header image
Home arrow صفحه اصلي
فناوری اطلاعات فرزان: رونمایی از "پژوهشیاران فرزان": ششمین نرم افزار طراحی شده توسط موسسه فرزان

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان شششمین نرم افزار خود را مبتنی بر ایده ای نوآورانه رونمایی می نماید. نرم افزار ارائه خدمات پژوهشی با عنوان "پژوهشیاران فرزان" برای اولین بار در کشور جهت مدیریت فرایند ارائه خدمات پژوهشی و ارتباط با پژوهشگران توسط موسسه فرزان طراحی و راه اندازی شده است.

"پژوهشیاران فرزان" قابلیت دریافت درخواست ها و سفارشات پژوهشی و پاسخ به آنها را دارا بوده و کاربران می توانند در  هر زمان و مکانی درخواست ارسالی خود را با موسسه پیگیری نمایند.

از این پس کلیه پژوهشگران ارجمندی که از خدمات موسسه فرزان استفاده می نمایند می توانند از روند پیشرفت پروژه های خود بصورت آنلاین یا از طریق دریافت پیامک و ایمیل آگاه شوند و با موسسه در ارتباط باشند. طراحی و عرضه این نرم افزار با همکاری مشترک مشاوران پژوهشی و مهندسین نرم افزار در بخشهای فناوری اطلاعات و خدمات پژوهشی موسسه مدت 16 ماه زمان صرف شده است.

گفتنی است پیش از این، نرم افزارهای دیگری مانند فراسا، فرادیتا، فرانگار، فرامک و فراساز از این موسسه عرضه شده است که تاییدیه های شورای عالی انفورماتیک کشور و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نیز دریافت نموده اند.

موسسه فرزان پایه گذار نخستین مرکز نگارش علمی ایرانی و ارائه دهنده خدمات پزوهشی به اعضای هیات علمی، پژوهشگران، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور می باشد و تا کنون متجاوز از 3000 قرارداد مشاوره و خدمات پژوهشی را با اشخاص حقیقی و حقوقی منعقد داشته و بیش از 500 مقاله تا حداکثر IF در حد 24در مجلات معتبر بین المللی منتشر کرده است.

این خدمات شامل ویرایش و نگارش مقالات پژوهشی، ترجمه متون علمی و پژوهشی، پیگیری انتشار مقالات در نشریات بین المللی، آنالیزهای آماری، طراحی مطالعه و نگارش پروپوزال می باشد.

از کلیه علاقمندان بویژه دانشگاه ها و اعضای محترم هیات علمی جهت همکاری و استفاده از خدمات موسسه دعوت می گردد.

فرزان: اولین، مجربترین و بهترین مرکز خدمات پژوهشی در کشور

خبر فرزان: تایید صلاحیت آموزشی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان توسط شهرداری تهران

صلاحیت آموزشی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان برای ارائه آموزش در حوزه های سلامت ،کارآفرینی، پژوهش و فناوری اطلاعات به تایید شهرداری تهران رسید. موسسه فرزان بالاترین سطح (سطح الف) و بالاترین امتیاز را میان کلیه مراکز و موسسات آموزشی غیر دولتی دریافت داشته است. 

موسسه فرزان با  برجسته ترین مدرسان در حوزه های فوق و با زیرساختهای آموزشی پیشرفته و امکان تولیدات چندرسانه ای (Multimedia) و نیز فناوریهای آموزشی مدرن از قبیل وبینار، آموزش مبتنی بر موبایل، آزمون آنلاین و ... پیشرو در برگزاری برنامه های آموزشی کلان می باشد.   

گفتنی است به منظور احراز صلاحیت، معیارهای ممیزی متعددی بررسی و ارزیابی می گردد و گواهینامه مذکور به منزله مجوز همکاری آموزشی موسسه فرزان با شهرداری تهران و تمامی مراکز تابعه آن می باشد.

آموزش فرزان: برگزاری دوره آموزش آنلاین مراقبت و کنترل دیابت برای 400 پزشک در سراسر کشور

دوره 40 ساعته مراقبت و کنترل دیابت به صورت آنلاین برای 400 پزشک شاغل به طبابت در سراسر  کشور برگزار گردید. هدف از این دوره آموزشی، شناخت بهتر بیماری و درمان های موثر و به روز برای پیشگیری و کنترل دیابت و عوارض آن مطابق آخرین دستاوردهای پزشکی می باشد. 

گفتنی است این دوره  با نظارت عالی مرکز کنترل بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طراحی و اجرا شده است. اجرای دوره بصورت آنلاین و به شکل چند رسانه ای و تعاملی در سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا صورت گرفت . پیش از این، تفاهم نامه ای میان مرکز کنترل بیماریهای غیرواگیر و موسسه توسعه دانش، پژوهش وفناوری فرزان با هدف همکاری در برگزاری این دوره منعقد شده بود.  

لازم به ذکر است این دوره علاوه بر محتوای اصلی آموزشی، دارای فلش های تعاملی گایدلاین ها، موارد بالینی (case study)، فیلم های آموزشی معاینات فیزیکی بیمار، وبینار آموزشی با حضور استاد فوق تخصص غدد، پیش آزمون و آزمون نهایی، انجمن تجربیات موفق و غیر موفق، پیامک های آموزشی و انگیزشی و همچنین مسابقات پیامکی می باشد. در وبینار، شرکت کنندگان بصورت زنده (Live) فرصت دارند پرسش های خود را با استاد مطرح و جواب آنرا مبتنی بر ارتباطات صوتی و تصویری دریافت نمایند.

این دوره دارای امتیاز ضمن خدمت کارکنان بوده و همچنین کسانی که موفق به گذراندن این دوره می شوند گواهینامه تاسیس درمانگاه دیابت از مرکز کنترل بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت می کنند.

طراحی و اجرای دوره به لحاظ سرعت طراحی آموزشی و محتوای چندرسانه ای بی نظیر است که گویای توانمندی بالای تهیه کننده و مجری برنامه (موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان – سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا) می باشد.

خبر فرزان: موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان نماینده فعال می پذیرد.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، کارآفرین برتر ملی و کارآفرین برتر استان تهران، در آغاز سال 92 از تمامی شهرستانها و مراکز دانشگاهی کشور (پزشکی و غیرپزشکی) نماینده فعال می پذیرد. نمایندگان موسسه، خدمات آموزشی بویژه آموزشهای الکترونیک و خدمات پژوهشی بویژه خدمات نگارش علمی موسسه فرزان را معرفی خواهند نمود. علاقمندان می توانند حداکثر تا پایان اردیبهشت 92 با موسسه تماس حاصل فرمایند.

لطفا برای آشنایی بیشتر با موسسه و مطالعه گزارش عملکرد و افتخارات آن اینجا را کلیک فرمایید.

نمایندگان موسسه متناسب با حجم فعالیت حداقل درصدی از کلیه قراردادها را به عنوان پورسانت دریافت می نمایند. علاقمندان به دریافت نمایندگی می توانند ضمن ارسال شرحی از سوابق کاری و تحصیلی، جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط همکاری با بخش روابط عمومی موسسه فرزان تماس حاصل نمایند.

آدرس و مشخصات موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان

آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای خیابان ستارخان، کوچه شهید صیامی، پلاک 17
صندوق پستی: 1678-13185
تلفن: 66423101، 66439463، 66919206، 66597463، 66597464، 66563174 (021)
فکس: 66423304 (021)    
ایمیل:
وب سایت: www.farzaninstitute.com
 

شعبه موسسه - پارک فناوری پردیس
آدرس: کیلومتر 20 جاده دماوند - پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج، واحد 139
تلفن/فکس: 76250271، 76250272 (021)


سال نو مبارک


ارسال یادداشت (9یادداشت)
خبر فرزان: مصاحبه روزنامه حمایت با دکتر غلامرضا حبیبی کارآفرین برتر ملی و مدیرعامل موسسه فرزان

روزنامه حمایت طی گزارشی مبسوط  به معرفی دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان و کارآفرین برتر ملی پرداخت. در این گزارش وی به عنوان پزشکی نوآور، موسس نخستین سازمان پژوهشهای بالینی ایرانی و تحلیلگر کارآفرینی معرفی شده است.
روزنامه حمایت  با تیتر "سازمان پژوهشهای بالینی حلقه گمشده صنعت دارو" گزارش جامعی را از مدیرعامل موسسه فرزان، منتشر نموده است که در آن عناوین دیگری همچون قرآن راه را نشانم داد، ورود به حوزه پژوهش، همه عنوانهای یک مرد، تاسیس نخستین سازمان پژوهشهای بالینی، دستی در دنیای رسانه و نهایتا کارآفرین، مشاور و تحلیلگر کارآفرینی به چشم می خورد.
در بخشهایی از این گزارش می خوانیم: وی همچنین موسس سازمان پژوهشهای بالینی فرزان به عنوان نخستین سازمان پژوهشهای بالینی ایرانی به تایید معاونت غدا و داروی وزارت بهداشت ]سازمان غذا و دارو[ است. او پایه گذار نخستین مرکز نگارش علمی ایرانی است که ماحصل آن تاکنون انتشار بیش از 370 مقاله در مجلات معتبر بین المللی بوده است. از دیگر سوابق وی می توان به موسس و نخستین سرپرست دفتر تدوین و بازنگری کتابهای آموزشی (Textbook) دانشگاه علوم پزشکی تهران و ... اشاره کرد.
در بخشی دیگر از این گزارش آمده است: دکتر غلامرضا حبیبی به عنوان یک کارآفرین، مشاور و تحلیلگر کارآفرینی بویژه در زمینه کارآفرینی دانش بنیان ... است. درادامه از قول موسس موسسه فرزان نوشته شده است که وی کار را با یک دستگاه رایانه شخصی که از منزل به موسسه آورده، شروع نموده است.
در این مصاحبه همچنین دکتر حبیبی بر ضرورت حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط (SMEs) بویژه موسسات دانش بنیان تاکید کرده است.
این گزارش با این جمله خاتمه یافته است: این مرد موفق آرزومند روزهایی است که کشور ما با همه داشته هایش بتواند حرف اول را در دنیا بزند.

خبر فرزان: تعداد مقالات منتشر شده از موسسه فرزان در مجلات بین المللی از مرز 400 مقاله گذشت

تعداد مقالات منتشر شده از موسسه فرزان در مجلات بین المللی از مرز 400 مقاله گذشت. موسسه فرزان در مهر ماه سال 1391 موفق به اخذ پذیرش برای 12 عنوان مقاله از مجلات معتبر بین المللی گردید. بیشترین ضریب تاثیر مجلات یا IF در حد 24 بوده و تنها در سال جاری 2 مقاله در مجلات با IF های دو رقمی منتشر شده است.
لازم به ذکر است  موسسه فرزان به عنوان پایه گذار نخستین مرکز تخصصی نگارش علمی در ایران، تاکنون موفق به انتشار بیش از 400 مقاله در مجلات بین المللی با ضریب تاثیر (IF) حداکثر 24 گردیده است و بدون وابستگی به منابع دولتی به سهم خود در افزایش شاخصهای تولید علم کشور ایفای نقش کرده است.
 گروه نگارش علمی این موسسه به عنوان ارائه دهنده خدمات مشاوره پژوهشی، آمادگی خود را برای همکاری با دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، سازمانهای متولی امر پژوهش، اعضای محترم هیات علمی و پژوهشگران فرهیخته کشورمان اعلام می دارد.

خبر فرزان:حضور دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر

دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان و کارآفرین برتر ملی ساعت 7 صبح روز یکشنبه 8 مرداد با حضور در برنامه زنده صبح با خبر - شبکه خبر سیما ضمن معرفی دستاوردهای موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان به بحث پیرامون کارآفرینی در کشور پرداخت و به پرسشهای بینندگان در این حوزه پاسخ گفت.

 دکتر حبیبی در این برنامه به دستاوردهای موسسه فرزان اشاره کرد و گفت این موسسه ، نخستین مرکز نگارش علمی در کشور را ایجاد کرده و تا کنون بیش از 390 مقاله در مجلات معتبر بین المللی منتشر نموده است. وی همچنین به ایجاد نخستین سازمان پژوهشهای بالینی ایرانی توسط موسسه اشاره کرد و افزود این سازمان مجری طرحهای تحقیقاتی دارویی است و بیش از 30 قرارداد و تفاهم نامه در سطح بین المللی منعقد و به مرحله اجرا درآورده است و اقدام به صدور خدمات تخصصی در سطح بین المللی ارائه نموده است.  این سازمان همچننین از ایده های پژوهشگران ایرانی در حوزه تحقیقات دارویی حمایت می نماید.
مدیرعامل موسسه فرزان افزود موسسه از کارآفرینان در حوزه دانش بنیان حمایت می نماید و آماده است تجربیات خود را به رایگان در اختیار پویندگان این مسیر قرار دهد. وی با معرفی وب سایت irankarafarinan.com آنرا مجموعه ای ارزشمند متضمن مطالب مفید و کاربردی برای کارآفرینان کشورمان بویژه کارآفرینان دانش بنیان ذکر کرد.
کارآفرین برتر استان تهران در ادامه به انگیزه خود جهت کارآفرینی اشاره کرد. وی هدف خود را از انتخاب یک راه نو، پاسخ به نیاز کشور دانست. وی افزود این حوزه، حوزه بکری بود و ما توانستیم نوآوری های زیادی را در این مسیر ارائه کنیم.
کارآفرین برتر ملی دو مولفه مهم کارآفرینی را ارزش آفرینی و نوآوری دانست و گفت خوشبختانه امروز، ارزش آفرینی به مفهوم خلق ثروت از دانش مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری قرار دارد. این امر اشتغالزایی را نیز در پی خواهد داشت.
دکتر حبیبی گفت برای کارآفرینی در ابتدای کار الزاما نیاز به سرمایه بزرگی نیست. در این ارتباط وی به خاطره ای اشاره کرد وگفت: این توفیق را پیدا کردیم که در جشنواره امتنان از کارافرینان برتر در خدمت آقای رئیس جمهور به نمایندگی از کارآفرینان سخنرانی را داشته باشیم. در این نشست آقای رئیس جمهور خطاب به من سوالی را مطرح کردند که آیا شما هزینه هنگفتی برای کارآفرینی مصروف نموده اید؟ من همینجا از فرصت را مغتنم می دانم و جواب می دهم خیرو فکر می کنم این همان پاسخی است که مد نظر ایشان هم بود. من موسسه را با اانتقال یک دستگاه کامپیوتر از خانه به موسسه راه اندازی کردم و اکثر کسب و کارهای بزرگ و برندهای مشهور در جهان نیز به همین طریق اایجاد و در ادامه در مسیر تعالی رشد کرده اند.
منتخب همایش ملی بزرگان نوآوری در تولید و خدمات  در پاسخ به سوالی پیرامون اینکه چه ویژگیهای باعث شد تا وی با امکاناتی در حد یک دستگاه رایانه شخصی به مرحله کارآفرین برتر ملی برسد و منشاء خدمت در سطح کشور گردد گفت: کارآفرینان نیز مانند سایر مشاغل ویژگیهای خاصی را دارند. وی ترکیبی از ویژگیهای فردی و ذاتی به همراه کسب مهارت و آموزش را عوامل مهم در موفقیت کارآفرینان دانست. وی اظهار داشت: مهارتهای مدیریتی و مهارتهای ارتباطی و ارتباط موثر ، IQو EQ در این زمینه موثر است ولی امروزه تاکید بیشتری بر آموزش می شود.
نماینده کارآفرینان در شورای عالی اشتغال افزود: کشور ما هم اکنون به اشتغالزایی، ارزش آفرینی، نوآوری و در نهایت کارآفرینی نیاز زیادی دارد. لذا نسل جوان و تازه نفس باید به این حوزه بیش از سایر حوزه های عنایت داشته باشند. وی مولفه های فردی و محیطی را لازم و ملزوم یکدیگر برای موفقیت دانست و بر نقش محوری تلاش و همت مضاعف تاکید کرد.
دکتر حبیبی آموزش، مشاوره و تامین مالی را ضرورت توفیق کارآفرین دانست. وی وعده داد که موسسه فرزان حتی به صورت رایگان به کارافرینان دانش بنیان کشور مشاوره و کمک نماید تا در مسیر خود موفق شوند. وی این عامل را مایه رشد و تعالی موسسه فرزان در یک فضای رقابتی دانست.
کارآفرین برتر ملی در پاسخ به پرسش مجری برنامه گفت: ما همچنان راه بسیار درازی را پیش رو داریم.  وی گفت معتقد است رفتن مایه رضایت است و رسیدن به هر هدف صرفا ایستگاهی است که مقدمه حرکت بسوی هدفهای آینده می باشد. به این صورت هیچ ایستگاهی ایستگاه نهایی نیست و این رفتن است که اصالت دارد.
دکتر غلامرضا حبیبی در پاسخ به پرسش یکی از بینندگان که جویای راه موفقیت بود گفت موفقیت در هر کاری به دو مولفه ارتباط دارد یکی مولفه های شخصی و دیگری مولفه های محیطی. طبعا تلاش و همت از یک سو و تخصص وتبحر از سوی دیگر نقش مهمی دارد اما از مولفه های محیطی ، آنچه که تحت عنوان فضای کسب و کار نیز اطلاق می شوند، نباید غافل شد. وی در پاسخ به سوال بیننده دیگری که نسبت به عدم نیاز به سرمایه در ابتدای کار ابراز تردید کرده بود، ضمن تاکید بر ضرورت وجود دستمایه ای هرچند اندک در آغاز کار گفت نباید تخیلی فکر کرد ولی واقعیت نشان می دهد که تلاش وافر، عامل مهم موفقیت حتی علیرغم سرمایه و دستمایه اندک در ابتدای کار می باشد.
وی در پایان ضمن تشکر از ایجاد بستر لازم برای طرح موضوعات کارافرینی در سطح جامعه  گفت: دولت تنها نهاد مسئول در کارآفرینی نیست و مشارکت دیگر قوا و دستگاه های اجرایی نیز در ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار اهمیت دارد. وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با مشارکت تمامی نهادهای ذیربط، فضای مناسبی برای کارآفرینانی که زندگی خود را وقف پیشرفت و اعتلای کشور نموده اند فراهم شود.

   
توفیقی دیگر: تقدیر از دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان در جشنواره ملی بزرگان نوآوری

از دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان در جشنواره ملی بزرگان نوآوری در تولید و خدمات با ارائه تندیس نوآوری قدردانی شد. این جشنواره  در هفدهم تیر ماه سال جاری در سالن همایشهای صدا و سیما برگزار شد.  تندیس جشنواره برای اقدامات نوآورانه موسسه فرزان و توفیقات حاصل در این عرصه به این موسسه تعلق گرفت.


گفتنی است موسسه فرزان از بدو تاسیس تا کنون بصورت مستمر، نوآوری را در سرلوحه فعالیتهای خود داشته است. پایبندی به نوآوری با توجه به فعالیت موسسه در بخش خصوصی و عدم استفاده از بودجه های دولتی و بیت المال کار ساده ای نبوده است که به همت همکاران موسسه در طول 10 سال گذشته حاصل شده است.
خبرنامه الکترونیک فرزان این توفیق را به مدیریت و همکاران خلاق و تلاشگر موسسه تبریک می گوید و آرزوی تعالی هر چه بیتشر برای موسسه دارد.   

 

خبر فرزان: افتتاح شعبه موسسه فرزان در پارک فناوری پردیس

در پی تصویب عضویت موسسه فرزان در پارک فناوری پردیس و مقارن با ایام مبارک نیمه شعبان، شعبه موسسه در پارک فناوری پردیس افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. عضویت موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن آوری فرزان در پارک فناوری پردیس، پیشتر و در آبان ماه 1390 به تصویب رسیده بود.
   
پارك فناوري پرديس به عنوان "بهشت فناوري منطقه"، با مسئوليت معاونت علمی و فناوری رياست جمهوري و تركيب هيات امنای چهارده نفره از وزارتخانه‌ها، مراكز و افراد علمي و دانشگاهي به رياست معاون اول رئيس جمهور، در 20 كيلومتري شمال‌شرق تهران واقع شده است.
عضویت در پارک پردیس نیازمند دارا بودن تيم تحصيل‌كرده و تحقيقاتي مناسب (معادل 70% كل پرسنل موسسه با حداقل مدرك كارشناسي) و همچنین فعالیتهای تحقیق و توسعه، فعاليت در زمینه توسعه مرزهای دانش، تجاری‌سازی نتایج تحقیقات، تدوین دانش فنی و ارائه خدمات پژوهشی و آموزشی با ارزش افزوده بالا می باشد.
موسسه فرزان پس از ارائه مدارک کامل به پارک و بررسی های جامع توسط مسوولین پارک به عضویت پارک نائل آمده بود.
بر اساس سند چشم انداز بيست ساله توسعه، اقتصاد كشور تا سال 1404 مبتني بر دانش خواهد بود كه زيربناي آن، توليدات و صنعت دانش بنيان است كه تحقق اين امر در گروي ايجاد و تاسيس شركت هاي دانش بنيان است.
بر اساس تجربه جهاني، پارك هاي علم و فناوري به عنوان بستر و ساختاري كليدي و با اهميت براي رشد شرکت های دانش بنیان شناخته و به كار گرفته شده اند و هم اینک موسسه فرزان به عنوان کارآفرین برتر ملی و استان تهران در حوزه دانش بنیان در راستای گسترش فعالیت خود و  حضور در عرصه های جهانی و بین المللی در این پارک مستقر می شود.
گفتنی است پارك پردیس در مقايسه با ساير پارك‌ها و قطب‌هاي تحقيقاتي - پژوهشي منطقه داراي مزيت‌هاي نسبي و قانوني بيشتري است و از معتبرترین مراکز فناوری و تجاری سازی در کشور محسوب می شود و دارای ظرفیتهای چشمگیری برای تبدیل به کانون فناوری منطقه می باشد.

 

 

خبرفرزان: موسسه فرزان به عضویت کریدور خدمات فناوری نانو درآمد.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان به عضویت کریدور خدمات فناوری نانو درآمد. با امضای تفاهم نامه میان موسسه خدمات فناوری تا بازار و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، موسسه فرزان به عنوان یکی از اعضای کریدور نانو، پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان نانو را برعهده خواهد داشت.
کریدور خدمات فناوری نانو با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان نانو و همچنین هم افزایی شرکت های خدمات توسعه فناوری و مراکز فعال در زمینه خدمات و مشاوره های تخصصی در حوزه نانو زیر نظر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ایجاد شده است.
موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان به عنوان کارآفرین برتر استان تهران و کارآفرین برتر ملی دارای تجربه ای 10 ساله در زمینه ارائه خدمات و مشاوره مستند سازی و توسعه فناوری می باشد. این موسسه تاکنون 370 مقاله در مجلات معتبر  بین المللی منتشر نموده و به عنوان نخستین سازمان پژوهشهای بالینی ایرانی (تحقیق و توسعه دارویی) به ثبت سازمان غذا و دارو رسیده است و عضو پارک فناوری پردیس نیز می باشد. این موسسه خدمات متنوعی در زمینه کارآفرینی دانش بنیان ارائه می نماید.
موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان در راستای ایفای رسالت جدید خود آمادگی دارد به عنوان عضو کریدور خدمات فناوری نانو از شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه در زمینه های مستند سازی و اخذ مجوزها، ارائه مشاوره و حمایت نماید. این خدمات برای شرکت های تحت پوشش مشتمل بر تسهیلات ویژه ای خواهد بود.

اخبار فرزان: سخنرانی دکتر حبیبی با موضوع کارآفرینی در" همایش چگونه موفق شدم" در دانشگاه علوم اقتصادی

دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، کارآفرین برتر ملی، به دعوت دانشگاه علوم اقتصادی در "همایش چگونه موفق شدم" پیرامون کارآفرینی سخنرانی کرد. در این همایش از ایشان به دلیل موفقیت در زمینه کارآفرینی تقدیر بعمل آمد.
"دومین همایش چگونه موفق شدم" با حضور کارآفرینان برتر و کارشناسان کارآفرینی و همچنین جمع کثیری از استادان و دانشجویان دانشگاه علوم اقتصادی در روز سه شنبه 2 اسفند ماه 90 در تالار پیامبر اعظم (ص) این دانشگاه برگزار شد.
در این همایش علاوه بر دکتر حبیبی مدیر عامل موسسه فرزان، خانم مقیمی رئیس اتاق بازرگانی و مدیر عامل و موسس شرکت بین المللی حمل و نقل سدید بار، آقای هادوی مدیر عامل شرکت کهن چرم ایران و اولیای دانشگاه علوم اقتصادی، در حوزه موضوعات مرتبط با موفقیت سخنرانی کردند.
در پایان مراسم از دکتر حبیبی به دلیل توفیق در زمینه کارآفرینی با اعطای لوح تقدیر و جوایز ویژه ای تقدیر گردید.
در حاشیه همایش شبکه چهارم سیما – برنامه طلوع مصاحبه ای با دکتر غلامرضا حبیبی انجام داد. مدیرعامل موسسه فرزان در این مصاحبه پیرامون کارآفرینی دانش بنیان سخن گفت.

فناوری اطلاعات فرزان:رونمایی از چهارمین نرم افزار طراحی شده توسط موسسه فرزان

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان مفتخر است اعلام دارد که چهارمین نرم افزار خود را مبتنی بر ایده ای نوآورانه طراحی و راه اندازی نموده است. نرم افزار "اطلاع رسانی و خدمات پژوهشی " با عنوان "پژوهشیاران فرزان" برای اولین بار در کشور توسط موسسه فرزان طراحی و راه اندازی شده است.
  "پژوهشیاران فرزان" قابلیت دریافت درخواست ها و سفارشات پژوهشی و پاسخ به آنها را دارا بوده و کاربران آن می توانند از هر مکان درخواست ارسالی خود را با موسسه پیگیری نمایند. این نرم افزار هم اکنون در بیمارستان شهید دکتر فیاض بخش نصب و رونمایی شده و در برنامه های توسعه در سال 91، در سایر بیمارستان ها و مراکز پژوهشی و درمانی  نصب و راه اندازی می شود. نرم افزار قابلیت نصب و دانلود بر روی هر نوعPC  را دارا می باشد.
مراکز پژوهشی کشور و پژوهشگران می توانند برای تهیه این نرم افزار و استفاده از خدمات پژوهشی موسسه اقدام نمایند. این نرم افزار هم اکنون بصورت رایگان در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

خبر فرزان: تصویب عضویت موسسه فرزان در پارک فناوری پردیس

موسسه توسعه دانش ، پژوهش و فن آوری فرزان در آبان ماه 1390 به عضویت پارک علم و فناوری پردیس درآمد. پس از بازدید و بررسی مدارک ارائه شده، عضویت فرزان در این پارک معتبر کشورمان تصویب شد.

پارك فناوري پرديس به عنوان "بهشت فناوري منطقه"، با مسئوليت نهاد رياست جمهوري و تركيب هيات امنای چهارده نفره از وزارتخانه‌ها، مراكز و افراد علمي و دانشگاهي به رياست معاون اول رئيس جمهور، در 20 كيلومتري شمال‌شرق تهران واقع شده است.
عضویت در پارک پردیس نیازمند دارا بودن تيم تحصيل‌كرده و تحقيقاتي مناسب (معادل 70% كل پرسنل موسسه با حداقل مدرك كارشناسي) و همچنین فعالیتهای تحقیق و توسعه، فعاليت در زمینه توسعه مرزهای دانش، تجاری‌سازی نتایج تحقیقات، تدوین دانش فنی و ارائه خدمات پژوهشی و آموزشی با ارزش افزوده بالا می باشد. موسسه فرزان پس از ارائه مدارک کامل به پارک و بررسی های جامع توسط مسوولین پارک به عضویت نائل آمد.
بر اساس سند چشم انداز بيست ساله توسعه، اقتصاد كشور تا سال 1404 مبتني بر دانش خواهد بود كه زيربناي آن، توليدات و صنعت دانش بنيان است كه تحقق اين امر در گروي ايجاد و تاسيس شركت هاي دانش بنيان است.
بر اساس تجربه جهاني، پارك هاي علم و فناوري به عنوان بستر و ساختاري كليدي و با اهميت براي رشد شرکت های دانش بنیان شناخته و به كار گرفته شده اند و موسسه فرزان به عنوان کارآفرین برتر دانش بنیان با هدف گسترش فعالیت خود و  نفوذ در بازارهای جهانی در این پارک مستقر می شود.
گفتنی است پارك پردیس در مقايسه با ساير پارك‌ها و قطب‌هاي تحقيقاتي - پژوهشي منطقه داراي مزيت‌هاي نسبي و قانوني بيشتري براي تبديل شدن به يك منطقه بزرگ فعاليت‌هاي اقتصادي و تحقيقاتي و علمي است، كه در اين راستا زمينه‌هاي لازم براي پيوند با بازارهاي بالفعل و بالقوه جهان و گسترش آن از طريق فن‌بازار بين‌المللي كشور را دارد.


گروه علم سنجی فرزان: انتشار نخستین مقاله گروه علم سنجی فرزان در یک مجله معتبر بین المللی

نخستین مقاله گروه علم سنجی فرزان با عنوان "Bibliometric Analysis of Lung Transplantation Research Articles"  در مجله آلمانی The Thoracic and Cardiovascular Surgeon  منتشر گردید.
این مقاله مبتنی بر مطالعه مشترکی میان بخش جراحی توراکس بیمارستان امام خمینی (ره) تهران و گروه علم سنجی فرزان منتشر شده است و هم اکنون در بانکهای اطلاعاتی Medline، ، ISI Web of Science و Scopus قابل جستجو و دسترسی می باشد.
سردبیر مجله با نگارش و انتشار یک Commentary در ارتباط با این مقاله ضمن قدردانی از نویسندگان برای انجام این مطالعه ارزشمند، بر اهمیت این قبیل مطالعات تاکید کرده است.
گروه علم سنجی فرزان هم اکنون با تکیه بر تجارب ارزشمند خود آماده همکاری با مراکز پژوهشی و پژوهشگران کشور در زمینه طراحی و اجرای مطالعات علم سنجی است.

ترجمه متن Commentary به شرح زیر میباشد:

نظرات سردبیر
چاپ چنین مطالعه اصیل و فوق العاده ای  که با کوشش فراوان به انجام رسیده مایه سرور هر سردبیری است. تحلیل های علم سنجی به طور روز افزونی به منظور ارزیابی فرایندها، تصمیم گیری های کارراهه و تخصیص بودجه و کسب اعتبار بیشتر کاربرد پیدا کرده است. این مطالعات همچنین مورد توجه پژوهشگرانی است که به مطالعه ابزار مربوطه، کاربرد آنها و همزمان با آن به شناخت محدودیت های آنها می پردازند. لذا در این راستا باید از دکتر غلامرضا حبیبی و همکاران برای این مقاله بسیار ارزشمند تقدیر نمود. آنها توانستند تولیدات علمی در حیطه موضوعی پیوند ریه را مستند نمایند که از لحاظ کمیت به طرز حیرت آور روندی رو به رشد داشته است.

این مقاله برای خواننده آشنا با این زمینه نیز می تواند تاییدی برای دانسته های قبلی وی در مورد نویسندگان این حیطه و محل چاپ مقاله آنها و موضوع مقالات باشد. برای ناشران نیز این موضوع قابل توجه است که چگونه ایجاد یک مجله تخصصی در یک مدت زمانی نسبتا کوتاه قادر است اینچنین تعداد مقالات قابل توجهی را به خود جذب کند. امروزه  پیوند ریه از یک روش درمان تجربی به یک روش کاملا پذیرفته شده علمی تبدیل گشته به نحوی که الهام بخش گروه های متعدد پژوهشی برای انجام تحقیقات جالب شده است. با این وجود جریان تولیدات علمی در این زمینه حیرت آور است. گرچه احتمالا این پیامی نبوده است که نویسندگان قصد انتقال آن را داشته اند اما همچنان ارزش تفکر و تعمق را دارد.
 

<< شروع < قبل 1 2 بعد > آخر >>

نتایج 31 - 54 از 54

خبرنامه

دیگر شماره ها

آمار بازديد

حاضرین در سایت
116 میهمان حاضرند
ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی