Skip to content

حمایتهای پژوهشی: افزایش حق تشویق برای مقالات علمی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از افزایش حق تشویق مقالات علمی پژوهشی این دانشگاه خبر داد و گفت: این افزایش برای ارتقای علمی پژوهشی دانشگاه در نظر گرفته شده است.
دکتر محمد رحمتی رودسری با اعلام این خبر افزود: در راستای ارتقای امور علمی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با درخواست کمیته اجرایی شورای پژوهشی دانشگاه در خصوص افزایش حق تشویق مقالات موافقت شد.
دکتر رحمتی یادآور شد: براساس این دستورالعمل جدید که به تمام واحدهای تابعه دانشگاه ابلاغ شده است، افزایش حق تشویق مقالات ایندکس شده در ISI  و PubMed به میزان ۵ میلیون ریال، مقالات انگلیسی زبان ایندکس شده در اسکوپوس، Chemical و biological abst  Embase به میزان ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: حق تشویقی مقالات فارسی زبان ایندکس شده در اسکوپوس، Chemical و biological abst  Embase به میزان ۳ میلیون ریال، مقالات انگلیسی زبان ایندکس شده در سایر سایت های تخصصی به میزان ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در نظر گرفته شده است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه شورای پژوهشی دانشگاه با افزایش حق تشویق مقالات فارسی زبان ایندکس شده در سایر سایت های تخصصی به میزان ۲ میلیون ریال و مقالات علمی پژوهشی ایندکس نشده به میزان یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال موافقت شد.
وی افزود: همچنین به ازای هر واحد IF ( به معنای Impact Factor) حداکثر تا مبلغ ۵۰۰ هزار ریال به مبلغ حق التشویق اضافه می شود و IF مجلات نیز از پایگاه اینترنتی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ملاک محاسبه خواهد بود.
رحمتی خاطرنشان کرد: همچنین حق التشویق مقالاتی که در بخش Acknowledgement عبارت “حاصل از پایان نامه” ذکر شده باشد، تا ۲۰ درصد قابل افزایش است. چنانچه ارائه مقالات به معاونت پژوهشی پس از انجام فرآیند ارزشیابی سالانه دانشگاه صورت گیرد، حق التشویق مقاله قابل پرداخت نخواهد بود.

خبرهای تصویری

جدیدترین خبرها