Skip to content

فن بازار: اولین فن بازار دانشگاه آزاد پاییز امسال راه اندازی می شود.

رئیس مرکز توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی اولین فن بازار این دانشگاه در آذرماه ۹۳ خبر داد.
دکتر داود ثمری درخصوص اقدامات صورت گرفته به منظور راه اندازی اولین فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بحث های اولیه برای راه اندازی فن بازار در دانشگاه آزاد شروع شده و شبکه ملی فن بازار ایران نیز موافقت خود را با ایجاد آن اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه فن بازار دانشگاه آزاد در مرحله نخست به صورت مجازی راه اندازی می شود، ادامه داد: در این پروژه، سایت مجازی ویژه ای طراحی خواهد شد که محصولات تجاری سازی شده واحدهای دانشگاه آزاد بر روی آن ارائه می شود.

دکتر ثمری توضیح داد: متقاضیان محصولات دانش بنیان یا محصولاتی که در نتیجه طرح های تحقیقاتی تولید شده اند می توانند درخواست خود را از طریق شبکه مجازی فن بازار به ثبت برسانند و سپس کالاها و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر نمایشگاه مجازی فن بازار، به صورت فصلی هم نمایشگاه تجاری سازی خواهیم داشت و هر فصل، یک نمایشگاه تجاری سازی برگزار خواهیم کرد.

دکتر ثمری زمان پیش بینی شده برای افتتاح اولین فن بازار دانشگاه آزاد را هفته پژوهش امسال (آذرماه ۹۳) اعلام کرد.

دکتر ثمری در ادامه سخنان خود به رایزنی و توافقات اولیه رییس دانشگاه آزاد و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مبنی بر واگذاری عاملیت صندوق شکوفایی و نوآوری به دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: درصورت نهایی شدن این توافق و برعهده گرفتن عاملیت صندوق شکوفایی و نوآوری، دانشگاه آزاد در بحث ارائه تسهیلات بانکی از طریق صندوق برای شرکت های دانش بنیانی که در این دانشگاه به ثبت می رسند وارد عمل خواهد شد.

وی این امر را موجب تسهیل و تسریع در امور حمایتی شرکت های دانش بنیان خواند و گفت: با این اتفاق، دانشگاه آزاد می تواند پرداخت وام به شرکت های دانش بنیان خودش را به انجام برساند.

وی از برنامه دانشگاه آزاد برای تشکیل کمیته های متناظر با ستادهای ویژه فناوری ریاست جمهوری خبر داد و گفت: این اقدام به منظور توسعه فناوری در دانشگاه آزاد صورت می گیرد و به این ترتیب خواهد بود که ۱۰ کمیته تخصصی متناظر با ستادهای ویژه دهگانه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری در دانشگاه آزاد نیز تشکیل و فعال خواهد شد.

وی تصریح کرد: اعضای کمیته های توسعه فناوری، صاحبنظران برجسته در کارگروه های خود هستند .

رییس مرکز توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد، ورود به طرح های بزرگ ملی را از برنامه ها و رویکردهای این دانشگاه در سال جاری برشمرد و گفت: رییس دانشگاه آزاد در نامه ای به رییس جمهوری، آمادگی این دانشگاه را برای کمک به رفع آلودگی هوا، بحران آب یا خشکی دریاچه ارومیه اعلام کرد.

وی ادامه داد: واحدهای دانشگاه آزاد به سمتی می روند که به صورت تخصصی بتوانند به دولت و جامعه کمک کنند زیرا دانشگاه آزاد به عنوان یکی از ارکان نظام آموزش عالی باید بتواند دین خود را به کشور ادا کند.

خبرهای تصویری

جدیدترین خبرها