صفحات اجتماعی

Home arrow صفحه اصلي
خبر فرزان: تاسیس شبکه مجازی آموزش پژوهش ایران با حضور برجسته ترین پژوهشگران ایرانی داخل و خارج کشور

شبکه مجازی آموزش پژوهش ایران (IRTVN با هدف تربیت پژوهشگر و پرورش مهارتهای حل مسئله در فضای مجازی و در حیطه علوم پزشکی، با حضور اساتید و پژوهشگران برجسته داخل و خارج کشور آغاز به کار کرد.

 شبکه مجازی آموزشِ پژوهش ایران (IRTVN)، شبکه ای است متشکل از اساتید و پژوهشگران برجسته از ایران و دیگر نقاط جهان که هدف آن آموزش پژوهش (Research Training) در ایران می باشد. طرح اولیه شبکه مجازی آموزش پژوهش ایران نخستین بار از سوی موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن آوری فرزان و در راستای پرورش مهارتهای حل مسئله و تربیت پژوهشگر در فضای مجازی (Virtual) و در حیطه علوم پزشکی مطرح شده و اکنون مراحل تحقق آن با ایجاد زیر ساخت های کامل همچون سرور اختصاصی، زیرساخت نرم افزاری و همچنین محتوا و برنامه های آموزشی جامع آغاز شده است.

 در حال حاضر ده ها برنامه آموزشی در حوزه آموزشِ پژوهش در سامانه فراسا و زیر نظر اساتید و پژوهشگران برجسته کشورمان طراحی گشته و آماده برگزاری است.

 

اهداف شبکه:

۱) نهضت ایجاد محتوای فارسی در اینترنت برای آموزش پژوهش (Research Training)

2) مشارکت در ایجاد محتوای فارسی در حوزه آموزش پژوهش در اینترنت

۳) پشتیبانی از فراسای پژوهش با سیاستگزاری و نظارت، ارائه پیشنهاد، ویرایش دوره های آموزشی یا همکاری در برگزاری دوره ها

۴) پیشنهاد دوره های آموزشی جدید برای فراسای پژوهش

۵) پیشنهاد و برگزاری دوره های مستقل روش شناسی پژوهش با پشتیبانی شبکه

 

به منظور آشنایی بیشتر با این شبکه و اعضای آن می توانید به وب سایت فراسا - سامانه الکترونیک آموزش و سنجش الکترونیک - به آدرس www.farasa.net مراجعه فرمایید.

خبر فرزان: برگزاري دومين جشنواره پژوهشي و نوآوري فارابي با همکاری موسسه فرزان

دومين جشنواره پژوهش و نوآوري فارابي، با همكاري گروه چشم پزشكي و مركز تحقيقات چشم پزشكي دانشگاه علوم پزشکی تهران، روابط عمومي بیمارستان فارابي و موسسه فرزان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي موسسه فرزان، دومين جشنواره پژوهش و نوآوري فارابي توسط بیمارستان فارابی و با همكاري گروه چشم پزشكي و مركز تحقيقات چشم پزشكي دانشگاه علوم پزشکی تهران و موسسه فرزان  و با حمايت شركت سينادارو  در تاريخ ششم اسفند ماه 1388 برگزار شد. هدف از اين جشنواره معرفي مقالات برتر فارابي، گزارش عملكرد پژوهشي، ارائه مقاله، طرح و ايده هاي نمونه، گزارش راه اندازي skill lab  و معرفي Farabi Artificial Orbit و آموزش پژوهش (داده كاوي) بود. 

طی برگزاری این جشنواره یک روزه، 14 کاندیدای برتر خلاصه مقالات خود را ارائه نمودند و 6 عنوان برتر نیز مورد تقدیر قرار گرفتند همچنین پروژه حدقه مصنوعی به عنوان پروژه برتر دانشجویی انتخاب شد. 

طی این برنامه آموزش پژوهش با عنوان داده کاوی و تحلیل تصویر و معرفی عملکرد پژوهشی و گزارش راه اندازی skill lab ارائه شد و در نهایت پس از صرف ناهار تور SPU ، با حضور تعدادي از اعضای هیات علمی و دانشجویان علاقمند برگزار گردید.

موسسه فرزان به عنوان کمیته ارزیابی طرحها و مقالات ارائه شده به جشنواره، در برگزاری آن همکاری داشت.

خدمات فرزان: معرفی دوره های آموزش الکترونیک "نگارش علمی (Scientific Writing) "
موسسه فرزان در قالب سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا، اقدام به طراحی و ارائه دوره آموزشی "چگونگی نگارش علمی" با عنوان "چگونه يك مقاله پژوهشي خوب بنويسيم؟" نموده است. علاقمندان با شرکت در این دوره مهارتهای لازم برای نگارش علمی را کسب خواهند کرد. 

این دوره ها برای تمامی محققین اعم از هیات علمی محتر م دانشگاه ها، پژوهشگران مراکز تحقیقاتی و دانشجویان رشته های علوم پزشکی مناسب می باشد. 

مطالب این دوره ها در چند فصل مجزا و بر اساس استانداردهای آموزشی تهیه شده اند به نحوی که هر فرد قادر خواهد بود در هر بار یک یا چند فصل را مطالعه نماید.

اهداف کلی آموزشی اين دوره عبارتند از:
• آشنایی با ساختار انواع متون پژوهشی
• آشنایی با بخشهای مختلف یک مقاله پژوهشی و چگونگی نگارش آنها
• تذکر خطاهای شایع در نگارش بخشهای مختلف و راهکارهای جلوگیری از رخداد این خطاها

برای ثبت نام در این دوره ها به آدرس الکترونیک www.farasa.net مراجعه کرده و یا با شماره تلفنهای 66919206(021) و 66439463(021) و 66423101(021) تماس حاصل نمايید.


نتایج: 145 تا 149 از 149