Skip to content

اولین کودک در برنامه هوشمند تکامل کودک (نی نی سا) وارد شد.

مادر امیرحسین با ثبت نام فرزندش در اپلیکیشن موبایل “نی نی سا: پایش هوشمند تکامل کودک”، پرسشنامه پایش تکامل کودک (ASQ) را برایش تکمیل نمود. امیرحسین، ۴ سال و نه ماه سن دارد.

مادر امیرحسین، که خودش پرسشنامه غربالگری تکامل کودک را برای فرزندش تکمیل کرد اپ نی نی سا را ابزاری خوب توصیف نمود و کاربری آنرا آسان و قابل فهم ذکر کرد. پس از تکمیل پرسشنامه برای امیرحسین، تیم تهیه کننده اپ به همراه امیرحسین و مادرش یک عکس یادگاری گرفتند.

به این ترتیب، بهره برداری از نسخه بتای اپ “نی نی سا: پایش هوشمند تکامل کودک” رسما آغاز شد. اپ نی نی سا هم اکنون از طریق کافه بازار قابل دسترسی و دانلود می باشد.

طی روزهای آینده، “کمپین هوشمند تکامل کودک”، با هدف اطلاع رسانی و آگاه سازی والدین نسبت به اهمیت پایش تکامل کودک و همچنین معرفی ابزار این کار یعنی اپ نی نی سا به اجرا در می آید. شعار این کمپین “والدین عزیز…. واکسن تکامل فرزندتان را فراموش نکنید” می باشد.

در این کمپین، برنامه های متنوعی همچون غربالگری تکامل کودکان، رونمایی رسمی از اپ نی نی سا، هااتلاین تکامل کودک (به شماره تلفن ۷۱۳۶۷)، اطلاع رسانی از طریق رسانه ها و همچنین شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و آموزش های چندرسانه ای، برای والدین و فرزندان آنها تدارک دیده شده است. گروه هدف این کمپین، خانواده های دارای فرزند زیر ۵٫۵ سال می باشد. در اجرای این کمپین مجموعه ای از نهادهای خصوصی و دولتی و دانشگاهی مشارکت دارند.

برنامه پایش تکامل کودک خدمت بزرگی برای شناسایی و مداخله بموقع در موارد اختلالات تکاملی کودک است. با توجه به سرعت تکامل در سال های اول رشد کودک، شناسایی بموقع اختلالات در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

برای نصب و استفاده از این برنامه می توانید عدد ۵ را به شماره ۱۰۰۰۶۵۴ پیامک کنید یا اپ نی نی سا را از کافه بازار به آدرس http://cafebazaar.ir/app/?id=com.farzaninstitute.ninisa&ref=share دانلود نمایید. کاربران iOS (آیفون) می توانند از پیام رسان تلگرام به آدرس https://telegram.me/ChildDevelopmentBot?start به عنوان جایگزین اپ استفاده نمایند.

خبرهای تصویری

جدیدترین خبرها