Skip to content

دکتر غلامرضا حبیبی،به عنوان عضو هیات مدیره و دبیر کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی انتخاب شد

با برگزاری نخستین مجمع و انتخابات هیات مدیره، کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی، رسما کار خود را آغاز کرد.

کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی، تشکل صنفی کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی می باشد که رسالت آن سازماندهی و هماهنگی امور مراکز مشاوره کارآفرینی در سطح کشوری می باشد. این کانون متشکل از انجمن های صنفی استانی است. هم اکنون بیش از ۲۰۰ مرکز مشاوره کارآفرینی در کشور، تشکیل شده و مشغول به فعالیت می باشند.

در انتخابات مجمع، دکتر غلامرضا حبیبی رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره کارآفرینی استان تهران، با کسب بالاترین رای، به هیات مدیره کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی راه یافت. وی همچنین با رای اعضای هیات مدیره، به عنوان دبیر کانون انتخاب شد و دبیرخانه کانون در تهران مستقر گردید.

در جلسه هیات مدیره کانون همچنین مهندس محمود جانی در میان از استان خراسان شمالی به عنوان رئیس کانون، دکتر فرزاد قلعه کوهی از استان آذربایجان غربی به عنوان نایب رئیس و مجتبی مومنی طارمسری از استان گیلان به عنوان خزانه دار انتخاب شدند.

مراکز مشاوره کارآفرینی بر اساس مصوبه شورایعالی اشتغال در جلسه مورخ ۱۹/۴/۹۰ تشکیل شده اند. این مراکز با دریافت مجوز از ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر استان و زیر نظر این اداره، فعالیت می نمایند و هدف آنها پشتیبانی از کارآفرینان در اکوسیستم کسب و کار و کارافرینی می باشد. هر مرکز دارای تعدادی اعضای هیات علمی می باشد که رسالت راهبری علمی و ارائه خدمات مشاوره به کارآفرینان و تولید کنندگان را بر عهده دارند.

هم اکنون انجمن های صنفی استانی مراکز مشاوره کارآفرینی متشکل از مراکز مشاوره کارآفرینی، در ۱۰ استان کشور شکل گرفته اند. این استان ها شامل، تهران، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، فارس، گیلان، یزد؛ بوشهر، اصفهان، زنجان و خوزستان می باشد. انتظار می رود با افزایش تعداد مراکز در سایر استان ها و شکل گیری تشکل های صنفی در آنها، بر تعداد انجمن های عضو کانون سراسری افزوده شود.

امید است با شکل گیری و تثبیت جایگاه مراکز مشاوره کارآفرینی و کانون سراسری مراکز، در اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری، این مراکز، نقش موثری در ارائه مشاوره و پشتیبانی از کارآفرینان و تولیدکنندگان ایفا نمایند.

خبرهای تصویری

جدیدترین خبرها