Skip to content

اخبار دانشگاهی: چین تلاش می کند طی ۱۰ سال آینده مقصد نهایی دانشجویان خارجی شود.

بر اساس “طرح تحصیل دانشجویان خارجی در چین” که توسط وزیر آموزش چین مطرح شد، چین تلاش می‌کند تا سال ۲۰۲۰ به بزرگترین مرکز مطالعاتی آسیا و مقصد نهایی دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، این طرح که برای چهارمین بار در یک جلسه مهم در پکن مبنی بر تمرکز بر روی جذب دانشجویان خارجی مطرح شد، در نوع خود اولین باری است که از سال ۱۹۹۸ به طور جدی عنوان شده است.

معاون وزیر آموزش چین گفت: در نظر داریم تا تعداد دانشجویان دانشگاه های اصلی چین تا سال ۲۰۲۰ به ۱۵۰ هزار نفر برسد همچنین با ارائه ایده های مبتکرانه در جهت ارتقای سیستم مقدماتی آموزشی در دانشگاه ها، استانداردهای پذیرش دانشجویان تغییر پیدا خواهد کرد.

چین همچنین موسسات آموزشی خود را ترغیب می‌کند تا به منظور گسترش حیطه های مطالعاتی دانشجویان داخلی و خارجی راه حلهای جدیدی را برای اجرای یک سیستم آموزشی قابل تغییر کشف کند. علاوه بر آن از تمام دانشگاه هایی که برخی رشته های برجسته در آن به زبان چینی تدریس می‌شود حمایت کرده و به آنها پیشنهاد می‌کند تا تعداد معینی از برنامه های آموزشی و رشته های خود را به زبان انگلیسی تدریس کنند.

بر اساس گزارش پیپل دیلی، در سال ۱۹۵۰ کشور چین میزبان اولین گروه دانشجویان خارجی از اروپای شرقی بوده و طی ۶۰ سال گذشته حدود ۱.۷ میلیون دانشجو در چین تحصیل کردند.

بر طبق آمار منتشر شده وزارت آموزش چین در سال ۲۰۰۹، بیش از ۲۴۰ هزار دانشجو از ۱۹۰ کشور و نواحی مختلف در ۶۱۰ دانشگاه چینی، موسسات تحقیقاتی علمی و موسسات آموزشی واقع در ۳۱ ایالت چین مشغول به تحصیل هستند.

خبرهای تصویری

جدیدترین خبرها