صفحات اجتماعی

Home arrow صفحه اصلي
برگزاری کارگاه آموزشی بیماری های نوپدید در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران

کارگاه آموزشی بیماری های نوپدید با محوریت پیشگیری از ایدز با حضور کارکنان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران، در اسفند ماه سال 97 برگزار شد.اهداف این کارگاه، آشنایی شرکت کنندگان با سیستم ایمنی بدن، نحوه بیماری زایی باکتری ها و ویروس ها به ویژه ویروس HIV، نحوه­ تکثیر ویروس HIV در گلبول سفید، راه های انتقال HIV در گلبول سفید، راه های انتقال HIV به بدن افراد، باور های غلط، راه های پیشگیری از ایدز و درمان ایدز و مشکلات آن بود.

شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی گواهی آموزش ضمن خدمت کارکنان دولت و امتیازات مربوطه را دریافت می کنند.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن آوری فرزان کارآفرین برتر استان تهران و کارآفرین برتر ملی در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات بوده و دارای مجوز آموزش ضمن خدمت کارکنان از سازمان برنامه و بودجه کشور است.

موسسه فرزان آماده همکاری با دستگاه ها و سازمان ها برای برگزاری برنامه های آموزش ضمن خدمت کارکنان در موضوعات سلامت می باشد.

صلاحیت موسسه فرزان به عنوان “شرکت دانش بنیان تولیدی صنعتی” به تایید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری

پس از ارزیابی و ممیزی صورت گرفته از سوی "معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری – کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان و نظارت بر اجرا"، صلاحیت موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان به عنوان "شرکت دانش بنیان تولیدی و صنعتی" در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) مورد تایید قرار گرفت. این موسسه، خصوصا در زمینه سلامت هوشمند (Smart Health) فعالیت می نماید.موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان براساس "آیین‌نامه ارزیابی شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان" مورد ممیزی و بررسی قرار گرفته است و به عنوان شرکت دانش بنیان تولیدی، از مزایا و تسهیلات «قانون حمایت از شرکتها و موسسات دانش‌بنیان و تجاری سازی نوآوری و اختراعات» برخوردار می گردد.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان در سال ۱۳۸۰ تاسیس شده است و هم اکنون در دومین دهه از فعالیت خود، منشا خدمات چشمگیری در حوزه های مختلف علمی و فناوری در سطح کشور می باشد.

 

همکاری بانک آینده و موسسه فرزان با هدف برگزاری کمپین های هوشمند و ارتقای سلامت کارکنان

بانک آینده و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان با هدف برگزاری کمپین های هوشمند و ارتقای سلامت کارکنان و همچنین غربالگری و پیشگیری از بیماری های مزمن و غیرواگیر، تفاهم نامه همکاری امضا کردند. این تفاهم نامه همکاری به امضای دکتر عزت ا… علیخانی مدیر مرکز سلامت بانک آینده و دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان رسید.بر اساس این تفاهم نامه، بانک آینده و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان در موضوعات بیماری های غیرواگیر و تغییر سبک زندگی با هدف پیشگیری از بروز این بیماری ها مبتنی بر ساز و کارهای سلامت هوشمند و با برگزاری کمپین های هوشمند ویژه کارکنان بانک در سطح کشور همکاری خواهند داشت.

در جریان اجرای کمپین های هوشمند برنامه هایی متنوعی تدارک دیده شده است که از آن میان می توان به ارزیابی و بازخوردهای هوشمند، تله مدیسین و مشاوره های از راه دور، وبینار و برنامه های آموزشی، پیام های هومند متناسب با نیازهای سلامت کارکنان، پایش و معاینات دوره ای و آزمایش های تشخیصی اشاره کرد.

برای برگزاری این کمپین ها از ابزارهای تلفن هوشمند همچون اپلیکیشن های تلفن همراه و پیام رسان استفاده می شود. بر این اساس، کاربران از طریق رایانه های شخصی یا تلفن هوشمند می توانند در کمپین ها شرکت نمایند.

موضوعات اصلی کمپین ها در زمینه بیماری های غیرواگیر شامل کمپین هوشمند بیماری های قلبی – عروقی، فشار خون، قند خون و دیابت، سلامت روان (با تمرکز بر استرس و افسردگی)، بیماری های مزن تنفسی، سرطان ها (با تمرکز بر سرطان کولون و ریه و همچنین سرطان سینه و دهانه رحم در خانم ها) و بیماری های اسکلتی عضلانی و ارگونومی می باشد.

برای تغییر سبک زندگی و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر نیز کمپین های هوشمند فعالیت بدنی و تناسب اندام، تغذیه و چاقی و لاغری، ترک سیگار، خواب خوب به اجرا در خواهد آمد.

کارکنان بانک آینده می توانند از طریق آدرس های منحصربفرد در هر کمپین شرکت نمایند و از آخرین اطلاعات و یافته ها در سلامت در حوزه مربوطه و پیشگیری از آن، آگاه گردند. این برنامه ها بر اساس سامانه جامع سلامت هوشمند سالم سا اجرا می گردد.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان به عنوان کارآفرین برتر استان تهران و کارآفرین برتر ملی از سوی ریاست جمهوری اسلامی ایران و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تقدیر قرار گرفته است. این موسسه بیش از ۵۰۰ مقاله در مجلات معتبر بین المللی پزشکی تا سطح IF (عامل تاثیر) در حد ۲۴، منتشر نموده است. همچنین کتب منتشر شده در حوزه سلامت رتبه هایی همچون کتاب سال دانشگاهی، کتاب سال دانشجویی، کتاب برگزیده جشنواره ابن سینا و کتاب برگزیده جشنواره شهید هدایت را کسب کرده اند. تا کنون بیش از ۱۳۰٫۰۰۰ نفر در برنامه های آموزشی آنلاین موسسه در حوزه سلامت شرکت داشته اند. صلاحیت این موسسه برای برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت کارکنان دولت در حوزه سلامت به تایید سازمان برنامه و بودجه رسیده است؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز صلاحیت موسسه را به عنوان ناشر دیجیتال تایید کرده است. این موسسه دارای سابقه همکاری با معاونت های مختلف وزارت بهداشت از جمله معاونت بهداشت، معاونت درمان، معاونت غذا و دارو . معاونت مدیریت و توسعه منابع می باشد و در زمینه آموزش و سلامت الکترونیک هم اکنون با بیش از ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور در حال همکاری و اجرای برنامه های مشترک می باشد. موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان،خدمات سلامت هوشمند را با برند سالم سا (www.salemsa.net) و خدمات آموزش الکترونیک سلامت را با برند فراسا (www.farasa..net ) ارائه می نماید.

سازمان های دولتی و غیردولتی می توانند ضمن تماس با موسسه فرزان، جهت برگزاری کمپین های هوشمند سلامت برای کارکنان خود و پایش سلامت آنان اقدام نمایند.

 

ادامه ...


نتایج: 55 تا 72 از 151