خبرنامه

دیگر شماره ها

ورود و خروج
مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟   عضویت
صفحات اجتماعی

Home arrow صفحه اصلي
معرفی دستاوردهای موسسه فرزان در زمینه سلامت هوشمند در کنگره سلامت زنان و خانواده

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان با برپایی غرفه در حاشیه دومین کنگره سلامت زنان و خانواده به معرفی دستاوردهای خود در زمینه سلامت هوشمند پرداخت. این کنگره به همت انجمن علمی مامایی ایران و با حضور 2000 نفر در تاریخ 10 تا 12 مرداد ماه سال جاری در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.این همایش در 14 محور در حوزه سلامت زنان و خانواده با حضور مقامات عالی رتبه و تاثیرگذار، سیاستگزاران و مسئولین بخش¬های مختلف و همچنین .پزشکان و متخصصان زنان و ماماها، متخصصان پزشکی اجتماعی، پزشکان خانواده و عمومی و سایر علاقمندان برگزار شد. در این کنگره، چندین پنل و کارگاه‌ آموزشی نیز با موضوعات مرتبط، در سالن های فرعی برگزار گردید.

موسسه فرزان با ارائه محصولات و خدمات متنوع خود در حوزه سلامت هوشمند و بویژه در زمینه سلامت خانواده در این کنگره حضور یافت. از جمله این موارد می توان به ارائه برنامه های هوشمند ارتقای سلامت (نقشه راه هوشمند)، لوح های فشرده و برنامه های آموزشی آنلاین و یک گجت اشاره کرد.

برنامه های آموزشی آنلاین و لوح فشرده شامل "آموزش زوجین جوان"، "آمادگی برای بارداری" و "نی نی سا: پایش تکامل کودک" مورد استقبال ویژه بازدیدکنندگان قرار گرفت. این آموزش ها دربرگیرنده محتواهای آموزشی چندرسانه ای و تعاملی می باشد.

در بخش نقشه راه های هوشمند، نقشه راه "سلامت جنسی" و نقشه راه "پایش تکامل کودک" در زمره خدمات و محصولات ارائه شده بود. در جریان این دو نقشه راه، کاربر، مرحله به مرحله، ایستگاه هایی را طی می کند و متناسب با موضوع هر نقشه، از آموزش، مشاوره، ارزیابی و بازخوردهای هوشمند، پیام های شخصی سازی شده، عضویت در گروه ها و شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن موبایل و ارجاع به پزشک و مشاور برای مراجعات حضوری از طریق مکان یاب بهره مند می گردد.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان در سال ۱۳۸۰ تاسیس شده است و هم اکنون در دومین دهه از فعالیت خود، منشا خدمات چشمگیری در حوزه های مختلف علمی و فناوری در سطح کشور می باشد. این موسسه، با برند "سالم سا" در زمینه سلامت هوشمند (Smart Health) فعالیت می نماید.

سالم سا مجموعه ای یکپارچه از 14 سامانه نرم افزاری سلامت هوشمند است که بر بستر وب و تلفن هوشمند ارائه می شود. هر سامانه دارای هویت و عملکرد کاملا مجزا و در عین حال هماهنگ و مرتبط با سایر سامانه ها است. هم اکنون برنامه های هوشمند در زمینه های دیابت، قلب سالم، سلامت روان، سلامت خانواده، تکامل کودک، فعالیت بدنی و ترک سیگار ارائه شده است و می تواند برای برگزاری کمپین های هوشمند سلامت و ارائه خدمات به عموم مردم مورد استفاده قرار گیرد. 

سازمان های دولتی و غیردولتی می توانند ضمن تماس با موسسه فرزان، جهت برگزاری کمپین های هوشمند سلامت برای کارکنان خود و پایش سلامت آنان اقدام نمایند.

 

دکتر غلامرضا حبیبی،به عنوان عضو هیات مدیره و دبیر کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی انتخاب شد

با برگزاری نخستین مجمع و انتخابات هیات مدیره، کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی، رسما کار خود را آغاز کرد.

کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی، تشکل صنفی کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی می باشد که رسالت آن سازماندهی و هماهنگی امور مراکز مشاوره کارآفرینی در سطح کشوری می باشد. این کانون متشکل از انجمن های صنفی استانی است. هم اکنون بیش از 200 مرکز مشاوره کارآفرینی در کشور، تشکیل شده و مشغول به فعالیت می باشند.

در انتخابات مجمع، دکتر غلامرضا حبیبی رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره کارآفرینی استان تهران، با کسب بالاترین رای، به هیات مدیره کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی راه یافت. وی همچنین با رای اعضای هیات مدیره، به عنوان دبیر کانون انتخاب شد و دبیرخانه کانون در تهران مستقر گردید.

در جلسه هیات مدیره کانون همچنین مهندس محمود جانی در میان از استان خراسان شمالی به عنوان رئیس کانون، دکتر فرزاد قلعه کوهی از استان آذربایجان غربی به عنوان نایب رئیس و مجتبی مومنی طارمسری از استان گیلان به عنوان خزانه دار انتخاب شدند. 

مراکز مشاوره کارآفرینی بر اساس مصوبه شورایعالی اشتغال در جلسه مورخ 19/4/90 تشکیل شده اند. این مراکز با دریافت مجوز از ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر استان و زیر نظر این اداره، فعالیت می نمایند و هدف آنها پشتیبانی از کارآفرینان در اکوسیستم کسب و کار و کارافرینی می باشد. هر مرکز دارای تعدادی اعضای هیات علمی می باشد که رسالت راهبری علمی و ارائه خدمات مشاوره به کارآفرینان و تولید کنندگان را بر عهده دارند.

هم اکنون انجمن های صنفی استانی مراکز مشاوره کارآفرینی متشکل از مراکز مشاوره کارآفرینی، در 10 استان کشور شکل گرفته اند. این استان ها شامل، تهران، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، فارس، گیلان، یزد؛ بوشهر، اصفهان، زنجان و خوزستان می باشد. انتظار می رود با افزایش تعداد مراکز در سایر استان ها و شکل گیری تشکل های صنفی در آنها، بر تعداد انجمن های عضو کانون سراسری افزوده شود.

امید است با شکل گیری و تثبیت جایگاه مراکز مشاوره کارآفرینی و کانون سراسری مراکز، در اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری، این مراکز، نقش موثری در ارائه مشاوره و پشتیبانی از کارآفرینان و تولیدکنندگان ایفا نمایند.

 

انتخاب، دکتر غلامرضا حبیبی، مدیر عامل موسسه فرزان، به عنوان رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره کارآفرینی

پس از برگزاری جلسه مجمع عمومی انجمن صنفی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی استان تهران و انتخابات هیات مدیره انجمن، جلسه هیات مدیره در تاریخ 98/4/9 برگزار شد.

در این جلسه، دکتر غلامرضا حبیبی، مدیر مرکز مشاوره کارآفرینی فرزان، با رای اعضای هیات مدیره، به ریاست انجمن مراکز مشاوره کارآفرینی استان تهران، انتخاب شد. دکتر غلامرضا حبیی در دوره گذشته نیز به عنوان رئیس و نایب رئیس هیات مدیره این انجمن، ایفای نقش نموده بود.در همین جلسه، دکتر داود فدایی به عنوان نایب رئیس، مهندس امیر منصوری جلیلیان به عنوان دبیر و دکتر حامد افشاری به عنوان خزانه دار انجمن انتخاب شدند.

انجمن مراکز مشاوره کارآفرینی، نهادی صنفی برای هماهنگی و سازماندهی مراکز مشاوره کارآفرینی در سطح استان می باشد. این مراکز، بر اساس مصوبه شورای عالی اشتغال، رسالت ارائه مشاوره و خدمات پشتیبانی را به کارآفرینان و فعالیت های کارآفرینانه بر عهده دارند و زیر نظر ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها مشغول فعالیت هستند.

مرکز مشاوره کارآفرینی فرزان خصوصا در زمینه کارآفرینی دانش بنیان مشغول فعالیت است و محصولات و خدمات مختلفی را در این ارتباط، عرضه کرده است. این مرکز از همکاری با دانشگاه، مراکز رشد، پارک های فناوری و شتابدهنده ها جهت برنامه های خدمات و مشاوره کارآفرینی استقبال می نماید.

ادامه ...


نتایج: 19 تا 36 از 123