صفحات اجتماعی

Home arrow صفحه اصلي
اپلیکیشن موبایل فرشته سلامت ویژه خودمراقبتی بیماران مبتلا به دیابت عرضه شد

images/stories/fereshteh-diyabet-min.png

اپلیکیشن «فرشته سلامت دیابت» با یادآورهایی در زمینه بیماری دیابت و قابلیت نصب بر روی تلفن های هوشمند اندروئید و ios رونمایی شد و اکنون از طریق کافه بازار و سیب اپ قابل نصب و استفاده است. این اپلیکیشن به همت موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان برای استفاده بیماران دیابتی تهیه شده است و بصورت رایگان قابل استفاده می باشد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرزان، اپلیکیشن «فرشته سلامت» با یادآورهایی در زمینه دیابت، کاربران را در روند سلامت خود همراهی می کند. این اپلیکیشن موبایل همچون فرشته ای، همیشه همراه و راهنمای بیماران دیابتی برای مراقبت های سلامت است.

بنابر این گزارش، این اپلیکیشن با طرح پرسشنامه هایی که به‌روزرسانی می شود، برآوردی از سلامت و سبک زندگی فرد به کاربر ارائه کرده و با بازخورد و ارتباط مستمر، موجب تغییر و بهبود در سبک زندگی می شود.

از مشخصات این نرم افزار آن است که خدمات در سه گروه سبک زندگی با رنگ سبز، سلامت عمومی با رنگ آبی و بیماری و درمان با رنگ نارنجی دسته بندی و ارائه شده است.

از قابلیت های این اپلیکیشن می توان به سرویس های ویژه عموم مردم همچون قدم شمار و ثبت و ذخیره اطلاعات شاخص های سلامت عمومی از جمله وزن و BMI، قند خون، فشار خون و چربی خون اشاره کرد.

طراحان این اپلیکیشن، امکانات استفاده همزمان از دو اپلیکیشن را هم فراهم کرده اند. یعنی اگر تا امروز اپلیکیشن فرشته سلامت دیابت را استفاده می کنید با عرضه سایر اپلیکیشن های مجموعه فرشته سلامت (مثلا پوکی استخوان) می توانید آنرا نیز روی تلفن همراهتان نصب کنید و در قالبی یکپارچه و روی همان اپلیکیشن قبلی از آن استفاده نمایید. بنابراین انسجام و یکپارچگی اطلاعات در پرونده خود مراقبتی شخصی شما حفظ می شود.

همچنین فرشته سلامت یک منبع مناسب برای پزشک معالج شماست و اطلاعات ثبت شده در این اپلیکیشن می تواند مرجعی برای کمک به تشخیص پزشک نیز باشد.

اپلیکیشن فرشته سلامت دیابت که اکنون از طریق کافه بازار برای گوشی های اندروئید و از طریق سیب اپ برای گوشی های ios به صورت رایگان در دسترس قرار دارد، بیشتر خدمات سلامت الکترونیک از جمله ارزیابی سبک زندگی، مراقبت های هوشمند سلامت، مشاوره سلامت، ارتباطات هوشمند با بیمار و آموزش های سلامت ویژه بیماران دیابتی را در دسترس کاربر قرار می دهد و بستر ارتباط دائمی با بیمار را فراهم می کند.

از آنجایی که سلامت، یک فرایند مستمر و مستلزم خودمراقبتی بوده و منابع نظام سلامت، وقت پزشکان و سایر اعضای کادر سلامت نیز محدود است، این سامانه می تواند راهکار موثری برای بهبود کارایی و کارآمدی خدمات سلامت باشد.  

مطالعات مختلف نشان می دهد یک بیمار دیابتی در طول سال، تنها حدود یک ساعت با پزشک و کادر سلامت ارتباط مستقیم دارد و بقیه سال را باید به تنهایی از خود مراقبت کند. بر همین اساس، سرویس های هوشمند و ارتباط مستمر با بیمار از طریق اپلیکیشن فرشته سلامت و سامانه های جانبی، باعث ارتقای سلامت و افزایش کیفیت مراقبت می شود.

این اپلیکیشن می تواند بصورت مجزا توسط مراکز بهداشتی درمانی با آرم و مشخصات مرکز در اختیار بیماران قرار گیرد. در این حالت، اطلاعات بیمار فقط در اختیار خود وی و مرکز درمانی او قرار خواهد داشت.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان آمادگی خود را برای همکاری با انجمن های علمی و مراکز بهداشتی درمانی، دانشگاه های علوم پزشکی و پزشکان ارجمند برای تولید اپلیکیشن های موبایل سلامت و تامین زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری جهت اجرای برنامه «مراقبت های هوشمند بیماران» توسط مراکز اعلام می‌کند.

در حال حاضر علاقه مندان می توانند با مراجعه به کافه بازار و سیب اپ، اپلیکیشن موبایل فرشته سلامت دیابت را به صورت کاملا رایگان نصب و استفاده کنند.

با حضور دکتر غلامرضا حبیبی مدیر عامل موسسه فرزان، احکام هیات امنای کانون کارآفرینان اعطا شد

images/stories/12345.jpg

در نخستین جلسه هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران در دوره جدید، حکم دکتر غلامرضا حبیبی مدیر عامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن آوران فرزان و دیگر اعضای هیات امنا از سوی استاندار تهران ابلاغ شد. پیشتر و با برگزاری انتخابات، اعضای هیات امنا، توسط کارآفرینان برتر استان تهران انتخاب شده بودند.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرزان، در جلسه هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران که با حضور دکتر محمد امامی امین، معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران و رئیس هیات امناء کانون کارآفرینان استان، مهندس حاتم شاکرمی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و دبیر هیات امنای و اعضاء آن برگزار شد، با اکثریت آرا دکتر مجید سیاری به عنوان رئیس و مهندس بشیر انیسی به عنوان دبیر کانون کارآفرینان استان تهران انتخاب شدند.

در متن حکم دکترغلامرضا حبیبی، عضو هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران که به امضای سید حسن هاشمی استاندار تهران رسیده، آمده است: «با استناد به ماده 5 دستورالعمل فعالیت کانون کارآفرینان استان ها با عنایت به نتیجه مجمع مورخ 94/12/11کارآفرینان استان تهران، جنابعالی به مدت 2 سال به عنوان هیات امنا کانون کارآفرینان استان تهران منصوب می گردید. امید است مشارکت شما در راستای ایجاد نظام مدیریت یکپارچه در توسعه کارآفرینی موجب انسجام فعالیت های کارآفرینی و بهره بردای حداکثر از ظرفیت های موجود استان در امر توسعه کارآفرینی و تحقق فرازی از فرمایشات رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گردد.»

دکتر حبیبی کارآفرین برتر استان تهران و کارآفرین برتر ملی است و در حال حاضر عضو هیات مدیره و نائب رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره کارآفرینی تهران و مدیرعامل موسسه فرزان است.

با حضور مدیرعامل موسسه فرزان، مراسم تقدیر از معلولان برتر و کارآفرین محلات منطقه 7 برگزار شد

images/stories/7-min.jpg

مراسم تجلیل تقدیر از معلولان برتر و کارآفرین محلات منطقه 7 با حضور محمد رضا غلامی معاون امور اجتماعی و فرهنگی، دکتر غلامرضا حبیبی، مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان و جمعی از مدیران منطقه هفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرزان، غلامی در این مراسم گفت: ما به عنوان مسئولين شهرداري منطقه در تلاش هستيم تا بتوانيم گره گشاي مشکلات معلولان باشيم و در اين راه از هيچ زحمتي دريغ نخواهيم کرد.

وی با تأکید بر ایجاد محیطی متناسب با نیاز معلولان برای حضور پویا و مؤثر آن‌ها در جامعه، افزود: معلولان به ترحم و دل‌سوزی نیاز ندارند چراکه با توان و ظرفیتی که دارند در کارها موفق هستند اما باید با همکاری و هم‌دلی زمینه رشد و شکوفایی استعدادهایشان را فراهم کنیم.

در ادامه جلسه با حضور دکتر حبیبی، مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، از زحمات دبیران کانون‌ها و معلولان برتر و کارآفرین در سالن اجتماعات فرهنگسرای اندیشه تقدیر شد. 

ادامه ...


نتایج: 91 تا 108 از 149