Skip to content

کمپین تغذیه با همکاری موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان اجرا شد

کمپین تغذیه توسط مرکز بهداشت شمال تهران و مشارکت موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان و شهرداری منطقه ۷ تهران و دیگر شرکت‌ها و نهادهای داخلی و خارجی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۴ و ۱۵ دی ۱۳۹۵ به اجرا درآمد و با استقرار دو اتوبوس در مناطق ۴ و ۷ و ۸ تهران بصورت رایگان، ضمن ارائه مشاوره تغذیه و عضویت در سامانه هوشمند نقشه راه دیابت (از سامانه های هوشمند سالم سا)، چک قند خون و فشار خون برای مراجعه کنندگان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرزان، در این دو روز، تیم کارشناسان موسسه فرزان در این کمپین، سامانه هوشمند نقشه راه دیابت را با هدف پیشگیری از بروز دیابت در افراد سالم و پیشگیری از بروز عوارض در بیماران مبتلا به دیابت معرفی کردند.

 

بنابراین گزارش، در دو روز اجرای کمپین تغذیه، بیش از یکصد نفر از شهروندان با مراجعه به اتوبوس‌ها  و دریافت کارت‌های ورود به سامانه، در نقشه راه دیابت ثبت نام کردند.  نقشه راه دیابت بازیگونه ای از تدابیر پیشگیرانه شامل آموزش، مشاوره، اپلیکیشن موبایل، عضویت در شبکه های حمایتی، وبینار و جلسات پرسش و پاسخ زنده، بسته های پیام، پرسشنامه و بازخوردهای هوشمند است.

از نکات جالب این کمپین، حضور افراد مسن برای شرکت در کمپین هوشمند دیابت بود که نشان از اهمیت دادن این افراد به سلامت خود دارد.

کمپین تغذیه با همکاری مرکز بهداشت شمال تهران، شهرداری منطقه ۷ تهران، موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، شرکت نوونوردیسک و شرکت فارمامد به مرحله اجرا در آمد.

لازم به ذکر است که از ۴ بهمن امسال، اجرای کمپین هوشمند دیابت به طور رسمی آغاز می‌شود و در مرحله نخست منطقه ۷ تهران را زیر پوشش قرار می‌دهد. تاکنون نهادهای مختلف داخلی و بین المللی برای مشارکت در کمپین اعلام آمادگی کرده‌اند.

خبرهای تصویری