صفحات اجتماعی

Home arrow صفحه اصلي
دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان به عنوان عضو هیات ...

images/stories/news2.jpg

 دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان به عنوان عضو هیات مدیره و نائب رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی استان تهران انتخاب شد

جلسه مجمع عمومی انجمن صنفی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی استان تهران با حضور مدیران و مسئولین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در محل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه با حضور مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی دارای مجوز استان تهران اساسنامه انجمن با اکثریت آراء به تصویب رسید و پس از آن، انتخابات اعضای هیات مدیره برگزار شد.

در این جلسه، دکتر غلامرضا حبیبی، مدیرعامل موسسه به عنوان رای دوم به عنوان عضو هیات مدیره انجمن انتخاب شد.

آقایان فدایی، حبیبی، منصوری، مقدسی و افشاری به عنوان اعضای اصلی و آقایان محمودزاده و مصدری به عنوان اعضای علی البدل و همچنین آقایان یزدانی و سعدی بترتیب به عنوان بازرس اصلی و علی البدل هیات مدیره انجمن صنفی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی استان تهران انتخاب شدند.

در همین ارتباط هیات مدیره منتخب، در نخستین جلسه خود، آقای دکتر حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان را به عنوان نایب رئیس انتخاب کرد. در همین جلسه آقای دکتر فدایی به عنوان رییس، آقای مهندس مقدسی به عنوان دبیر، و آقای دکتر افشاری به عنوان خزانه دار انجمن انتخاب شدند.

تمرکز مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان بر ارائه خدمات کارآفرینی بویژه در حوزه سلامت بر بسترهای فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد.

images/stories/news3.jpg

انتخابات کانون کارآفرینان استان تهران برگزار شد

images/stories/12345.jpg 

 انتخابات کانون کارآفرینان استان تهران برگزار شد و دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان به عنوان عضو هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران انتخاب شد


 انتخابات مجمع عمومی کانون کارآفرینان استان تهران جهت تعیین 6 نفر از اعضای هيات امناي كانون کارآفرینان استان تهران روز سه شنبه مورخ 11اسفند 94 با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و همچین با شرکت اکثریت اعضا در محل سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار گردید.                      

درابتدای برنامه آیاتی از کلام الله و پخش سرود ملي آغاز گرديد.سپس آقاي دكترسياري گزارشي از اقدامات كانون كارآفرينان در سنوات گذشته از قبيل تدوين بسته حمايت از كارآفرينان، راه اندازي سايت كانون، برگزاري سلسله نشست ها، انتشاربيانيه هايي در خصوص مشكلات كسب وكار و پيگيري مشكلات كارآفرينان از طريق مسئولين ارائه و بر لزوم مشاركت كارآفرينان در فعاليت هاي كانون تاكيد نمودند. در ادامه آقاي حامدنيا ضمن تشكر از اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان تهران بابت حمايت از كانون كارآفرينان ، با اظهار اينكه رتبه ايران در شاخص هاي فضاي كسب وكار 118 مي باشد، به بيان پاره اي از مشكلات كارآفرينان مانند سودبانكي، قاچاق كالا، عدم شفافيت مالي و عدم حمايت دولت از بخش خصوصي پرداختند.

سپس آقاي روش نيا مدير كارآفريني و اشتغال اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان تهران با بيان اينكه مطابق بند 7 ماده 5 دستورالعمل كانون كارآفرينان ويرايش مهرماه سال 93 مي بايست شش نفر كارآفرين جهت عضويت در هيات امناء كانون كارآفرينان توسط كارآفرينان استان انتخاب گردند. ايشان وظايف كانون كارآفرينان را با استنادبه ماده3 دستورالعمل كانون یادآور شدند.

images/stories/news1.jpg

سپس آقاي لطفي نژاد مديركل تعاون،كار و رفاه اجتماعي با اشاره به اينكه بيش از 52 درصدنقدينگي كشور در استان تهران گردش مالي دارد و يك سوم كارگاه هاي كوچك، متوسط وبزرگ در استان تهران فعال بوده و حدود 2740000 نيروي كار بيمه شده در اين استان فعال بوده و تعداد زيادي نيروي كار بيمه نشده نيز داريم كه اگر بعد هر خانوار را 3 نفر در نظر بگيريم حدود 8 ميليون جمعيت كارگري در تهران داريم. همچنين از نظر دانش تخصصي و فناوري هاي نوين و دانش بنيان استان تهران رتبه اول كشوري را داراست و 18درصد صادرات بخش فناوري از استان تهران مي باشد كه اين ظرفيت و پتانسيل بالا نيازبه ايجاد تشكل غيردولتي قدرتمندتري نسبت به ساير استان ها دارد كه متاسفانه تشكلهاي كارآفريني تاكنون در اين زمينه نقش آفريني خوبي نداشتند و بايد سهم استان تهران از كارآفرينان برتر ملي بيش از تعداد كنوني باشد.

ايشان با اشاره به اينكه دانشگاه ها به جاي تربيت كارجو بايد كارآفرين تربيت كنند و منابع مالي به جاي دلالي و واسطه گري وارد بخش توليد شود، يكي از وظايف كارآفرينان را توليد فناوري هاي نوين و محصولاتي با ارزش افزوده بالا جهت مصارف داخلي وصادرات عنوان نمودند.

سپس آقاي كلاته كارشناس اداره تشكلات كارگري و كارفرمايي اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان تهران به  بيان روندي ازنحوه برگزاري انتخابات پرداخته سپس هيات رئيسه سني مركب از آقايان عباس كاهه (ازشركت ابتكار پويا نوآوران)، سعيد حامدنيا (از شركت پتروسازه بين الملل)،عبدالرضابساك (از شركت عسل هزارگل بساك)، فاضل مهدي قلي (از شركت بهديس پاكدشت) ومحمدحسن حقگوئي(از شركت پارس اخگر) تشكيل شد و 15 نفر كانديدا جهت عضويت در هيات امناء به تشريح فعاليت ها و برنامه هاي خود پرداختند و پس از آن راي گيري انجام شد.

در نهایت اسامی منتخبین انتخابات مجمع عمومی کانون کارآفرینان به ترتیب آرا به شرح ذیل استخراج و اعلام گردید:

1-آقاي مجيد سياري، مديرعامل موسسه ماهان 

2- آقاي غلامرضا حبيبي مديرعامل موسسه فرزان

3-آقاي خسرو سلجوقي مديرعامل زيست فناوركيميا 

4-آقاي روبن غني پورمديرعامل موسسه فرا امتياز 

5-آقاي بشير انيسي مديرعامل شركت دوان ايرانيان 

6- خانم سميه باقربيگي مديرعامل گيتي افروز تابان 

دو نفر از كارآفرينان برترنيز به عنوان اعضای علي البدل كانون كارآفرينان استان تهران انتخاب شدند.

گفتنی است دکتر حبیبی پیش از این به عنوان نماینده کارآفرینان در شورای عالی اشتغال کشور نیز حضور داشته است.

کانون کارآفرینان استان تهران متشکل از کارآفرینان برتر استان است که در نقش اتاق فکر کارآفرینی استان ایفای نقش می نماید. 

نشست هم اندیشی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیران دستگاه های اجرایی استان تهران

در نشستی به مناسبت هفته جهانی کارافرینی مطرح شد:

نشست هم اندیشی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیران دستگاه های اجرایی استان تهران با روسای انجمن ­ها و اتحادیه­ های کارآفرینی و مشاوره­ های شغلی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی و به همت کانون کارآفرینان استان تهران امروز(چهارشنبه)در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون کارآفرینان استان؛در ابتدای نشست دکترمجید سیاری دبیر کانون کارآفرینان استان تهران دربیان اهداف نشست اظهار داشت: هم اندیشی و تبادل نظرات تبادل اطلاعات، ارتقا وهماهنگی و همکاری بین دست اندرکاران حوزه مرتبط باکارآفرینی  می تواند راهگشای رفع موانع و مشکلات کارآفرینی باشد و این نشست در ارتباط با نگرانی­ های کارآفرینی و ارائه راهکارهای رفع آن با هم اندیشی جناب آقای نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و جناب آقای لطفی نژاد رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران ،آقای محمد علیخانی معاون اقتصادی و دارایی استان تهران ،آقای محمد رسول محمدیان معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری صنعت و معدن تجارت استان تهران، آقای رمضانپورمشاور عالی اتاق تعاون استان تهران ، آقای روشن نیا  مدیر کل کارآفرینی واشتغال اداره کار استان و کارآفرینان برتر ملی واستان و سایر مراکز و اتحادیه های صنفی مرتبط باکارآفرینی استان می­ باشد.

حامد نیا رئیس کانون کارآفرینان استان تهران بیان داشت: در دوران پسا تحریم ­های ظالمانه اقتصادکشوراکنون نیاز به مدیریت و برنامه­ ریزی هر دو بخش خصوصی و دولتی در جهت اجرای بهبود فضای کسب و کار کشور است. چنانکه اکنون فضای کسب و کار 12 پله بهبودیافته است امااین تامین کننده خواسته های کارآفرینان و اقتصاد کشور نیست که البته با حمایت ازبخش خصوصی و کارافرینان درآیندهبا رفع موانع کارافرینان رتبه کسب و کارمی تواند شاهد رتبه زیر 50 در جهانی باشیم.

در ادامه این نشست عسگری مدیرانجمن کاریابی های استان تهران با بیان اینکه مراکز کاریابی همان وظایف اداره کار رابرعهده دارد اظهار کرد: یکی از مشکلات این مراکز مالیات بر ارزش افزوده ومالیات هااست. و درخواست ما از سازمانها و اداراتی که نیازمند نیروی انسانی هستند این است که از توان این مراکز استفاده کنند و به منظورسهولت کار نیزبیش از چندماه است که نرم افزاری تهیه شده است.


 غنی پورکارآفرین برتراستان تهران با بیاناینکه با بازشدن درهای کشور به روی سایرکشورها پس از تحریم شکل کسب و کارها بایدتغییرات دیگری داشته باشد اظهار کرد:دیده شدکه پس از بازشدن یکی از شعبKFC چه جنجال­ هایی به پا شد.
غنی پور خاطرنشان کرد:شرکت کاله وشیرین عسل در رقابت با هم تلاش می کنند تا بزرگترین تولیدکننده صنایع غذایی باشندو گسترش شعب یکی از مواردی است که در دستور کار آنها قرار دارد.
وی ادامه داد: این سوال طرح است که چه میزان بیکار در کشور وجود دارد و چه برنامه ای برای کنترل بیکاری وایجاد اشتغال در دستور کار قرار دارد.
غنی پور نبود قانون،نبود اتحادیه،مشکل نیروی انسانی ، نبود ملک و مشکلاتی از این دست را ازمجموعه مشکلاتی عنوان کرد که مراکز کاریابی اعطای نمایندگی با آن مواجه هستند.
وی با انتقادازنگاه منفی به سرمایه داری و سرمایه گذاری در کشور خاطرنشان کرد: بسیاری ازکارافرینان معتقدندکه اگر دولت دخالت خود را از مباحث مربوط به اشتغال کاهش دهد بسیاری از موضوعات و مشکلات مراکز کارآفرینی نیز مرتفع خواهد شد.

در ادامه این نشست دکتر فدایی استاد دانشگاه امیرکبیر و رئیس انجمن صنایع خورشیدی اظهارکرد: هرکارافرین روزی یک ایده نوآورانه داشته که اگر وارد تولید شود با مسائل ومشکلات بسیاری مواجه است که امکان به روز کردن آن ایده نوآورانه و شرایط تولیدرابه آن کارافرین نخواهد داد.
استاد دانشگاه امیرکبیر بیان کرد:کشور نیاز به شبکه ای دارد که راهبرد نوآوری به کارآفرینانی را ارائه دهد که وارد اجرا شده اند و دیگر این فرصت را ندارند که ایده های جدید برای تطابق با تکنولوژی و فناوری های روز ارائه دهند.
وی در بخش دیگری از این نشست بابیان اینکه مراکز قدرت به دولت وابسته اند عنوان کرد: متاسفانه ارزش افزوده منابعی که در بخشهای دولتی هزینه می شود بسیار پایین است بنابراین کشورنیاز به شبکه ای دارد که شبکه راهبرد نوآوری است و بسیاری از کارافرینان نیاز دارندکه بیزینس مدلینگ آنها مطابق با تغییرات روز و تکنولوژی برتر تغییر کند.

در ادامه دکترحبیبی عضو هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران با بیان اینکه 50 درصد اززمان سندچشم انداز20 ساله کشور سپری شده است اظهار کرد: نکته قابل توجه این است که درسال 89برای حمایت از صنایع دانش بنیان صندوق شکوفایی صنایع دانش بنیان تاسیس شد امااین قانون هنوز جنبه اجرایی کاملی نیافته و تا امروز قدم موثری در این حوزه برداشته نشده است.


حبیبی با بیان اینکه مدتی است که کانون کارافرینان بحث دریافت مجوزها را در دستور کار قرارداده است عنوان کرد:مجوز ها توسط نهادهای عمومی و دولتی ارائه می شود به همین دلیل مشکلات زیادی دراین راستا وجود دارد و کانون کارآفرینان استان تهران بیانیه ایرابه این منظورتهیه کرده است.

وی افزود : درمتن این بیانیه ای مطرح شده است که با فضای پیچیده کنونی در دادن مجوزها آیا این انتظاروجوددارد که گشایشی در حوزه اشتغال کشور ایجاد شود.

حبیبی درخصوص پشنهادات خود به دولت گفت: پیشنهاد ما این است که دولت با اهتمام به بحث دولت الکترونیک جهت تسریع در ارائه کار مجوزها، اصلاح صحیح قوانین و مقررات و تجمیع ومقررات زدایی،اصلاح سایر شاخص های فضای کسب و کار و بهبود رتبه ایران در این زمینه جهت رقابت پذیری بیشتر تولیدکنندگان، تعیین مرجعی با اختیارات کافی برای رسیدگی موردی بهمشکلات کارافرینان در زمان کوتاه، قائل شدن ارزش و اعتبار واقعی برای مجوزهای مراکزکارافرینی و تعیین سازوکاری بازدارنده جهت جلوگیری تخطی دستگاه ها درصدورمجوزدررفع مشکلات کارافرینان اقدام کند.

جناب اقای ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران بیان داشت: آمار و اطلاعات ما در این حوزه نیازمند بروزرسانی هستند. ویبا ذکر مثالی­ در این خصوص گفت: براساس آمارها برای حدود 17 هزار واحد تولیدی صنعتیدراستان تهران پروانه فعالیت صادر شده درحالی که وضعیت کنونی آن ها مشخص نیست کهاگرفعال بودند نرخ بیکاری استان تفاوت فاحشی بارقم فعلی داشت.

نعمت الله ترکی باانتقاد از تعدد مراکز و نهادهای تصمیم ساز و تصمیم گیر در حوزه کارآفرینی و ایجاد اشتغال گفت:کارآفرینی باید به سه حوزه صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات تقسیم بندی شود.

وی به میزان اشتغالکنونی هریک از این حوزه ها اشاره کرد و افزود: حوزه خدمات با میزان اشتغالزایی60درصدی در رتبه نخست، صنعت و معدن با اشتغال زایی 22 درصدی در رتبهبعدی و پس از آنکشاورزی بااشتغال زایی حدود 18 درصدی قرار دارند.

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت و اهمیت امرمشاوره درانتخاب رشته تحصیلی و شغل اشاره و اظهار کرد: دریافت مدرک تحصیلی، کسب مهارت وآموختن یک حرفه محسوب نمی شود بلکه باید مشاوره لازم برای انتخاب مسیرتحصیل واشتغال افرادانجام شود.

وی با اشاره به لزوم وجودمراکزی به عنوان مرجع ثبت تعداد و مشخصات افراد جویای کار خاطرنشانکرد:مراکزمشاوره شغلی باید نسبت به شناسایی افراد جویای کار و ثبت مهارت های آنان اقدام کنند تاوضعیت افراد جویای کار مشخص شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران وظیفه و هنر مدیران دولتی و بنگاه های کارآفرینی ومشاوره شغلی راایجاد فرصت اشتغال برای جوانان ذکر کرد.

ترکی سازمانتحت مدیریت خود رامرکز ساماندهی و برنامه ریزی اشتغال و کارآفرینی استان تهران دانست وخطاببه کارآفرینان و مشاوران شغلی برتر حاضر در جلسه گفت: باید با کمک شماوبرنامه ریزی مشترک در این خصوص گام برداریم .وی به تدوین دو برنامه پنج ساله توسعه است اشاره و اظهار کرد: باید در این برنامه ها به ظرفیت های کارآفرینی ومراکزمرتبط با آن توجه ویژه ای شود.

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تهران خطاب به حاضران گفت: اگر قرار است کار اثرگذاری دراین ارتباط انجام شود باید با همفکری و استفاده از پیشنهادات شما صورت گیرد بنابراین برگزاری جلسات مشترک باید همچنان و به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

درادامه جناب اقای لطفی نژاد و آقا محمدیان معاون برنامه ریزی صنعت معدن تجارت استان تهران ومحمدعلیخانی معاون اقتصادی امور اقتصادی و دارایی استان تهران به سوالات کارآفرینان پاسخ دادند.

ادامه ...


نتایج: 109 تا 126 از 149