Skip to content

تولیدات دانش بنیان: فراخوان برای تولید داخلی ۳۰۰ دارو و ۴ هزار ماده دارویی در کشور

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از فراخوان تولید داخلی ۳۰۰دارو و ۴ هزار ماده دارویی که روی سایت وزارت بهداشت قرار می‌‌گیرد، خبر داد.

دکتر مصطفی قانعی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در مراسم هفتادمین اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ضمن اشاره به رشد ۶۰۰ رتبه‌ای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت:‌ ما در این زمینه برای یک جهاد ملی، فراخوان تولید داخلی ۳۰۰ داروی جدید و ۴ هزار ماده اولیه دارویی را روی سایت وزارت بهداشت قرار می‌دهیم.
وی با اشاره به ارزشیابی ۲۲ قلم دارو با کمک رئیس سازمان غذا و دارو که به تازگی آغاز شده است افزود: در این زمینه در اردیبهشت تمام روسای مراکز رشد بر اساس برنامه‌های سال تولید ملی در شیراز گرد هم خواهند آمد.
دکتر قانعی با اشاره به آمارهای جهانی که رشد ایران را در یک دهه اخیر ۲۶ رتبه ارتقا یافته است گفت: بر این اساس ما در سال ۲۰۰۶ در رتبه ۲۶ قرار داشتیم که سال گذشته به رتبه ۱۹ ارتقا یافته‌ایم که پیش‌بینی ما ارتقا ۳ رتبه در سال بود که هم‌اینک با حمایت از مراکز تحقیقاتی هر سال ۶ رتبه ارتقا علمی یافته‌ایم.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ادامه داد:‌بر این اساس تمام روسای دانشگاه می‌توانند ارزشیابی آنلاین رتبه دانشگاه خود را در هر روز برآورد کنند و این مسئله در مدیریت و پایان نامه‌ها بسیار کمک می‌کند.
دکتر محققی، معاون آموزشی وزارت بهداشت نیز در این مراسم با اشاره به طرح آمایش سرزمینی دانشگاه‌های علوم پزشکی که اولویت مهم آن تولید ملی است خاطرنشان کرد: تمام دانشگاه‌ها باید براساس این ماموریت در تمام زمینه های علمی و تحقیقاتی ارتقا یابند.

خبرهای تصویری

جدیدترین خبرها