Skip to content

نیروی انسانی پژوهش: دعوت به ‌کار همه اساتید بازنشسته دانشگاه تهران برای آموزش و پژوهش

معاون آموزشی دانشگاه تهران از راه اندازی دفاتر مخصوص اساتید بازنشسته در دانشکده های این دانشگاه خبر داد و گفت: کلیه اعضای هیئت علمی بازنشسته با مجوز وزارت علوم دوباره دعوت به کار شده اند تا به فعالیت آموزشی و پژوهشی خود ادامه دهند.

دکتر محمود کمره ای با بیان این مطلب درباره راه اندازی دفاتر مخصوص اساتید بازنشسته در دانشکده های دانشگاه تهران گفت: در بسیاری از دانشکده های دانشگاه تهران دفاتر اساتیدی که به افتخار بازنشستگی نائل شده اند کماکان در اختیارشان قرار دارد یعنی استاد همچنان فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را انجام می دهد.

وی افزود: بعضا در صورتی که در دانشکده ها مشکل فضای فیزیکی وجود داشته یا استاد مایل نباشد که از دفتر خود استفاده کند، دفتر مشترکی برای چند نفر از استادانی که بازنشسته شده اند در آن دانشکده در نظر گرفته شده است تا هر زمانی استادان بازنشسته مراجعه کردند خدمات لازم به آنها ارائه شود.

کلیه اساتید بازنشسته دانشگاه تهران دعوت به کار شدند
وی از اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دعوت به کار اعضای هیئت علمی بازنشسته دانشگاه تهران خبر داد و به مهر گفت: کلیه اعضای هیئت علمی بازنشسته دانشگاه تهران دعوت شده اند که به فعالیت آموزشی و پژوهشی خود ادامه دهند. بر این اساس اساتید بازنشسته می توانند تا ۱۰ ساعت در هفته تدریس داشته باشند. همچنین می توانند مانند گذشته در زمینه راهنمایی پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری فعال باشند.

دکتر کمره ای خاطرنشان کرد: محدودیتی در زمینه استفاده از گرنت پژوهشی و استفاده از کلیه امکانات پژوهشی دانشگاه تهران برای اساتید بازنشسته دانشگاه تهران وجود ندارد و آنها می توانند مانند اساتید شاغل از امکانات دانشگاه استفاده کنند.

تلاش دانشگاه تهران برای بازنشسته نشدن اعضای هیئت علمی
معاون آموزشی دانشگاه تهران با اظهار اینکه پس از بازنشستگی تعدادی از اساتید در تابستان ۸۷ دیگر بازنشستگی خاصی در میان اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران نداشته ایم به مهر گفت: سن اساتیدی که در تابستان ۸۷ بازنشسته شدند از ۷۰ سال عبور کرده بود. ضمن اینکه هر زمانی ممکن است فردی که واجد شرایط بازنشستگی است درخواست خود مبنی بر بازنشسته شدن را ارائه کند.

وی تاکید کرد: البته دانشگاه تهران همیشه سعی می کند حتی الامکان از اساتید خود استفاده کند و تا جایی که امکان دارد آنها را بازنشسته نکند و از خدماتشان بهره برداری شود.

ابلاغ آیین نامه استاد ممتاز در دانشگاه تهران
دکتر کمره ای از تصویب آیین نامه “استاد ممتاز” دانشگاه تهران توسط هیئت امنای دانشگاه تهران در حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد و گفت: آیین نامه “استاد ممتاز” دانشگاه تهران ابلاغ شد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: دانشگاه تهران تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه را که احتمال می رود واجد شرایط استاد ممتازی باشند شناسایی کرده که پرونده هایشان در دست بررسی است اما هنوز مراحل بررسی پرونده هیچ فردی به عنوان استاد ممتاز در دانشگاه تهران نهایی نشده است.

وی ادامه داد: وقتی بررسی این پرونده ها نهایی شد استادان ممتاز دانشگاه تهران طی مراسمی به طور رسمی معرفی خواهند شد. بررسی پرونده های مربوط به استاد ممتازی مانند بررسی پرونده های مربوط به ارتقای مرتبه اعضای هیئت علمی است و بررسی پرونده ها نباید چندان هم طولانی باشد.

خبرهای تصویری

جدیدترین خبرها