header image
Home arrow صفحه اصلي
بازخوردهای ارزشمند انتشار خبر عرضه اپلکیشن فرشته سلامت در رسانه ها

images/stories/11 (2)-min.png


به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان در پی انعکاس رسانه ای خبر منتشر شدن «اپلکیشن فرشته سلامت» در اپ استورهای اندرویدی و IOS در خبرگزاری های معتبر کشور، بازخوردهای ارزشمندی دریافت شد که بخش عمده ای از آنها به ارتقای کیفیت این اپلکیشن انجامید.

در همین راستا از مراکز مختلف و از سوی بیمارانی که از این اپلکیشن استفاده می کنند و عموم جامعه دعوت می شود، ما را از ارسال نظرات ارزشمندشان برای بهبود عملکرد این اپلکیشن بی نصیب نگذارند.

 

♦  راههای ارتباطی ما:

در تلگرام:   https://t.me/SalemsaNet

شماره پیامک: ۱۰۰۰۶۵۴

پست الکترونیک موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان: 

پست الکترونیک مدیرعامل: 

شماره های تماس: ۶۶۴۳۹۴۶۳ و ۶۶۹۱۹۲۰۶ و ۶۶۴۲۳۱۰۱

دورنگار: ۶۶۴۲۳۳۰۴

صندوق پستی: ۱۶۷۸-۱۳۱۸۵

با حضور رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت؛ سامانه گزارشدهی بیماری ها نمایش داده شد
 images/stories/resize-2-min.jpg

نسخه آزمایشی سامانه گزارشدهی بیماری ها در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی با حضوردکتر محمدمهدی گویا رئیس مركز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر عرشی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، نمایندگان مرکز بهداشت شمال و دیگر مسئولان نمایش داده شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، سامانه گزارشدهی بیماری های واگیر در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی با حضور دکتر محمدمهدی گویا رئیس مركز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، دکتر شهنام عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و دکتر نعمت الله محمدی نیا معاون فنی ایشان، دکتر ایمان عموزاده معاون بهداشت مرکز بهداشت شمال تهران، خانم دکتر محمودی کارشناس مسئول واحد بیماری های واگیر مرکز بهداشت شمال تهران و دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری  فرزان در حوزه فناوری اطلاعات نمایش داده شد.

در ابتدای این جلسه، مدیرعامل موسسه فرزان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های موسسه، سامانه های سلامت هوشمند این موسسه با برند «سالم سا» را معرفی کرد.

وی در ادامه با نمایش سامانه گزارشدهی بیماری ها گفت: این سامانه با همکاری مشکترک مرکز بهداشت شمال و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان طراحی، پیاده سازی و اجرا شده است.

دکتر حبیبی با اشاره به کارکرد سامانه های فراکام (ارتباطات هوشمند سلامت)، هوما (مراقبت های هوشمند سلامت) و فراهوش (مدیریت هوشمند سلامت) اظهار کرد: امکانات این سامانه ها از قبیل نمایش داشبورد و چگونگی ارسال گزارش در این سامانه ها است.

وی در ادامه درباره سامانه گزارش دهی بیماری نیز گفت: این سامانه با توجه به الگوریتم هایی که در طراحی آن به کار رفته است، این قابلیت را دارد که ضمن برقراری ارتباط با پزشک، گزارش بیماری واگیر را از طریق تلگرام یا بصورت تحت وب از وی دریافت و ضمن ثبت مکان پزشک و بیمار بر روی نقشه، توزیع اپیدمیولوژیک بیماری های واگیر را با دقت بالا روی نقشه نشان می دهد و میزان شیوع بیماری ها را به تفکیک محله، مناطق شهری، در سطح شهر یا شهرستان و نهایتا استان به نمایش در می آورد.

وی گفت: از دیگر ویژگی های مهم این سامانه بصری سازی یا visualization داده ها برای تسهیل تحلیل اطلاعات و فیلترهای پیشرفته برای بررسی داده ها به تفکیک مراکز، مناطق جغرافیایی، زمان و .... است.

مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری  فرزان به امکانات سامانه گزارشدهی بیماری ها از قبیل نمایش در لحظه (Real Time) بر روی نقشه به تفکیک مراکز بهداشتی و پزشک، قابلیت خروجی گرفتن اطلاعات در یک فایل اکسل به منظور سهولت سازماندهی، امکان محدود کردن بازه زمانی مد نظر بر اساس مرکز، زمان و نوع ارسال بیماری پرداخت و خاطر نشان کرد: با راه اندازی و بهره برداری از این سامانه، کارشناسان مراکز بهداشت می توانند فرآیند ارتباط بین پزشک و بیمار را به صورت مستمر رصد کنند.

وی افزود: این سامانه با ساختاری مرکز- محور، امکان تجمیع اطلاعات را در سطوح مختلف، از جمله پزشک، پایگاه های مراقبت و مرکز بهداشتی- درمانی، شبکه بهداشت - درمانی، دانشگاه علوم پزشک و در نهایتا در سطح ملی را فراهم کرده است بنحویکه هر مرکز و مدیر آن، به اطلاعات مجموعه تحت پوشش خود و زیرمجمئعه های آن دسترسی دارد.

در پایان این جلسه دکتر عرشی، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی نیز از همکاری بین این معاونت با موسسه فرزان استقبال و بر راه اندازی سامانه گزارشدهی بیماری های واگیر تاکید کرد.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، به عنوان مرکزی نوآور و پیشرو در حوزه سلامت هوشمند در سطح کشور، آمادگی خود را برای همکاری با مراکز بهداشتی درمانی، دانشگاه های علوم پزشکی و پزشکان ارجمند جهت اجرای برنامه های سلامت الکترونیک و موبایل اعلام می کند.

images/stories/resize-1-min.jpg
اپلیکیشن موبایل فرشته سلامت ویژه خودمراقبتی بیماران مبتلا به دیابت عرضه شد

images/stories/fereshteh-diyabet-min.png

اپلیکیشن «فرشته سلامت دیابت» با یادآورهایی در زمینه بیماری دیابت و قابلیت نصب بر روی تلفن های هوشمند اندروئید و ios رونمایی شد و اکنون از طریق کافه بازار و سیب اپ قابل نصب و استفاده است. این اپلیکیشن به همت موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان برای استفاده بیماران دیابتی تهیه شده است و بصورت رایگان قابل استفاده می باشد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرزان، اپلیکیشن «فرشته سلامت» با یادآورهایی در زمینه دیابت، کاربران را در روند سلامت خود همراهی می کند. این اپلیکیشن موبایل همچون فرشته ای، همیشه همراه و راهنمای بیماران دیابتی برای مراقبت های سلامت است.

بنابر این گزارش، این اپلیکیشن با طرح پرسشنامه هایی که به‌روزرسانی می شود، برآوردی از سلامت و سبک زندگی فرد به کاربر ارائه کرده و با بازخورد و ارتباط مستمر، موجب تغییر و بهبود در سبک زندگی می شود.

از مشخصات این نرم افزار آن است که خدمات در سه گروه سبک زندگی با رنگ سبز، سلامت عمومی با رنگ آبی و بیماری و درمان با رنگ نارنجی دسته بندی و ارائه شده است.

از قابلیت های این اپلیکیشن می توان به سرویس های ویژه عموم مردم همچون قدم شمار و ثبت و ذخیره اطلاعات شاخص های سلامت عمومی از جمله وزن و BMI، قند خون، فشار خون و چربی خون اشاره کرد.

طراحان این اپلیکیشن، امکانات استفاده همزمان از دو اپلیکیشن را هم فراهم کرده اند. یعنی اگر تا امروز اپلیکیشن فرشته سلامت دیابت را استفاده می کنید با عرضه سایر اپلیکیشن های مجموعه فرشته سلامت (مثلا پوکی استخوان) می توانید آنرا نیز روی تلفن همراهتان نصب کنید و در قالبی یکپارچه و روی همان اپلیکیشن قبلی از آن استفاده نمایید. بنابراین انسجام و یکپارچگی اطلاعات در پرونده خود مراقبتی شخصی شما حفظ می شود.

همچنین فرشته سلامت یک منبع مناسب برای پزشک معالج شماست و اطلاعات ثبت شده در این اپلیکیشن می تواند مرجعی برای کمک به تشخیص پزشک نیز باشد.

اپلیکیشن فرشته سلامت دیابت که اکنون از طریق کافه بازار برای گوشی های اندروئید و از طریق سیب اپ برای گوشی های ios به صورت رایگان در دسترس قرار دارد، بیشتر خدمات سلامت الکترونیک از جمله ارزیابی سبک زندگی، مراقبت های هوشمند سلامت، مشاوره سلامت، ارتباطات هوشمند با بیمار و آموزش های سلامت ویژه بیماران دیابتی را در دسترس کاربر قرار می دهد و بستر ارتباط دائمی با بیمار را فراهم می کند.

از آنجایی که سلامت، یک فرایند مستمر و مستلزم خودمراقبتی بوده و منابع نظام سلامت، وقت پزشکان و سایر اعضای کادر سلامت نیز محدود است، این سامانه می تواند راهکار موثری برای بهبود کارایی و کارآمدی خدمات سلامت باشد.  

مطالعات مختلف نشان می دهد یک بیمار دیابتی در طول سال، تنها حدود یک ساعت با پزشک و کادر سلامت ارتباط مستقیم دارد و بقیه سال را باید به تنهایی از خود مراقبت کند. بر همین اساس، سرویس های هوشمند و ارتباط مستمر با بیمار از طریق اپلیکیشن فرشته سلامت و سامانه های جانبی، باعث ارتقای سلامت و افزایش کیفیت مراقبت می شود.

این اپلیکیشن می تواند بصورت مجزا توسط مراکز بهداشتی درمانی با آرم و مشخصات مرکز در اختیار بیماران قرار گیرد. در این حالت، اطلاعات بیمار فقط در اختیار خود وی و مرکز درمانی او قرار خواهد داشت.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان آمادگی خود را برای همکاری با انجمن های علمی و مراکز بهداشتی درمانی، دانشگاه های علوم پزشکی و پزشکان ارجمند برای تولید اپلیکیشن های موبایل سلامت و تامین زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری جهت اجرای برنامه «مراقبت های هوشمند بیماران» توسط مراکز اعلام می‌کند.

در حال حاضر علاقه مندان می توانند با مراجعه به کافه بازار و سیب اپ، اپلیکیشن موبایل فرشته سلامت دیابت را به صورت کاملا رایگان نصب و استفاده کنند.

ادامه ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعد > آخر >>

نتایج 91 - 108 از 151
صفحات اجتماعی