Skip to content

فرزان در یک نگاه


موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن­آوری فرزان ، کارآفرین برتر ملی و کارآفرین برتر استان تهران، فعالیت خود را در آذر ماه سال ۱۳۸۰ آغاز کرده است. این موسسه در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فناوری بویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) فعال بوده است و از بدو تاسیس، نوآوری را در سرلوحه فعالیتهای خود داشته است. حاصل این فعالیت ها، طراحی و اجرای دهها طرح تحقیقاتی و انتشار صدها مقاله در معتبرترین مجلات بین المللی و تربیت تعداد زیادی از پژوهشگران جوان می باشد. این موسسه، به عنوان شرکت دانش بنیان تولیدی صنعتی در حوزه فناوری اطلاعات به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده است.

موسسه فرزان نخستین مرکز نگارش علمی ایرانی را پایه گذاری کرده است. از این موسسه تا کنون بیش از۵۰۰  مقاله در مجلات معتبر بین المللی تا عامل تاثیر (IF)  در حد ۲۴  منتشر شده است. همچنین با انعقاد بیش از ۴۰۰۰ قرارداد با دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی واعضای هیات علمی، در زمینه اجرای طرح های تحقیقاتی سلامت و ارائه مشاوره و خدمات پژوهشی فعالیت نموده است.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن­آوری فرزان نخستین سازمان پژوهشهای بالینی ایرانی را به تایید سازمان غذا و دارو (معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت) تاسیس نموده است و در حوزه تحقیق و توسعه دارویی فعالیت می نماید. در این راستا  ۳۰ قرارداد و تفاهم نامه بین المللی با مراکز و سازمانهای خارجی و بین المللی منعقد شده است.

موسسه همچنین نخستین سازمان مدیریت اطلاعات بالینی را پایه گذاری کرده است و در زمینه اجرای طرحهای مدیریت داده بویژه مطالعات اپیدمیولوژیک و کارآزماییهای بالینی ارائه خدمت می نماید.

این موسسه با هدف ارتقای کیفیت خدمات سلامت، دوره های اعتباربخشی بیمارستانی را در چارچوب دپارتمان تحول کیفیت سلامت (HQT)، عرضه کرده است که کارشناسان ستادی وزارت بهداشت و تعدادی از بیمارستانهای کشور تحت پوشش این آموزش ها قرار گرفته اند.

همچنین موسسه برای آموزش سلامت دارای مجوز از سازمان برنامه و بودجه کشور است و صلاحیت آن برای آموزش به بیش از ۴ میلیون کارکنان دولت جمهوری اسلامی ایران به تایید این سازمان، وزارت نفت، استانداری تهران و همچنین نهادهای عمومی همچون شهرداری تهران نیز رسیده است. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در زمینه های مختلف، صلاحیت آموزشی موسسه را مورد تایید قرار داده است. این موسسه دارای سابقه همکاری های آموزش سلامت، با بیش از ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور و معاونت های مختلف وزارت بهداشت از جمله معاونت درمان، معاونت بهداشت، معاونت غذا و دارو، معاونت تحقیقات و فناوری و معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت می باشد.

در حوزه فن‌آوری اطلاعات و سلامت هوشمند تاکنون ۱۹ نرم افزار وب و ۱۰ اپلیکیشن موبایل اندروید و ios را در زمینه سلامت به کاربران ایرانی عرضه نموده است که بعضا به تایید شورای عالی انفورماتیک و مرکز توسعه فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال نیز رسیده اند.. موسسه دارای ۱۳ وب سایت می باشد و تاکنون بیش از ۱۳۰.۰۰۰ نفر تحت پوشش آموزش های آنلاین موسسه قرار گرفته اند. موسسه، داری مجوز نشر دیجیتال از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

در زمینه سلامت الکترونیک و همراه، موسسه در اقدامی نوآورانه در سطح جهان، خدمات هوشمند سلامت را بر بستر وب و موبایل و بصورت یکپارچه به مراکز بهداشتی درمانی، دانشگاه های علوم پزشکی، وزارت بهداشت، پزشکان ارجمند و عموم مردم ارائه نموده است.

از جمله این خدمات می توان به “هوماسامانه مراقبت های هوشمند سلامت“، “اپلیکیشن های موبایل برای عموم مردم (فرشته سلامت) و کارکنان سلامت (بیمارن من)، ، “فراکامسامانه ارتباطات هوشمند“، “فراماسامانه مشاوره آنلاین و تلفنی سلامت“، “فراسای سلامتآموزش و سنجش الکترونیک سلامت“، سامانه نقشه راه سلامت، سامانه تشخیص هوشمند، سامانه گزارش دهی بیماریها (IRDR)، و تعدادی سامانه های دیگر اشاره کرد.

هم اکنون برنامه های هوشمند در زمینه های دیابت، قلب سالم، سلامت روان، سلامت خانواده، تکامل کودک، فعالیت بدنی و ترک سیگار ارائه شده است و می تواند برای برگزاری کمپین های هوشمند سلامت و ارائه خدمات به عموم مردم مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه های هوشمند، مبتنی بر مدل های هوشمند (Smart)، شخصی سازی (Personalization) و تعامل با کاربر (Interactive) می باشد. برنامه کمپین های هوشمند متشکل از ارزیابی و بازخورد هوشمند به خود کاربران، فلوچارت های هوشمند و نقشه راه شخصی سازی شده برای هر کاربر بطور مجزا با استفاده از فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی (AI)، اپلیکیشن موبایل، پایش و مشاوره از راه دور بصورت آنلاین و تلفنی و پیامکی، استفاده از شبکه های اجتماعی، پیام های یادآور و آموزشی هوشمند و آموزش به عموم و بیماران (Public/Patient Education) بصورت مجازی، چندرسانه ای و تعاملی با امتیاز برای کارکنان دولت می باشد. ترکیب این برنامه ها می تواند در خدمت آموزش، پیشگیری و ارتقای سلامت باشد و دارای انعطاف کامل برای تغییر مطابق سیاست ها و برنامه های دستگاها و سازمان های عمومی، دولتی و خصوصی می باشد

انتشارات موسسه فرزان دارای مجوز نشر کتاب از وزارت فرهنگ و ارساد اسلامی است و کتاب هایی را به زبان فارسی و انگلیسی منتشر کرده است یا در دست چاپ دارد. پیش از این نیز، انتشاراتی از همکاران موسسه در حوزه سلامت، توفیقات مختلفی را کسب کرده بود.

همچنین موسسه فرزان نخستین خبرنامه الکترونیک پژوهش و فن‌آوری ایرانی را با شمارگان ۴۰۰۰۰ در سطح کشور منتشر نموده است.

در حوزه کارآفرینی، مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان وابسته به این موسسه، دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد و تا به حال۴۰ تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ها، مراکز فناوری و پارک های رشد منعقد کرده است و به فعالان عرصه کسب و کار و کارآفرینی کشور، ارائه خدمات و مشاوره می نماید. این مرکز جهت توانمندسازی کارآفرینان بویژه در گام های نخست از کسب و کار خود، اقدام به طراحی و عرضه دوره آموزشی چندرسانه ای از جمله مجموعه دوره های سه گانه کارآفرینی دانش بنیان، دوره آموزشی چندرسانه ای تدوین طرح  کسب و کار(Business Plan)  و دوره چندرسانه ای نحوه ارائه ایده کسب و کار به سرمایه گذاران، کرده است.

موسسه فرزان، در سال ۱۳۹۰ در مرحله نخست به عنوان کار آفرین برتر استان تهران و در مرحله بعد به عنوان کارآفرین برتر ملی انتخاب شد و در جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر با حضور ریاست جمهوری اسلامی ایران مورد تقدیر قرار گرفت. موسسه در سال ۱۳۹۱ در همایش ملی مدیریت کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران (EMIC Tech 2012)عنوان شرکت برتر کارآفرین را دریافت و موفق به اخذ تندیس پرتو زرین کارآفرینی از این همایش گردید. همچنین در همین سال در جشنواره بزرگان نوآوری موفق به اخذ تندیس نوآوری شده است. گفتنی است که موسسه موفق به اخذ تندیس از همایش ملی تعاون نیز شده است. همچنین برای محصولات موسسه در حوزه فناوری اطلاعات، نشان حمایت از تولید ملی به موسسه اختصاص یافته است و به عنوان فرایند برتر در جشنواره تعالی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز انتخاب شده است. در سال ۹۰ همچنین مدیرعامل موسسه ضمن حضور در نشست مقام معظم رهبری با برگزیدگان فعالان اقتصادی، توفیق سخنرانی در این نشست را در حضور معظم له یافت.

در حوزه تالیف کتابهای سلامت نیز ما موفق شده ایم جوایز کتاب سال دانشگاهی، کتاب سال دانشجویی، کتاب برگزیده جشنواره ابن سینا و کتاب برگزیده جشنواره شهید هدایت  را بعضا در نوبت های متوالی از این جشنوره ها دریافت نماییم. تمامی این جوایز برای تالیف و نشر کتابهای بالینی و علوم پایه پزشکی اعطا شده است.

موسسه در عرصه مسئولیت های اجتماعی نیز حضور داشته است. مدیرعامل موسسه به عنوان نماینده کارآفرینان در شورای عالی اشتغال کشور  حضور داشته و همچنین به عنوان منتخب کارآفرینان برتر استان، عضو حقیقی هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران و دبیرکل کارگروه های کانون بوده است. وی همچنین رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره کارآفرینی استان تهران و دبیر کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی می باشد.

 

جهت آشنایی بیشتر یا استفاده از خدمات موسسه می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید:

آدرس:  تهران، میدان توحید، ابتدای خیابان ستارخان، کوچه شهید صیامی، پلاک۱۷
تلفن: ۶۶۴۲۳۱۰۱، ۶۶۴۳۹۴۶۳، ۶۶۹۱۹۲۰۶، ۶۶۵۹۷۴۶۳، ۶۶۵۹۷۴۶۴، ۶۶۵۶۳۱۷۴
فکس
: ۶۶۴۲۳۳۰۴
پست الکترونیک
info@farzaninstitute.com