header image
Home arrow لینکهای مفید arrow گروه مطالعاتی علم سنجی فرزان


ماموريت(Mission)

گروه مطالعاتي علم سنجي فرزان متشكل از نخبگان و صاحبنظران در حوزه علم‌سنجي و علاقه‌مندان به اين حوزه است كه با شناسايي شاخص‌ها و معيارهاي متنوع و مشخص نمودن اهميت هر كدام از آنها، بصورت تخصصي به بررسي وضعيت علوم مختلف، شناسایی افراد شاخص و نهادهاي تاثيرگذار در پيشبرد دانش و رشد علم و فناوري، انجام مطالعات مقایسه‌ای، بررسی روند علوم مختلف و ... می‌پردازد و نتایج حاصل از این مطالعات را بصورت مقاله، توصیه، نامه و .... در بانکهای اطلاعاتی معتبر جهانی ثبت می نماید. فعالیتهای این گروه بصورت همکاری مشترک با اعضای هیات علمی، مراکز علمی تحقیقاتی، وزارتخانه و سایر افراد و نهادهای علاقه‌مند جهت انجام این نوع مطالعات و استفاده از امتیازات نشر مقاله در سطح بین‌المللی می‌باشد. همچنین از نتایج این مطالعات افراد بسیاری از جمله مسوولين، سياستگذاران و متوليان دانش و پژوهش نیز بهره‌مند خواهند شد.

 

چشم‌انداز (Vision)                     

این گروه تلاش می کند با گرد هم آوردن اندیشمندان و نخبگان حوزه‌های مختلف و بهره‌گیری از دانش و توان جمعی، امکان رشد دانش و پژوهش، افزایش انتشارات ایران در حوزه علم سنجی و کمک به پژوهشگران و مراکز تحقیقاتی علاقه‌مند جهت تهیه و انتشار مقالاتی معتبر و قابل ارایه در سطح بین‌المللی را  فراهم آورده و از خدمات علمی، پژوهشی و مشورتی خود کلیه ذینفعان را منتفع سازد.

ارزش‌ها (Values)

این گروه در تمامی مطالعات خود، بی‌طرف عمل کرده و با نگاهی منصفانه به بررسی وضعیت علوم مختلف می‌پردازد. همچنین در انتشار نتیجه مطالعات نیز کلیه جوانب و اصول اخلاقی را مورد توجه قرار می‌دهد.

 

 

اهداف