header image
Home arrow خبرنامه الکترونیک فرزان arrow خبرنامه شماره 48 فرزان - آذر 1389 arrow پژوهشهای بالینی: برنامه وزارت بهداشت برای تولید 80 قلم دارو
پژوهشهای بالینی: برنامه وزارت بهداشت برای تولید 80 قلم دارو

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از اعلام 80 قلم دارو برای سفارش به پژوهشگران ایرانی خبر داد و گفت: در حال حاضر 200 پژوهشگر در کشور آمادگی خود را برای تولیدات داخلی در راستای طرح خودکفایی ملی اعلام کرده اند.

دکتر مصطفی قانعی افزود: در حال حاضر 16 قلم دارو در راستای طرح خودکفایی دارویی به مرحله عقد قرارداد رسیده اند و مراحل پایانی خود را طی می کنند.

وی یادآور شد: در آذر ماه نیز 80 قلم دارو را به محققان اعلام می کنیم و برنامه این است که اگر این 80 دارو داوطلب برای تولید پیدا کند در یک نشست مشترک فرآیند تولید آنها مشخص شود.

دکتر قانعی خاطرنشان کرد: البته تاکنون 200 پژوهشگر اعلام آمادگی کرده اند که در راستای طرح خودکفایی ملی در تولید دارو می توانند مشارکت کنند.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: با به نتیجه رسیدن تحقیقات در راستای طرح خودکفایی ملی در تولید دارو تا 5 سال آینده حددود 500 میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهیم داشت.

رح خودکفایی دارویی کشور طرح مشترکی بر اساس اولویتهای تعریف شده در حوزه سلامت است که میان وزارت بهداشت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت می گیرد. ورود به فناوری داروهای منوکلونال آنتی بادی ها، داروهای نوترکیب، داروهای گیاهی و تجهیزات بسیار پیشرفته پزشکی از مهمترین این اولویتها است.

صفحات اجتماعی