header image
Home arrow صفحه اصلي
خبر فرزان: ایجاد و راه اندازی نخستین سامانه آنلاین ثبت اطلاعات بالینی بیماران جراحی اعصاب در کشور

نخستین سامانه آنلاین ثبت اطلاعات بالینی بیماران جراحی اعصاب (SNR) در کشور راه اندازی شد. "مرکز تحقیقات تروما و پژوهشهای جراحی سینا دانشگاه علوم پزشکی تهران" با همکاری "موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان" و با استفاده از زیر ساخت نرم افزاری فرادیتا، این سامانه را ایجاد کرده اند.

این سامانه تحت وب، امکان ثبت اطلاعات 9 بیماری شایع جراحی اعصاب را بصورت آنلاین فراهم آورده است و خروجی با قابلیت تحلیل آماری ارائه می کند. همچنین قابلیت استفاده همزمان از دو زبان فارسی و انگلیسی، زمینه مناسبی را جهت همکاریهای پژوهشی و اجرای مطالعات منطقه ای و بین المللی ایجاد کرده است.

هم اکنون ورود اطلاعات بالینی بیماران جراحی اعصاب به صورت پایلوت در این سامانه آغاز شده است و بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته، تا پایان سال جاری، امکان پیوستن سایر مراکز پژوهشی و درمانی کشور به این سامانه فراهم خواهد شد تا ضمن سهولت ایجاد شبکه های پژوهشی جراحی اعصاب، بانک اطلاعاتی جامعی از بیماران این حوزه تخصصی در دسترس قرار گیرد.

با ایجاد این زیر ساخت، ضمن تولید و مدیریت داده های قابل استفاده جهت سیاستگزاریهای سلامت در سطح کشور، امکان انتشار نتایج مطالعات و تحلیلهای انجام شده به شکل مقالات پژوهشی با اعتبار بالا در مجلات داخلی و بین المللی فراهم خواهد شد.

کلیه بخشها و گروه های جراحی و جراحی اعصاب دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و نیز متخصصین این حوزه می توانند از سامانه آنلاین ثبت اطلاعات بالینی بیماران جراحی اعصاب استفاده کرده و از امکانات آن بهره مند گردند. زمان و نحوه استفاده از این سامانه متعاقباً اعلام خواهد شد.

خبر فرزان: تاسیس شبکه مجازی آموزش پژوهش ایران با حضور برجسته ترین پژوهشگران ایرانی داخل و خارج کشور

شبکه مجازی آموزش پژوهش ایران (IRTVN با هدف تربیت پژوهشگر و پرورش مهارتهای حل مسئله در فضای مجازی و در حیطه علوم پزشکی، با حضور اساتید و پژوهشگران برجسته داخل و خارج کشور آغاز به کار کرد.

 شبکه مجازی آموزشِ پژوهش ایران (IRTVN)، شبکه ای است متشکل از اساتید و پژوهشگران برجسته از ایران و دیگر نقاط جهان که هدف آن آموزش پژوهش (Research Training) در ایران می باشد. طرح اولیه شبکه مجازی آموزش پژوهش ایران نخستین بار از سوی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن آوری فرزان و در راستای پرورش مهارتهای حل مسئله و تربیت پژوهشگر در فضای مجازی (Virtual) و در حیطه علوم پزشکی مطرح شده و اکنون مراحل تحقق آن با ایجاد زیر ساخت های کامل همچون سرور اختصاصی، زیرساخت نرم افزاری و همچنین محتوا و برنامه های آموزشی جامع آغاز شده است.

 در حال حاضر ده ها برنامه آموزشی در حوزه آموزشِ پژوهش در سامانه فراسا و زیر نظر اساتید و پژوهشگران برجسته کشورمان طراحی گشته و آماده برگزاری است.

 

اهداف شبکه:

۱) نهضت ایجاد محتوای فارسی در اینترنت برای آموزش پژوهش (Research Training)

2) مشارکت در ایجاد محتوای فارسی در حوزه آموزش پژوهش در اینترنت

۳) پشتیبانی از فراسای پژوهش با سیاستگزاری و نظارت، ارائه پیشنهاد، ویرایش دوره های آموزشی یا همکاری در برگزاری دوره ها

۴) پیشنهاد دوره های آموزشی جدید برای فراسای پژوهش

۵) پیشنهاد و برگزاری دوره های مستقل روش شناسی پژوهش با پشتیبانی شبکه

 

به منظور آشنایی بیشتر با این شبکه و اعضای آن می توانید به وب سایت فراسا - سامانه الکترونیک آموزش و سنجش الکترونیک - به آدرس www.farasa.net مراجعه فرمایید.

خبر فرزان: برگزاري دومين جشنواره پژوهشي و نوآوري فارابي با همکاری موسسه فرزان

دومين جشنواره پژوهش و نوآوري فارابي، با همكاري گروه چشم پزشكي و مركز تحقيقات چشم پزشكي دانشگاه علوم پزشکی تهران، روابط عمومي بیمارستان فارابي و موسسه فرزان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي موسسه فرزان، دومين جشنواره پژوهش و نوآوري فارابي توسط بیمارستان فارابی و با همكاري گروه چشم پزشكي و مركز تحقيقات چشم پزشكي دانشگاه علوم پزشکی تهران و موسسه فرزان  و با حمايت شركت سينادارو  در تاريخ ششم اسفند ماه 1388 برگزار شد. هدف از اين جشنواره معرفي مقالات برتر فارابي، گزارش عملكرد پژوهشي، ارائه مقاله، طرح و ايده هاي نمونه، گزارش راه اندازي skill lab  و معرفي Farabi Artificial Orbit و آموزش پژوهش (داده كاوي) بود. 

طی برگزاری این جشنواره یک روزه، 14 کاندیدای برتر خلاصه مقالات خود را ارائه نمودند و 6 عنوان برتر نیز مورد تقدیر قرار گرفتند همچنین پروژه حدقه مصنوعی به عنوان پروژه برتر دانشجویی انتخاب شد. 

طی این برنامه آموزش پژوهش با عنوان داده کاوی و تحلیل تصویر و معرفی عملکرد پژوهشی و گزارش راه اندازی skill lab ارائه شد و در نهایت پس از صرف ناهار تور SPU ، با حضور تعدادي از اعضای هیات علمی و دانشجویان علاقمند برگزار گردید.

موسسه فرزان به عنوان کمیته ارزیابی طرحها و مقالات ارائه شده به جشنواره، در برگزاری آن همکاری داشت.

<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 بعد > آخر >>

نتایج 91 - 96 از 96

خبرنامه

دیگر شماره ها

آمار بازديد

حاضرین در سایت
16 میهمان حاضرند
ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی