header image
Home arrow گروه‌هاي مطالعاتي arrow نگارش علمی
نگارش علمی Scientific Writing


گروه نگارش علمی (SWT) مجموعه ای متشکل از پژوهشگران جوان و کارشناسان ماهر در حوزه های مختلف نگارش علمی و مسلط به زبان انگلیسی است. این گروه در تیر ماه 1383 فعالیت خود را آغاز نمود و نخستین مقاله خارجی گروه در خرداد ماه 1384 پذیرفته شد. از آن تاریخ ضمن نگارش دهها مقاله و انتشار آنها در مجلات معتبر خارجی و ارائه مشاوره به پژوهشگران جهت انتشار نتایج تحقیقات خود ، اقداماتی همچون ایجاد گروه اینترنتی، برگزاری کنفرانس های آموزشی و جلسات نقد مقاله و تدوین کتاب نگارش علمی را به مرحله اجرا در آورده است.
این گروه هم اکنون بیش از 50 عضو دارد و مقالاتی را در مجلات بین المللی با IFهایی در حد 0.2 تا 20 در سراسر دنیا به چاپ رسانده است و محققین زیادی متشکل از اساتید، دستیاران و دانشجویان و پژوهشگرانی از مراکز تحقیقاتی و دانشگاه های مختلف سراسر ایران از خدمات این گروه بهره مند شده اند.
کتاب مبانی نگارش علمی در 300 صحه به عنوان یکی از دستاوردهای ارزشمند توسط اعضای این گروه تالیف و منتشر شده است.
برنامه های این گروه در راستای چشم انداز آینده موسسه فرزان جهت ایجاد یک مرکز نگارش علمی بنا شده و دامنه فعالیت های آن به سرعت در حال توسعه است. علاقمندان می توانند جهت عضویت با موسسه تماس بگیرند.
برنامه کاری گروه متشکل از جلسات کنفرانس، نقد مقاله،  برنامه مطالعاتی، آزمون علمی ، و نهایتا برنامه ها و طرحهای پژوهشی است. کار گروه از آبان ماه آغاز می گردد.  لازم به ذکر است فعالیت گروه های 1، 2 و 3 (SWT1,2,3) با موفقیت خاتمه یافته است.


نتايج آزمون پايان دوره گروه‌هاي مطالعاتي نگارش علمي IV و V 2016
گروه نگارش علمي شماره 4 2811
گروه نگارش علمي شماره 5 2581
خبرنامه

دیگر شماره ها

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
صفحات اجتماعی