خبرنامه

دیگر شماره ها

ورود و خروج
مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟   عضویت
صفحات اجتماعی

Home arrow صفحه اصلي
جلسه مشورتی لایحه حمایت از کارآفرینان با حضور دکتر غلامرضا حبیبی

جلسه مشورتی با موضوع حمایت از کارآفرینان با حضور کارآفرینان برتر از جمله، دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان و کارآفرین برتر ملی عصر شنبه نهم اردیبهشت برگزار شد.به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، این جلسه در راستای عمل به شعار سال یعنی «اقتصاد مقاومتی  تولید و اشتغال» و به ابتکار معصومه آقاپورعلیشاهی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با هدف حمایت از کارآفرینان برتر کشور برگزار شد که طی آن خانم دکتر آقا پور علیشاهی نماینده مجلس شورای اسلامی و کارآفرینان برتر کشور به بیان نظرات خود در حوزه کارآفرینی پرداختند.  

در این جلسه دکتر حبیبی گفت: اساسا مشکل کارآفرینی و اشتغال کشور، قانون نیست و پیش از این شاهد قوانینی همچون بهبود فضای کسب و کار و تشکیل شورای گفتگوی بخش دولتی و خصوصی بوده ایم که عملکرد آنها نیاز به نقد و بررسی دارد و  فاقد اثربخشی لازم بوده اند. وی اشکال را در اجرای قوانین دانست.

مدیرعامل موسسه فرزان و کارآفرین برتر ملی همچنین گفت: باید به بهبود فضای کسب و کار توجه شود و خواستار تشکیل یک گروه اقدام (Task Force)  در این زمینه شد. وی گفت امکانپذیر است و ضروری است رتبه کسب و کار ایران که از دولت هشتم همواره سه رقمی بوده است به 50 برسد.

وی در ارتباط با ضرورت تحول فرهنگ جامعه نسبت به کارآفرینی گفت: اگر10 خیابان در تهران و شهرستان ها به نام کارآفرینان برجسته ایرانی نامگذاری شد  می تواند عامل و نشانه توسعه فرهنگ کارآفرینی در میان مردم و مسئولین باشد.

وی بر ضرورت حمایت از شرکت های کوچک و متوسط (SME)  تاکید کرد و گفت مرکز مشاوره کارآفرینی فرزان در این ارتباط طرح جامعی را تهیه کرده است که در صورت لزوم جهت استفاده می تواند در اختیار مسئولین قرار دهد.

فرا رسیدن سال 1396 و عید نوروز مبارک...

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان فرا رسیدن سال ۱۳۹۶و بهار پرطراوت و نوروز را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد به تمامی هموطنان و همراهان و همکاران عزیز تبریک و تهنیت عرض نموده، سالی سرشار از برکت و معنویت را از درگاه خداوند متعال و سبحان برای همگان مسئلت می نماید.

برآمد باد صبح و بوی نوروز

به کام دوستان و بخت پیروز

مبارک بادت این سال و همه سال

همایون بادت این روز و همه روزتقدیر از موسسه توسعه دانش و فناوری فرزان برای طراحی و راه اندازی سامانه گزارش دهی بیماری های واگیر

در مراسمی در مرکز بهداشت شمال تهران در روزهای پایانی سال 95،  از موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان جهت طراحی و راه اندازی سامانه گزارشدهی بیماریهای واگیر تقدیر به عمل آمد. این سامانه هم اکنون بصورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفته است و در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال استفاده است.طراحی و اجرای سامانه گزارشدهی بیماریهای واگیر حاصل کار مشترک مرکز بهداشت شمال تهران و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان می باشد.

هدف سامانه گزارش دهی بیماری های واگیر (IRDR: Iranian Disease Reporting System) ، ثبت و ارسال گزارش بیماری‌ها توسط پزشکان و دیگر کارکنان سلامت به مراجع ذیصلاح بویژه مراکز بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی است.

مراکز بهداشتی - درمانی و پزشکان می توانند با پاسخ به حداکثر ۲ تا ۴  سوال و در مدت زمان چند ثانیه (کمتر از یک دقیقه) گزارش بیماری واگیر را به مرکز بهداشت ارسال نمایند. ارسال گزارش می تواند از دو طریق تلگرام یا وب سایت صورت گیرد.

سامانه گزارشدهی بیماری های واگیر می تواند بنحو چشمگیری، فرایند ثبت و گزارشدهی بیماریها توسط پزشکان و مراکز بهداشتی درمانی را تسهیل و تسریع نماید. همچنین امکان پیگیری بیماران از طریق این سامانه مهیاست؛ لذا این سامانه نقش مهمی در کنترل بیماری های واگیر و جلوگیری از بروز اپیدمی این بیماری ها خواهد داشت.

مدیران مراکز و شبکه های بهداشتی و در سطح کلان، مدیران نظام سلامت می توانند اطلاعات بیماری های واگیر و توزیع زمانی و مکانی آن را روی نقشه های جغرافیایی و از طریق داشبوردهای تصویری مشاهده نمایند. این امر، بستر تصمیم گیری های مبتنی بر شواهد را برای مدیران و سیاستگزاران سلامت فراهم می نماید.

  از ویژگی های مهم این سامانه می توان به الگوریتم های هوشمند گزارش بیمار، نمایش لحظه ای و بی درنگ Real) Time) بروز 21 بیماری روی نقشه، امکان پیگیری بیماران و ثبت نتایج پیگیری، ربات گزارش بیمار، گزارش بیمار با موبایل، گزارش بیمار در سایت (تحت وب)، سرویس مبتنی بر مکان (Location Based)، استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS)، استفاده از سیستم های هوش کسب و کار (BI)، استفاده از پیام رسان های موبایل (Mobile Messenger) و سطح بندی در دسترسی اطلاعات و تجمیع آن ها برای مدیران ارشد اشاره کرد.

سامانه گزارشدهی بیماری های واگیر، در حال حاضر بصورت آزمایشی (Pilot) مورد بهره برداری قرار گرفته است و پس از این مرحله، طی مراسمی رونمایی و برای بهره برداری به عموم پزشکان و مراکز بهداشتی - درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی معرفی خواهد شد.

طراحی و اجرای این سامانه با همکاری مشترک مرکز بهداشت شمال تهران و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان صورت گرفته است.ادامه ...


نتایج: 55 تا 72 از 120