header image
Home arrow صفحه اصلي
کمپین تغذیه با همکاری موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان اجرا شد

images/stories/campain-taghziye.jpg

کمپین تغذیه توسط مرکز بهداشت شمال تهران و مشارکت موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان و شهرداری منطقه 7 تهران و دیگر شرکت‌ها و نهادهای داخلی و خارجی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 14 و 15 دی 1395 به اجرا درآمد و با استقرار دو اتوبوس در مناطق 4 و 7 و 8 تهران بصورت رایگان، ضمن ارائه مشاوره تغذیه و عضویت در سامانه هوشمند نقشه راه دیابت (از سامانه های هوشمند سالم سا)، چک قند خون و فشار خون برای مراجعه کنندگان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرزان، در این دو روز، تیم کارشناسان موسسه فرزان در این کمپین، سامانه هوشمند نقشه راه دیابت را با هدف پیشگیری از بروز دیابت در افراد سالم و پیشگیری از بروز عوارض در بیماران مبتلا به دیابت معرفی کردند.

بنابراین گزارش، در دو روز اجرای کمپین تغذیه، بیش از یکصد نفر از شهروندان با مراجعه به اتوبوس‌ها  و دریافت کارت‌های ورود به سامانه، در نقشه راه دیابت ثبت نام کردند.  نقشه راه دیابت بازیگونه ای از تدابیر پیشگیرانه شامل آموزش، مشاوره، اپلیکیشن موبایل، عضویت در شبکه های حمایتی، وبینار و جلسات پرسش و پاسخ زنده، بسته های پیام، پرسشنامه و بازخوردهای هوشمند است.

از نکات جالب این کمپین، حضور افراد مسن برای شرکت در کمپین هوشمند دیابت بود که نشان از اهمیت دادن این افراد به سلامت خود دارد.

کمپین تغذیه با همکاری مرکز بهداشت شمال تهران، شهرداری منطقه 7 تهران، موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، شرکت نوونوردیسک و شرکت فارمامد به مرحله اجرا در آمد.

لازم به ذکر است که از 4 بهمن امسال، اجرای کمپین هوشمند دیابت به طور رسمی آغاز می‌شود و در مرحله نخست منطقه 7 تهران را زیر پوشش قرار می‌دهد. تاکنون نهادهای مختلف داخلی و بین المللی برای مشارکت در کمپین اعلام آمادگی کرده‌اند.  

حمایت یونسکو از کمپین هوشمند دیابت

images/stories/unesco.png

 با امضای تفاهم نامه میان دکتر علی اکبر موسوی موحدی، رئیس کرسی یونسکو در تحقیقات بین‌رشته‌ای دیابت و دکتر غلامرضا حبیبی، مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، این نهاد بین‌المللی به حامیان کمپین هوشمند دیابت پیوست.

به گزارش روابط عمومی کمپین هوشمند دیابت، هدف از این تفاهم نامه همکاری، کمک به توسعه فعالیت‌های مشترک در زمینه اجرای طرح‌ها و برنامه‌های بین رشته‌ای در زمینه دیابت از جمله ایجاد زیرساخت‌های سلامت هوشمند و الکترونیک دیابت و به‌ویژه برگزاری کمپین هوشمند دیابت (Diabetes Smart Campaign)، با تمرکز بر تغییر سبک زندگی، پیشگیری از بروز یبماری دیابت و عوارض بیماری در بیماران است.

بنا بر این گزارش، از دیگر محورهای همکاری شامل برگزاری طرح‌ها و برنامه‌های مشترک پژوهشی با تمرکز بر پژوهش‌های ترجمه‌ای (Translational Research)، همکاری در زمینه اجرای طرح ها و برنامه‌های بین‌رشته‌ای در زمینه دیابت به‌ویژه ایجاد زیرساخت‌های سلامت هوشمند و الکترونیک دیابت است.

همچنین همکاری در زمینه برگزاری کارگاه‌ها، برنامه‌های آموزشی و همایش‌های علمی و پژوهشی در زمینه دیابت با حضور دانشمندان و پژوهشگران برجسته داخلی و بین‌المللی، انتشار مقالات علمی و پژوهشی و گزارش اجرای برنامه های مشترک در سطح داخلی و بین المللی و معرفی دستاوردهای بین رشته ای دیابت در کشورمان به‌ویژه در زمینه سلامت هوشمند در سطح بین المللی و داخلی از سایر محورهای مهم تفاهم نامه به شمار می‌آید.

لازم به ذکر است که کمپین هوشمند دیابت از ۴ بهمن آغاز می‌شود و در مرحله نخست منطقه ۷ تهران را زیر پوشش قرار می دهد.

 

 

استقبال گسترده پزشکان از کمپین هوشمند دیابت

images/stories/campain-hooshamn-poster-2-min.jpg

پس از اعلام فراخوانی که برای مشارکت پزشکان در کمپین هوشمند دیابت داده شده، بیش از ۱۵۰ پزشک آمادگی خود را برای مشارکت در کمپین اعلام کرده اند.

به گزارش روابط عمومی کمپین هوشمند دیابت، پس از اعلام فراخوان میان پزشکانی که در دوره آنلاین دیابت موسسه فرزان شرکت کرده بودند، بیش از ۱۵۰ پزشک تاکنون اعلام آمادگی کرده‌اند.

بنابراین گزارش، مهمترین ارزش کمپین هوشمند دیابت مشارکت است به همین دلیل این کمپین تاکنون مشارکت بخش‌های مختلف مانند شهرداری، کانون پزشکان و خانه‌های سلامت شهرداری، مرکز بهداشت شمال و نهادهای بین المللی وابسته به سازمان ملل را جلب کرده است.

لازم به ذکر است که کمپین هوشمند دیابت از ۴ بهمن آغاز می‌شود و در مرحله نخست منطقه ۷ تهران را زیر پوشش قرار می دهد.

ادامه ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 بعد > آخر >>

نتایج 91 - 108 از 143
صفحات اجتماعی