خبرنامه

دیگر شماره ها

ورود و خروج
مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟   عضویت
صفحات اجتماعی

Home arrow صفحه اصلي
راه اندازی سامانه تشخیص هوشمند نشانه های پزشکی/ دلیل 110 نشانه پزشکی را در خود کشف کنید

سامانه تشخیص هوشمند نشانه های پزشکی راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، «سامانه تشخیص هوشمند نشانه های بالینی» به همت این موسسه برای استفاده عموم در کل کشور راه اندازی شده است. این سامانه بصورت رایگان از طریق پیام رسان تلگرام (Telegram)  و همچنین بصورت تحت وب در اختیار بیماران قرار دارد. این سامانه هم اکنون حدود ۱۱۰ نشانه پزشکی را در بر می گیرد.هدف «سامانه تشخیص هوشمند»، اطلاع رسانی و تاکید بر اهمیت توجه به نشانه های پزشکی و در نتیجه تشویق به مراجعه صحیح و بموقع به پزشک و ارتقای سلامت فردی و جامعه است. در این سامانه، فرد می تواند نشانه های پزشکی خود مانند سردرد، درد اعضای بدن، اضطراب، افسردگی، سرگیجه، مشکلات خواب و … را مطرح نماید. سامانه، بصورت هوشمند، با طرح پرسش و ایجاد درخت تصمیم گیری، مشکل فرد را تحلیل و او را برای اقدام صحیح از جمله مراجعه به پزشک یا اورژانس راهنمایی می کند.
 این سامانه به هیچ وجه مداخلات درمانی ندارد و ضمن افزایش اطلاعات کاربر، باعث هدایت صحیح و بموقع بسوی خدمات سلامت و اجتناب از اتلاف منابع نظام سلامت به دلیل مراجعات بیهوده و غیرضروری می شود.
الگوریتم های هوشمند این سامانه بر اساس جدیدترین یافته های پزشکی و اطلاعات منتشر شده توسطمراجع معتبر بین طراحی شده است.
از ویژگیهای جالب این سامانه، استفاده از تلگرام برای سوال و جواب با کاربر است. سرعت بالای سامانه، از اتلاف وقت کاربر جلوگیری می کند. 
هدف سامانه تشخیص هوشمند، اطلاع رسانی و تاکید بر اهمیت توجه به نشانه های پزشکی و در نتیجه تشویق به مراجعه صحیح و بموقع به پزشک و ارتقای سلامت فردی و جامعه است. 
در طراحی این سامانه، از بالاترین استانداردهای پزشکی و معتبرترین منابع به روز استفاده شده است اما به هیچ وجه نمی توان تشخیص ها را تضمین کرد و سازندگان معتقدند این سامانه، جنبه آگاهی رسانی دارد نه درمانی و در هر شرایطی، مراجعه به پزشک ضروری است. 
بر اساس اعلام مراجع رسمی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این سامانه با هدایت صحیح بیمار و جلوگیری از مراجعات زاید پزشکی، می تواند به میزان 20 درصد باعث کاهش هرینه های نظام سلامت شود.
کاربران برای استفاده رایگان از خدمات این سامانه، می توانند عبارت  fereshtehsalamatBot@ را در باکس جستجوی تلگرام (در بالای صفحه تلگرام خود) جستجو نمایند. کاربرانی که به تلگرام دسترسی ندارند می توانند با رایانه شخصی، از سرویس تحت وب تشخیص هوشمند نیز استفاده نمایند.

مسئولین پارک فناوری پردیس از موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان بازدید کردند

به منظور ایجاد تعامل و برنامه ریزی برای همکاری های جدید و مرور عملکرد موسسه، مسئولین پارک فناوری پردیس از موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان بازدید کردند. موسسه فرزان عضو پارک فناوری پردیس است و شاخه این موسسه در پارک مستقر است.به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، این جلسه روز هجده اردیبهشت نود و شش، با حضور آقای نیکوگفتار مدیریت شرکت های دانش بنیان، آقای میناسرشت و آقای مطلق از کارشناسان پارک و همچنین مدیران موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان برگزار شد، گزارشی از عملکرد و برنامه های موسسه بویژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلامت هوشمند، فناوری نانو و فناوری زیستی ارائه شد. 

گفتنی است پارك فناوری پردیس به عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پارك فناوری كشور، در جهت تجاری‌سازی دستاوردهای فناورانه و ایجاد بستر مناسب برای رشد فناوری و توسعه بازار شركت‌های دانش بنیان تاسیس گردیده و هم اکنون به‌عنوان یکی از سازمان‌های زیرمجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری فعالیت می‌کند. 

موسسه فرزان از سال 1390 عضو پارک است و شاخه آن در این پارک مستقر می باشد. این موسسه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در زمینه سلامت هوشمند با برند "سالم سا"، در زمینه آموزش الکترونیک با برند "فراسا" و در زمینه کارآفرینی با برند "کارآفر" فعالیت می نماید. این موسسه در حوزه فناوری نانو در زمینه حفاظت از امواج الکترومغناطیس با "شرکت فناوری های نوین سلامت سینا" مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف و در حوزه فناوری زیستی در زمینه کودهای بیوارگانیک با برند "فرابیوتک" فعالیت می نماید. 

آغاز به کار شعبه جدید موسسه فرزان و سامانه کسب و کار هوشمند کارآفر باحضور شهردار

 دکتر محمدباقر قالیباف ضمن بازدید از مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان، شعبه این مرکز در میدان آرژانتین - خیابان الوند و همچنین سامانه کسب و کار هوشمند کارآفر را افتتاح و با دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان گفتگو کرد.به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوی فرزان، شهردار تهران در این بازدید در جریان خدمات سامانه کسب و کار هوشمند "کارآفر" و سامانه های سلامت هوشمند "سالم سا" از مجموعه دستاوردهای نوآورانه موسسه فرزان قرار گرفت.

در جریان این دیدار دکتر حبیبی، کارآفرین برتر استان تهران و کارآفرین برتر ملی، در رابطه با فعالیت های موسسه فرزان در ارتباط با کسب و کار هوشمند توضیحاتی ارائه کرد. 

عضو هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران و نایب رئیس انجمن مراکز مشاوره کارآفرینی خاطرنشان کرد که سامانه کسب و کار هوشمند این امکان را دارد که خدمات آموزش، مشاوره و ارزیابی و  بازخوردهای هوشمند در حوزه کسب و کار و کارآفرینی را به مخاطب شامل کارآفرینان، مدیران و کارکنان شرکت ها و سازمان ها ارائه دهد.

در ادامه این بازدید دکتر حبیبی در رابطه با فعالیت های موسسه فرزان در حوزه سلامت هوشمند و کارایی آن در تحقق شاخصهای برنامه پزشک خانواده و اجرای کمپین های هوشمند سلامت و پیشگیری از بیماری ها بویژه بلیماری های مزمن توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان با نظر شهردار تهران مقرر شد تا در جلسه ای چشم انداز سامانه های فوق بویژه در حوزه سلامت مورد بررسی قرار گیرد تا زمینه های لازم برای همکاری مشترک شهرداری تهران و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان فراهم شود.

رونمایی از سامانه کارآفر و بازدید شهردار تهران از مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان، در حاشیه آیین افتتاح مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه 6 تهران در هفدهم خرداد ماه، انجام شد. سامانه یکپارچه سلامت هوشمند سالم سا به آدرس www.salemsa.net و سامانه کسب و کار هوشمند کارآفر به آدرس www.karafar.net جهت استفاده در دسترس عموم می باشد. بخش بزرگی از خدمات این دو سامانه بصورت رایگان عرضه می شود.

ادامه ...


نتایج: 55 تا 72 از 123