Skip to content

توفیقی دیگر: فرادیتا؛ نرم افزار مدیریت اطلاعات بالینی، گواهینامه ثبت نرم افزار رایانه ای گرفت.

سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا، موفق به اخذ گواهینامه ثبت نرم افزار رایانه ای از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گردید. این نرم افزار قبلا به تایید شورایعالی انفورماتیک کشور نیز رسیده بود.
پس از بررسیهای صورت گرفته توسط کارشناسان این مرکز، فرادیتا موفق به اخذ این گواهینامه گردید.
فرادیتا؛ نخستین سامانه مدیریت داده های بالینی در کشور است که با پشتیبانی نخستین سازمان داده های بالینی کشور راه اندازی شده است. این سامانه تحت وب با قابلیت استفاده همزمان از دو زبان فارسی و انگلیسی، زیرساخت مناسبی برای ضبط الکترونیکی داده (EDC) و مدیریت داده های بالینی در مطالعات اپیدمیولوژیک و بالینی است.
مهترین ویژگی این نرم افزار آنلاین و تحت وب بودن آن است؛ به گونه ای که پژوهشگر در هر زمان و در هر مکان به اطلاعات بیماران مطالعه دسترسی مستقیم خواهد داشت. این نرم افزار انواع مطالعات اپیدمیولوژیک و بالینی را در شرایط مختلف پژوهشی پشتیبانی می کند.
فرادیتا بر پایه استانداردهای بین المللی با سطح بالایی از قابلیت به اشتراک گذاری اطلاعات و ارائه نتایج به مراجع قانونی (بویژه در پژوهشهای بالینی) طراحی شده است. ساختار ماژولی و انعطاف پذبری بالا از دیگر ویژگیهای این سامانه است. خروجی اطلاعات این نرم افزار به صورت فایلهای SPSS و سازگار با نرم افزارهای آنالیز آماری می باشد و از این جهت نرم افزاری مطابق با پژوهش تلقی می گردد. همچنین امکان تغییر در ظاهر نرم افزار بنا به نظر و نیاز پژوهشگر فراهم آورده شده است.
مراکز تحقیقاتی، بیمارستانها، مجریان طرحهای پژوهشی و سازمانهای متولی پژوهش می توانند با استفاده از این نرم افزار، هر زمان و در هر مکان به اطلاعات کاملی از داده ها و نتایج طرحهای تحقیقاتی خود دسترسی داشته باشند.
موسسه فرزان آمادگی خود را جهت همکاریهای مشترک با این مراکز و سازمانها اعلام می دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سامانه آنلاین مدیریت اطلاعات بالینی فرادیتا به آدرس الکترونیک www.faradata.net مراجعه کرده و یا با موسسه فرزان تماس حاصل فرمائید.

خبرهای تصویری

جدیدترین خبرها