header image
Home arrow صفحه اصلي
خبر فرزان:حضور دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر

دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان و کارآفرین برتر ملی ساعت 7 صبح روز یکشنبه 8 مرداد با حضور در برنامه زنده صبح با خبر - شبکه خبر سیما ضمن معرفی دستاوردهای موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان به بحث پیرامون کارآفرینی در کشور پرداخت و به پرسشهای بینندگان در این حوزه پاسخ گفت.

 دکتر حبیبی در این برنامه به دستاوردهای موسسه فرزان اشاره کرد و گفت این موسسه ، نخستین مرکز نگارش علمی در کشور را ایجاد کرده و تا کنون بیش از 390 مقاله در مجلات معتبر بین المللی منتشر نموده است. وی همچنین به ایجاد نخستین سازمان پژوهشهای بالینی ایرانی توسط موسسه اشاره کرد و افزود این سازمان مجری طرحهای تحقیقاتی دارویی است و بیش از 30 قرارداد و تفاهم نامه در سطح بین المللی منعقد و به مرحله اجرا درآورده است و اقدام به صدور خدمات تخصصی در سطح بین المللی ارائه نموده است.  این سازمان همچننین از ایده های پژوهشگران ایرانی در حوزه تحقیقات دارویی حمایت می نماید.
مدیرعامل موسسه فرزان افزود موسسه از کارآفرینان در حوزه دانش بنیان حمایت می نماید و آماده است تجربیات خود را به رایگان در اختیار پویندگان این مسیر قرار دهد. وی با معرفی وب سایت irankarafarinan.com آنرا مجموعه ای ارزشمند متضمن مطالب مفید و کاربردی برای کارآفرینان کشورمان بویژه کارآفرینان دانش بنیان ذکر کرد.
کارآفرین برتر استان تهران در ادامه به انگیزه خود جهت کارآفرینی اشاره کرد. وی هدف خود را از انتخاب یک راه نو، پاسخ به نیاز کشور دانست. وی افزود این حوزه، حوزه بکری بود و ما توانستیم نوآوری های زیادی را در این مسیر ارائه کنیم.
کارآفرین برتر ملی دو مولفه مهم کارآفرینی را ارزش آفرینی و نوآوری دانست و گفت خوشبختانه امروز، ارزش آفرینی به مفهوم خلق ثروت از دانش مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری قرار دارد. این امر اشتغالزایی را نیز در پی خواهد داشت.
دکتر حبیبی گفت برای کارآفرینی در ابتدای کار الزاما نیاز به سرمایه بزرگی نیست. در این ارتباط وی به خاطره ای اشاره کرد وگفت: این توفیق را پیدا کردیم که در جشنواره امتنان از کارافرینان برتر در خدمت آقای رئیس جمهور به نمایندگی از کارآفرینان سخنرانی را داشته باشیم. در این نشست آقای رئیس جمهور خطاب به من سوالی را مطرح کردند که آیا شما هزینه هنگفتی برای کارآفرینی مصروف نموده اید؟ من همینجا از فرصت را مغتنم می دانم و جواب می دهم خیرو فکر می کنم این همان پاسخی است که مد نظر ایشان هم بود. من موسسه را با اانتقال یک دستگاه کامپیوتر از خانه به موسسه راه اندازی کردم و اکثر کسب و کارهای بزرگ و برندهای مشهور در جهان نیز به همین طریق اایجاد و در ادامه در مسیر تعالی رشد کرده اند.
منتخب همایش ملی بزرگان نوآوری در تولید و خدمات  در پاسخ به سوالی پیرامون اینکه چه ویژگیهای باعث شد تا وی با امکاناتی در حد یک دستگاه رایانه شخصی به مرحله کارآفرین برتر ملی برسد و منشاء خدمت در سطح کشور گردد گفت: کارآفرینان نیز مانند سایر مشاغل ویژگیهای خاصی را دارند. وی ترکیبی از ویژگیهای فردی و ذاتی به همراه کسب مهارت و آموزش را عوامل مهم در موفقیت کارآفرینان دانست. وی اظهار داشت: مهارتهای مدیریتی و مهارتهای ارتباطی و ارتباط موثر ، IQو EQ در این زمینه موثر است ولی امروزه تاکید بیشتری بر آموزش می شود.
نماینده کارآفرینان در شورای عالی اشتغال افزود: کشور ما هم اکنون به اشتغالزایی، ارزش آفرینی، نوآوری و در نهایت کارآفرینی نیاز زیادی دارد. لذا نسل جوان و تازه نفس باید به این حوزه بیش از سایر حوزه های عنایت داشته باشند. وی مولفه های فردی و محیطی را لازم و ملزوم یکدیگر برای موفقیت دانست و بر نقش محوری تلاش و همت مضاعف تاکید کرد.
دکتر حبیبی آموزش، مشاوره و تامین مالی را ضرورت توفیق کارآفرین دانست. وی وعده داد که موسسه فرزان حتی به صورت رایگان به کارافرینان دانش بنیان کشور مشاوره و کمک نماید تا در مسیر خود موفق شوند. وی این عامل را مایه رشد و تعالی موسسه فرزان در یک فضای رقابتی دانست.
کارآفرین برتر ملی در پاسخ به پرسش مجری برنامه گفت: ما همچنان راه بسیار درازی را پیش رو داریم.  وی گفت معتقد است رفتن مایه رضایت است و رسیدن به هر هدف صرفا ایستگاهی است که مقدمه حرکت بسوی هدفهای آینده می باشد. به این صورت هیچ ایستگاهی ایستگاه نهایی نیست و این رفتن است که اصالت دارد.
دکتر غلامرضا حبیبی در پاسخ به پرسش یکی از بینندگان که جویای راه موفقیت بود گفت موفقیت در هر کاری به دو مولفه ارتباط دارد یکی مولفه های شخصی و دیگری مولفه های محیطی. طبعا تلاش و همت از یک سو و تخصص وتبحر از سوی دیگر نقش مهمی دارد اما از مولفه های محیطی ، آنچه که تحت عنوان فضای کسب و کار نیز اطلاق می شوند، نباید غافل شد. وی در پاسخ به سوال بیننده دیگری که نسبت به عدم نیاز به سرمایه در ابتدای کار ابراز تردید کرده بود، ضمن تاکید بر ضرورت وجود دستمایه ای هرچند اندک در آغاز کار گفت نباید تخیلی فکر کرد ولی واقعیت نشان می دهد که تلاش وافر، عامل مهم موفقیت حتی علیرغم سرمایه و دستمایه اندک در ابتدای کار می باشد.
وی در پایان ضمن تشکر از ایجاد بستر لازم برای طرح موضوعات کارافرینی در سطح جامعه  گفت: دولت تنها نهاد مسئول در کارآفرینی نیست و مشارکت دیگر قوا و دستگاه های اجرایی نیز در ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار اهمیت دارد. وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با مشارکت تمامی نهادهای ذیربط، فضای مناسبی برای کارآفرینانی که زندگی خود را وقف پیشرفت و اعتلای کشور نموده اند فراهم شود.

   
توفیقی دیگر: تقدیر از دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان در جشنواره ملی بزرگان نوآوری

از دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان در جشنواره ملی بزرگان نوآوری در تولید و خدمات با ارائه تندیس نوآوری قدردانی شد. این جشنواره  در هفدهم تیر ماه سال جاری در سالن همایشهای صدا و سیما برگزار شد.  تندیس جشنواره برای اقدامات نوآورانه موسسه فرزان و توفیقات حاصل در این عرصه به این موسسه تعلق گرفت.


گفتنی است موسسه فرزان از بدو تاسیس تا کنون بصورت مستمر، نوآوری را در سرلوحه فعالیتهای خود داشته است. پایبندی به نوآوری با توجه به فعالیت موسسه در بخش خصوصی و عدم استفاده از بودجه های دولتی و بیت المال کار ساده ای نبوده است که به همت همکاران موسسه در طول 10 سال گذشته حاصل شده است.
خبرنامه الکترونیک فرزان این توفیق را به مدیریت و همکاران خلاق و تلاشگر موسسه تبریک می گوید و آرزوی تعالی هر چه بیتشر برای موسسه دارد.   

 

خبر فرزان: افتتاح شعبه موسسه فرزان در پارک فناوری پردیس

در پی تصویب عضویت موسسه فرزان در پارک فناوری پردیس و مقارن با ایام مبارک نیمه شعبان، شعبه موسسه در پارک فناوری پردیس افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. عضویت موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن آوری فرزان در پارک فناوری پردیس، پیشتر و در آبان ماه 1390 به تصویب رسیده بود.
   
پارك فناوري پرديس به عنوان "بهشت فناوري منطقه"، با مسئوليت معاونت علمی و فناوری رياست جمهوري و تركيب هيات امنای چهارده نفره از وزارتخانه‌ها، مراكز و افراد علمي و دانشگاهي به رياست معاون اول رئيس جمهور، در 20 كيلومتري شمال‌شرق تهران واقع شده است.
عضویت در پارک پردیس نیازمند دارا بودن تيم تحصيل‌كرده و تحقيقاتي مناسب (معادل 70% كل پرسنل موسسه با حداقل مدرك كارشناسي) و همچنین فعالیتهای تحقیق و توسعه، فعاليت در زمینه توسعه مرزهای دانش، تجاری‌سازی نتایج تحقیقات، تدوین دانش فنی و ارائه خدمات پژوهشی و آموزشی با ارزش افزوده بالا می باشد.
موسسه فرزان پس از ارائه مدارک کامل به پارک و بررسی های جامع توسط مسوولین پارک به عضویت پارک نائل آمده بود.
بر اساس سند چشم انداز بيست ساله توسعه، اقتصاد كشور تا سال 1404 مبتني بر دانش خواهد بود كه زيربناي آن، توليدات و صنعت دانش بنيان است كه تحقق اين امر در گروي ايجاد و تاسيس شركت هاي دانش بنيان است.
بر اساس تجربه جهاني، پارك هاي علم و فناوري به عنوان بستر و ساختاري كليدي و با اهميت براي رشد شرکت های دانش بنیان شناخته و به كار گرفته شده اند و هم اینک موسسه فرزان به عنوان کارآفرین برتر ملی و استان تهران در حوزه دانش بنیان در راستای گسترش فعالیت خود و  حضور در عرصه های جهانی و بین المللی در این پارک مستقر می شود.
گفتنی است پارك پردیس در مقايسه با ساير پارك‌ها و قطب‌هاي تحقيقاتي - پژوهشي منطقه داراي مزيت‌هاي نسبي و قانوني بيشتري است و از معتبرترین مراکز فناوری و تجاری سازی در کشور محسوب می شود و دارای ظرفیتهای چشمگیری برای تبدیل به کانون فناوری منطقه می باشد.

 

 

ادامه ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 بعد > آخر >>

نتایج 127 - 143 از 143
صفحات اجتماعی