراتِ ثابت‌شده و در حال تحقیقی دارند که در اکثر کشورها و جوامع پیشرفته، مواجهه و کاهش آثار منفی آن‌ها مورد توجه بوده است. تجهیزاتی نظیر امواج Wi-Fi، دستگاه‌های ماکروویو، دکل‌های مخابراتی (BTS)، تلفن‌های بی‌سیم و … هرکدام به‌ اندازه‌ای در انتشار امواج و آلودگی زیست‌محیطی از این منظر سهیم هستند؛ و در صورت بی‌توجهی در شیوه‌ به‌کارگیری و ایمن‌سازی، مستعد آسیب‌رسانی به موجودات زنده ازجمله انسان می‌باشند.
از مهمترین اهداف و دستاوردهای این شرکت میتوان به ساخت و ارتقای محصولات ضد امواج مبتنی بر فناوری نانو نظیر لباس‌ بارداری ضد امواج مخصوص خانم‌های باردار، لباس‌ زیر مردانه ضد امواج، برچسب نانویی ضد امواج، کاغذ دیواری نانویی ضد امواج، رنگ نانویی ضد امواج و دیگر محصولات و پوشش‌ها جهت ایمن‌سازی در برابر امواج الکترومغناطیس اشاره کرد.
اختراع این شرکت در زمینه محصولات حفاظت در برابر اشعه، اسفند ماه سال ۱۳۹۵ به عنوان رتبه اول اختراع در حوزه سلامت انتخاب شد و مورد تقدیر وزیر علوم قرار گرفت.
علاقمندان به حوزه فناوری های نانو می توانند برای تهیه این کتاب با شماره تلفن های ۶۶۴۲۳۱۰۱ و ۶۶۵۹۷۴۶۳تماس حاصل نمایند.

تدوین بسته هوشمند طراحی مدل کسب و کار

مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان، در جهت تسهیل فرآیند طراحی مدل کسب و کار اقدام به تدوین یک بسته هوشمند نموده است.در این بسته، هر کاربر، بنا به ویژگی های فردی و توانمندی ها، بصورت هوشمند بازخوردها و برنامه های شخصی سازی شده و اختصاصی دریافت می نماید. مکانیزم ها و برنامه های مختلفی که در بسته هوشمند طراحی مدل کسب و کار تدارک دیده شده است به شرح ذیل است:

 

1- پرسشنامه و بازخورد هوشمند

جهت بررسی وضعیت کاربران و پیشرفت آنها در ابتدا و انتهای مسیر برنامه هوشمند طراحی مدل کسب و کار برای کاربران، پرسشنامه و بازخورد هوشمند مد نظر قرار گرفته شده است که با تکمیل آن، آمادگی و وضعیت نهایی کاربر مورد ارزیابی قرار می¬¬گیرد.

 

2- آموزش مجازی 

آموزش های توام با عمل (Learning by Doing) با استفاده از امکانات چند رسانه ای بصورت تحت وب و یا در بستر شبکه اجتماعی تلگرام به کاربر ارائه می گردد. 

 

3- مشاوره

مشاورین حرفه¬ای به صورت آنلاین و یا تلفنی از طریق سامانه فراما به آدرس farama.karafar.net به کاربران مشاوره ارائه می نمایند. هر هفته، یک جلسه مشاوره تدارک دیده شده است که طی آن، مشاور، بخشی از مدل کسب و کار را که در هفته قبل تهیه شده است، بازبینی و مرور کرده و اقدامات هفته آینده از جمله طراحی بخش های بعدی از مدل کسب و کار را یادآور می گردد. کاربر می تواند از این سرویس استفاده نماید یا صرفا با اتکا به آموزش های مجازی و پیام های روزانه و با بهره گیری از امکان پرسش و پاسخ زنده در وبینار، شخصا مبادرت به طراحی مدل کسب و کار خود نماید. 

 

4- وبینار

وبینار، دربرگیرنده برنامه های آموزشی زنده با حضور استادان خبره کسب و کار است که طی آن اصول و مهارت های کلی مدل کسب و کار، به کاربران آموزش داده می شود. در انتهای هر وبینار، کاربران بصورت زنده، امکان پرسش و پاسخ با استاد را دارند و می توانند مسائل و مشکلات خود را با وی مطرح نمایند و جواب بگیرند.

 

5- انواع پیام

پیام ها با موضوعات انگیزشی، آموزشی و یادآور فعالیت¬های عملی، طی یک برنامه زمانبندی شده و بصورت روزانه (یک یا چند پیام در هر روز) برای کاربران ارسال می گردد و مانند یک نقشه راه آنها را در مسیر مورد نظر هدایت می نماید.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان خود به عنوان کارآفرین برتر استان تهران و کارآفرین برتر ملی از سوی ریاست جمهوری اسلامی ایران و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تقدیر قرار گرفته است. مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان وابسته به این موسسه، دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد و به فعالان عرصه کسب و کار و کارآفرینی کشور، ارائه خدمات و مشاوره می نماید. این مرکز عضو هیات مدیره و نایب رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره کارآفرینی استان تهران است.

سخنرانی دکتر غلامرضا حبیبی جهت دفاع از پایان نامه مقطع DBAدر دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران

دکتر غلامرضا حبیبی، کارآفرین برتر ملی و مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن‌آوری فرزان با ارائه سخنرانی با موضوع "طراحی و استقرار هوش کسب‌وکار مبتنی بر سامانه‌های سلامت هوشمند" ضمن دفاع از پایان نامه خود در مقطع DBA دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، به معرفی این محصول ارزشمند از مجموعه محصولات سلامت هوشمند موسسه فرزان با برند سالم سا پرداخت. این سامانه با نام تجاری "فراهوش: مدیریت هوشمند سلامت" مشتمل بر داشبوردهایی است که با اتکا به شاخصهای کلیدی عملکرد (KPI) بصورت بصری سازی شده (Visualized)، فرایند تصمیم گیری مبتنی بر شواهد را برای مدیران میسر می سازد. از جمله این داشبوردها می توان به داشبورد گزارش دهی بیماری های واگیر (IRDR) اشاره کرد.داشبورد گزارش دهی بیماری های واگیر (IRDR) با تلفیق فناوری های هوش کسب و کار (Business Intelligence) و سامانه های اطلاعات جغرافیایی (GIS) توزیع جغرافیایی بیماری های واگیر را در روی نقشه به تفکیک مکان مرکز گزارش دهنده و همچنین مکان اقامت بیمار نمایش می دهد و در ارتباط با تغییرات اپیدمیولوژیک بیماری ها به مدیران نظام سلامت هشدارهای لازم را ارائه می نماید.

بر این اساس، مدیران و کارشناسان نظام سلامت فرصت دارند تا در مورد مداخلات موثر و بهنگام تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند. در جریان این سخنرانی، دکتر حبیبی، کارآفرین برتر استان تهران و کارآفرین برتر ملی در خصوص سامانه فراهوش توضیح دادند: فراهوش با بهره‌گیری از مفاهیم هوش کسب‌وکار (Business intelligence) طراحی‌شده است.

این سامانه با تجمیع بانک‌های اطلاعاتی سامانه های سلامت هوشمند از طریق ابزارهای ETL و ایجاد انبار داده و تحلیل و مدیریت داده‌ها، داشبوردهایی را بنا به نیاز مدیران در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد تا به‌صورت لحظه ای (Real Time) در جریان شاخص های سلامت حوزه تحت پوشش خود قرار گیرند.

این سامانه متناسب با ساختار شبکه بهداشتی درمانی کشور، بصورت سطح بندی شده و شبکه ای، طراحی شده است؛ به عبارت دیگر، اطلاعات مراکز زیرمجموعه مثلا مراکز بهداشت، در مرکز بالاتر مثلا دانشگاه علوم پزشکی تجمیع می گردد و اطلاعات مراکز دانشگاهی نیز می تواند از طریق یک داشبورد مادر در اختیار مدیران ارشد در سطح وزارت بهداشت قرار گیرد. موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان به عنوان کارآفرین برتر استان تهران و کارآفرین برتر ملی از سوی ریاست جمهوری اسلامی ایران و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تقدیر قرار گرفته است.

این موسسه اقدام به ارائه خدمات سلامت هوشمند با برند سالم سا کرده است. در حوزه کارآفرینی نیز، مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان وابسته به این موسسه، دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد و خدمات مشاوره به کارآفرینان ارائه می نماید. دکتر غلامرضا حبیبی دانش آموخته رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران است . وی با دفاع از پایان نامه فوق الذکر با نمره پایان نامه ۱۸٫۵و معدل کل ۱۹٫۰۵ به عنوان رتبه اول مقطع DBA از دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد.ادامه ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعد > آخر >>

نتایج 73 - 90 از 154
صفحات اجتماعی