Skip to content

تدوین بسته هوشمند طراحی مدل کسب و کار

مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان، در جهت تسهیل فرآیند طراحی مدل کسب و کار اقدام به تدوین یک بسته هوشمند نموده است.

در این بسته، هر کاربر، بنا به ویژگی های فردی و توانمندی ها، بصورت هوشمند بازخوردها و برنامه های شخصی سازی شده و اختصاصی دریافت می نماید. مکانیزم ها و برنامه های مختلفی که در بسته هوشمند طراحی مدل کسب و کار تدارک دیده شده است به شرح ذیل است:

 

۱- پرسشنامه و بازخورد هوشمند

جهت بررسی وضعیت کاربران و پیشرفت آنها در ابتدا و انتهای مسیر برنامه هوشمند طراحی مدل کسب و کار برای کاربران، پرسشنامه و بازخورد هوشمند مد نظر قرار گرفته شده است که با تکمیل آن، آمادگی و وضعیت نهایی کاربر مورد ارزیابی قرار می¬¬گیرد.

 

۲- آموزش مجازی 

آموزش های توام با عمل (Learning by Doing) با استفاده از امکانات چند رسانه ای بصورت تحت وب و یا در بستر شبکه اجتماعی تلگرام به کاربر ارائه می گردد.

 

۳- مشاوره

مشاورین حرفه¬ای به صورت آنلاین و یا تلفنی از طریق سامانه فراما به آدرس farama.karafar.net به کاربران مشاوره ارائه می نمایند. هر هفته، یک جلسه مشاوره تدارک دیده شده است که طی آن، مشاور، بخشی از مدل کسب و کار را که در هفته قبل تهیه شده است، بازبینی و مرور کرده و اقدامات هفته آینده از جمله طراحی بخش های بعدی از مدل کسب و کار را یادآور می گردد. کاربر می تواند از این سرویس استفاده نماید یا صرفا با اتکا به آموزش های مجازی و پیام های روزانه و با بهره گیری از امکان پرسش و پاسخ زنده در وبینار، شخصا مبادرت به طراحی مدل کسب و کار خود نماید.

 

۴- وبینار

وبینار، دربرگیرنده برنامه های آموزشی زنده با حضور استادان خبره کسب و کار است که طی آن اصول و مهارت های کلی مدل کسب و کار، به کاربران آموزش داده می شود. در انتهای هر وبینار، کاربران بصورت زنده، امکان پرسش و پاسخ با استاد را دارند و می توانند مسائل و مشکلات خود را با وی مطرح نمایند و جواب بگیرند.

 

۵- انواع پیام

پیام ها با موضوعات انگیزشی، آموزشی و یادآور فعالیت¬های عملی، طی یک برنامه زمانبندی شده و بصورت روزانه (یک یا چند پیام در هر روز) برای کاربران ارسال می گردد و مانند یک نقشه راه آنها را در مسیر مورد نظر هدایت می نماید.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان خود به عنوان کارآفرین برتر استان تهران و کارآفرین برتر ملی از سوی ریاست جمهوری اسلامی ایران و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تقدیر قرار گرفته است. مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان وابسته به این موسسه، دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد و به فعالان عرصه کسب و کار و کارآفرینی کشور، ارائه خدمات و مشاوره می نماید. این مرکز عضو هیات مدیره و نایب رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره کارآفرینی استان تهران است.

خبرهای تصویری

جدیدترین خبرها