header image
Home arrow خبرنامه الکترونیک فرزان arrow خبرنامه شماره 2 فرزان - بهمن 1385 arrow End Not Web محصول جدید Thomson ISI
End Not Web محصول جدید Thomson ISI
شايد با نرم افزار EndNote و كاربردهاي آن آشنا باشيد. اين نرم افزار يكي از ابزارهاي كارا در تنظيم مقاله و مديريت مراجع مي باشد كه بنحوي چشمگير مرجع نگاري را تسهيل كرده است. به عبارت ديگر اين نرم افزار يك Personal Reference Database مي باشد. عرضه كننده اين نرم افزار يعني شركت Thomson ISI به تازگي با ارائه نسخه آنلاين آن با نام EndNote Web امكانات جديدي را در اختيار كاربران قرار داده است.

EndNote Web قادر به جستجوي صدها بانك اطلاعاتي آنلاين همچون بانك هاي اطلاعاتي ISI و PubMed مي باشد كه فرايند نگارش مقاله را براي پژوهشگران و دانشجويان تسهيل مي نمايد. اين نرم افزار به شما امكان جستجو و وارد كردن و تنظيم كتابخانه اي از مقالات مورد نظر را به هر زباني از جمله فارسي مي دهد.
EndNote Web در بر گيرنده 2300 فرمت مختلف براي مرجع نگاري در متن و فهرست مراجع در انتهاي مقاله است كه شما را از صرف زمان زياد جهت تنظيم مقاله و فهرست مراجع آن بی نیاز مي نمايد. همچنين شما بسادگي امكان تغيير فرمت مقاله را جهت ارسال به مجله اي جديد خواهيد داشت. 
با استفاده از EndNote Web در هر كجا كه هستيد با مراجع خود به اندازه يك كليك فاصله دارید. نوار ابزار EndNote مي تواند در Internet Explore و Mozilla نصب شود و فرايندها را براي شما تسهيل كند. براي استفاده از اين نرم افزار مي توانيد به آدرس اينترنتي www.myendnoteweb.com مراجعه نماييد. در صورتيكه فاقد account از Web of Science هستيد مي توانيد يك account براي خود ايجاد نماييد و از مزاياي EndNote بهره مند گرديد. شما با هر account اين امكان را داريد كه تا 10000 ركورد را ضبط و نگهداري كنيد.

با عرضه نرم افزار EndNote Web مشكل جابجايي اطلاعات براي پژوهشگران تا حد زيادي حل شده است و انتظار مي رود در آينده شاهد افزايش كاربرد و محبوبيت اين نرم افزار باشيم.
صفحات اجتماعی