header image
Home arrow صفحه اصلي
تقدیر از موسسه توسعه دانش و فناوری فرزان برای طراحی و راه اندازی سامانه گزارش دهی بیماری های واگیر

در مراسمی در مرکز بهداشت شمال تهران در روزهای پایانی سال 95،  از موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان جهت طراحی و راه اندازی سامانه گزارشدهی بیماریهای واگیر تقدیر به عمل آمد. این سامانه هم اکنون بصورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفته است و در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال استفاده است.طراحی و اجرای سامانه گزارشدهی بیماریهای واگیر حاصل کار مشترک مرکز بهداشت شمال تهران و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان می باشد.

هدف سامانه گزارش دهی بیماری های واگیر (IRDR: Iranian Disease Reporting System) ، ثبت و ارسال گزارش بیماری‌ها توسط پزشکان و دیگر کارکنان سلامت به مراجع ذیصلاح بویژه مراکز بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی است.

مراکز بهداشتی - درمانی و پزشکان می توانند با پاسخ به حداکثر ۲ تا ۴  سوال و در مدت زمان چند ثانیه (کمتر از یک دقیقه) گزارش بیماری واگیر را به مرکز بهداشت ارسال نمایند. ارسال گزارش می تواند از دو طریق تلگرام یا وب سایت صورت گیرد.

سامانه گزارشدهی بیماری های واگیر می تواند بنحو چشمگیری، فرایند ثبت و گزارشدهی بیماریها توسط پزشکان و مراکز بهداشتی درمانی را تسهیل و تسریع نماید. همچنین امکان پیگیری بیماران از طریق این سامانه مهیاست؛ لذا این سامانه نقش مهمی در کنترل بیماری های واگیر و جلوگیری از بروز اپیدمی این بیماری ها خواهد داشت.

مدیران مراکز و شبکه های بهداشتی و در سطح کلان، مدیران نظام سلامت می توانند اطلاعات بیماری های واگیر و توزیع زمانی و مکانی آن را روی نقشه های جغرافیایی و از طریق داشبوردهای تصویری مشاهده نمایند. این امر، بستر تصمیم گیری های مبتنی بر شواهد را برای مدیران و سیاستگزاران سلامت فراهم می نماید.

  از ویژگی های مهم این سامانه می توان به الگوریتم های هوشمند گزارش بیمار، نمایش لحظه ای و بی درنگ Real) Time) بروز 21 بیماری روی نقشه، امکان پیگیری بیماران و ثبت نتایج پیگیری، ربات گزارش بیمار، گزارش بیمار با موبایل، گزارش بیمار در سایت (تحت وب)، سرویس مبتنی بر مکان (Location Based)، استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS)، استفاده از سیستم های هوش کسب و کار (BI)، استفاده از پیام رسان های موبایل (Mobile Messenger) و سطح بندی در دسترسی اطلاعات و تجمیع آن ها برای مدیران ارشد اشاره کرد.

سامانه گزارشدهی بیماری های واگیر، در حال حاضر بصورت آزمایشی (Pilot) مورد بهره برداری قرار گرفته است و پس از این مرحله، طی مراسمی رونمایی و برای بهره برداری به عموم پزشکان و مراکز بهداشتی - درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی معرفی خواهد شد.

طراحی و اجرای این سامانه با همکاری مشترک مرکز بهداشت شمال تهران و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان صورت گرفته است.برگزیده شدن برنامه آموزش مجازی زوجین جوان در جشنواره تعالی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

"دوره آموزش مجازی زوجین جوان" از مجموعه دوره های آموزشی فراسا، در "جشنواره تعالی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی" به عنوان "فرآیند برتر" انتخاب شد و مورد تقدیر قرار گرفت. این دوره توسط موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان طراحی و برگزار می شود.این جشنواره در بیست و سوم اسفند ماه نود و پنج  با حضور آقای دکتر ترکمن نژاد رییس مرکز بهداشت شمال تهران و تعدادی از مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد. در این جشنواره، برنامه آموزش مجازی زوجین جوان به عنوان فرایند برتر انتخاب شد.

 برنامه آموزش مجازی زوجین جوان، دارای تاییدیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است و از جمله دوره هایی است که توسط موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان تهیه و به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ارائه گردیده است. این دوره دارای مطالب ارزشمندی برای زوجین جوان است. زوجین جوان در آغاز زندگی مشترک، با گذراندن این دوره آموزشی، اطلاعات و مهارت های ضروری و مفید را برای زندگی مشترک خود کسب می نمایند. این دوره بصورت گسترده مورد استقبال و استفاده زوجین جوان و دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفته است.  

کسب جایزه رتبه اول اختراع سلامت در همایش فناوری سلامت برای محصول رنگ نانویی ضد امواج الکترومغناطیس


نخستین همایش روز فناوری سلامت با حضور آقای دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و آقای دکتر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد که طی آن، "شرکت فناوری های نوین سلامت سینا" رتبه نخست جایزه اختراع برتر سلامت را دریافت کرد. این جایزه برای اختراع "رنگ نانویی ضد امواج الکترومغناطیس" اهدا شد. موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، عضو هیات مدیره شرکت فناوری های نوین سلامت سینا است. این شرکت در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف مستقر می باشد.

اولین همایش روز فناوری سلامت بر اساس برنامه ریزی های معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در روز اول اسفند ماه سال 95 در محل تالار ابن سینا دانشکده پزشکی دانشگاه برگزار شد. این همایش با رویکرد معرفی فعالیت های فناورانه دانشگاهیان محترم، معرفی مراکز رشد و شرکتهای دانش بنیان مستقر در دانشگاهها و محصولات تولید شده برگزار شد.

برگزاری این همایش با حمایت دفتر معاونت تحقیقات و فناوری ریاست محترم جمهوری و همکاری وزارت محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی-وزارت محترم علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی امیر کبیر و دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی و دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد تا بتواند گامی موثر جهت تبدیل دانشگاههای کشور به دانشگاههای نسل سوم و چهارم باشد.

در این همایش به منظور انتخاب برترین های فناوری، برگزیدگان ایده ها و اختراعات برتر مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند. رنگ نانویی ضدامواج الکترومغناطیس تولید شده توسط شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سینا رتبه اول اختراعات را در این همایش به خود اختصاص داد. آقایان دکتر محمدرضا نظری و مهندس علی زینلی مخترعان رنگ نانویی ضدامواج در این مراسم جایزه خود را از جناب آقای دکتر فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری دریافت داشت. لازم به ذکر است که جناب آقای دکتر پیوندی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس عالی همایش و جناب آقای دکتر افشین زرقی ریاست همایش و معاونت محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به همراه دکتر فرهادی از سخنرانان همایش بودند.

شرکت دانش بنیان توسعه فناوری های نوین سلامت سینا فعال در زمینه ایمن سازی در برابر امواج الکترومغناطیس با استقرار در نمایشگاه همایش روز فناوری سلامت میزبان اساتید، مقامات کشوری، کارآفرینان و شرکت ها و دانشجویان فعال در حوزه سلامت بود. بازدید جناب آقای دکتر فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و جناب آقای دکتر پیوندی ریاست دانشگاه علوم پزشکی به همراه هیئت همراه از غرفه شرکت، از دیگر نکات قابل توجه این همایش بود. همچنین تعداد قابل توجهی از اساتید، پزشکان و محققان از دیگر بازدید کنندگان از دستاوردها و محصولات شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سینا بودند.

موسسه فرزان عضو هیات مدیره شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سیناست. این شرکت در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف مستقر است.ادامه ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعد > آخر >>

نتایج 91 - 108 از 154
صفحات اجتماعی