خبرنامه

دیگر شماره ها

ورود و خروج
مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟   عضویت
صفحات اجتماعی

Home arrow صفحه اصلي
کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی رسما آغاز به کار کرد

با برگزاری نخستین مجمع و انتخابات هیات مدیره، کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی، رسما کار خود را آغاز کرد.

این مجمع در تاریخ 12 تیر 1398 در سالن همایش های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور روسا و نمایندگان انجمن های صنفی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی استان ها، مدیرکل توسعه کار آفرینی وزارت و ناظرین این وزارتخانه، برگزار شد. در این مجمع، 10 انجمن استانی حضور داشتند. 

کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی، تشکل صنفی کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی می باشد که رسالت آن سازماندهی و هماهنگی امور مراکز مشاوره کارآفرینی در سطح کشوری می باشد. این کانون متشکل از انجمن های صنفی استانی است. 

هم اکنون بیش از 200 مرکز مشاوره کارآفرینی در کشور، تشکیل شده و مشغول به فعالیت می باشند.

در این مجمع که با حضور ناظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید، 5 تن اعضای هیات مدیره انتخاب شدند. بر این اساس و به ترتیب آرا، دکتر غلامرضا حبیبی از استان تهران، دکتر حسین معتمدی از استان فارس، مهندس محمود جانی در میان از استان خراسان شمالی، دکتر فرزاد قلعه کوهی از استان آذربایجان غربی و مجتبی مومنی طارمسری از استان گیلان انتخاب شدند. همچنین شاهرخ سلیمی از استان خوزستان نیز به عنوان عضو علی البدل انتخاب شد. دکتر الله کرم لیراوی به عنوان بازرس کانون و محمدحسین پورشمسی بندرآباد به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گشتند.

مراکز مشاوره کارآفرینی بر اساس مصوبه شورایعالی اشتغال در جلسه مورخ 90/4/19 تشکیل شده اند. این مراکز با دریافت مجوز از ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر استان و زیر نظر این اداره، فعالیت می نمایند و هدف آنها پشتیبانی از کارآفرینان در اکوسیستم کسب و کار و کارافرینی می باشد. هر مرکز دارای تعدادی اعضای هیات علمی می باشد که رسالت راهبری علمی و ارائه خدمات مشاوره به کارآفرینان و تولید کنندگان را بر عهده دارند.

هم اکنون انجمن های صنفی استانی مراکز مشاوره کارآفرینی متشکل از مراکز مشاوره کارآفرینی، در 10 استان کشور شکل گرفته اند. این استان ها شامل، تهران، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، فارس، گیلان، یزد؛ بوشهر، اصفهان، زنجان و خوزستان می باشد. انتظار می رود با افزایش تعداد مراکز در سایر استان ها و شکل گیری تشکل های صنفی در آنها، بر تعداد انجمن های عضو کانون سراسری افزوده شود.

امید است با شکل گیری و تثبیت جایگاه مراکز مشاوره کارآفرینی و کانون سراسری مراکز، در اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری، این مراکز، نقش موثری در ارائه مشاوره و پشتیبانی از کارآفرینان و تولیدکنندگان ایفا نمایند.

انتخاب دکتر غلامرضا حبیبی، مدیر عامل فرزان به عنوان عضو هیات مدیره انجمن مراکز مشاوره کارآفرینی

جلسه مجمع عمومی انجمن مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی استان تهران و انتخابات هیات مدیره انجمن با حضور مدیران مراکز مشاوره کارآفرینی استان و همچنین مسئولین ستادی وزارت کار و همچنین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در تاریخ 98/3/27 در محل سال اجتماعات این اداره کل، برگزار شد. در این جلسه، دکتر غلامرضا حبیبی، مدیر مرکز مشاوره کارآفرینی فرزان به عنوان عضو هیات مدیره انجمن صنفی مراکز مشاوره کارآفرینی استان تهران، انتخاب شد. دکتر غلامرضا حبیبی پیش از این نیز عضو هیات مدیره و رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره کارآفرینی استان تهران بود.

همچنین دکتر داود فدایی، مهندس امیر منصوری، دکتر حامد افشاری و دکتر صنم السادات فرنودی نیز به عنوان دیگر اعضای هیات مدیره انتخاب شدند. دکتر ایمان مصدری و دکتر وحید سعدی به عنوان اعضای علی البدل هیات مدیره انتخاب گشتند. همچنین با رای مجمع،دکتر بابک محمدزاده به عنوان بازرس و مهندس حسن قلی زاده به عنوان بازرس علی البدل انجمن انتخاب شدند. 

انجمن مراکز مشاوره کارآفرینی، نهادی صنفی برای هماهنگی و سازماندهی مراکز مشاوره کارآفرینی در سطح استان می باشد. این مراکز، بر اساس مصوبه شورای عالی اشتغال، رسالت ارائه مشاوره و خدمات پشتیبانی را به کارآفرینان و فعالیت های کارآفرینانه بر عهده دارند و زیر نظر ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها مشغول فعالیت هستند. 

مرکز مشاوره کارآفرینی فرزان خصوصا در زمینه کارآفرینی دانش بنیان مشغول فعالیت است و محصولات و خدمات مختلفی را در این ارتباط، عرضه کرده است. این مرکز از همکاری با دانشگاه، مراکز رشد، پارک های فناوری و شتابدهنده ها جهت برنامه های خدمات و مشاوره کارآفرینی استقبال می نماید.

برگزاری کارگاه آموزشی روانشناسی اجتماعی در سازمان راهداری استان تهران

کارگاه آموزشی روانشناسی اجماعی با حضور 100 نفر از کارکنان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران، خرداد ماه سال 98 برگزار شد. کارگاه آموزشی روانشناسی اجماعی با هدف آشنایی با روان انسان، آشنایی با مؤلفه های سلامت روان، آشنایی با مؤلفه های منش انسانی، تفاوت روانشناسی اجتماعی با جامعه شناسی، حوزه های موضوعی روانشناسی اجتماعی و ... برگزار شد. 

شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی گواهی آموزش ضمن خدمت کارکنان دولت و امتیازات مربوطه را دریافت می کنند. 

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن آوری فرزان کارآفرین برتر استان تهران و کارآفرین برتر ملی در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات بوده و دارای مجوز آموزش ضمن خدمت کارکنان از سازمان برنامه و بودجه کشور است. 

موسسه فرزان آماده همکاری با دستگاه ها و سازمان ها برای برگزاری برنامه های آموزش ضمن خدمت کارکنان در موضوعات سلامت می باشد. 

ادامه ...


نتایج: 19 تا 36 از 120