Skip to content

خبر فرزان: توفیقی دیگر: فراسا؛ سامانه آموزش و سنجش الکترونیک، گواهینامه ثبت نرم افزار رایانه ای گرفت

سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا، موفق به اخذ گواهینامه ثبت نرم افزار رایانه ای از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گردید. این نرم افزار قبلا به تایید شورایعالی انفورماتیک کشور نیز رسیده بود.
پس از بررسیهای صورت گرفته توسط کارشناسان این مرکز، فراسا موفق به اخذ این گواهینامه گردید.

این نرم افزار توسط موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان و با هدف ایجاد زیرساخت آنلاین برای آموزشهای الکترونیک راه اندازی و توسعه داده شده است.
از ویژگیهای ساختاری این سامانه می توان به امکان ثبت نام آنلاین، آزمون آنلاین، ارائه مدرک آنلاین و زیرساخت پرداخت آنلاین اشاره کرد که آن را به یک سامانه منحصربفرد و تماما آنلاین بدل ساخته است. به عبارت دیگر کاربران قادرند تمامی مراحل شرکت در یک دوره آموزشی از ثبت نام اولیه تا شرکت در آزمون و حتی اخذ مدرک را بصورت آنلاین طی می نمایند.
ویژگیهای آموزشی فراسا نیز قابل توجه است: امکاناتی همچون استفاده از مولتی مدیا، اتاقهای گفتگو، امکان چت میان اساتید و دانشجویان، لینکهای مفید، ارائه شاخه بندی درختی از سرفصلهای آموزشی، تکالیف و آزمونهای آموزشی یا ارزشیابی تحصیلی، ارتباط با استاد از طریق پست الکترونیک، زمانبندی دقیق برای هر درس به همراه ذکر اهداف اموزشی و واژگان کلیدی از ویژگیهای آموزشی فراسا می باشد.
موسسه فرزان تاکنون با استفاده از این زیرساخت، اقدام به طراحی و ارائه دوره های آنلاین آموزش مهارتهای پژوهش تحت عنوان “فراسای پژوهش” کرده است. این بسته آموزشی در برگیرنده ۶۰ عنوان دوره الکترونیک در حوزه های آمار، جستجو، روش تحقیق، نگارش علمی، پژوهشهای بالینی و مهارتهای پایه می باشد. تاکنون ۴۵ دانشگاه علوم پزشکی و مرکز تحقیقاتی این بسته آموزشی را برای استفاده هیات علمی، دانشجویان و پژوهشگران خود تهیه کرده اند.
فراسا به آدرس الکترونیک www.farasa.net در دسترس می باشد.

خبرهای تصویری